Bu yaz ofislerde bermuda şort rüzgarı esiyor

Yazın, buram buram enerji ile ofislerimizi doldurduğu günlere hep birlikte merhaba dedik. Bugünlerde tasarımcılarımız 2016 ilkbahar-yaz modasında öyle bir trend önerisi ile karşımıza çıkıyor ki, bu yazın en hit önerileri içerisinde mutlaka ve mutlaka bunu saymadan geçemiyoruz; bermuda şort trendi.

İlgili yazı: Yaza girerken ofislerde omuzlar fora

Aslında hepimizin tanıdığı bir parça bermuda şortlar, fakat bu yaz ne onları bu kadar çekici yaptı diye soracak olursak, cevap gerek klasik gerekse spor kullanımda çok farklı model ve hatta şort – ceket kombinleri ile vitrinlerde yerini almış olmaları.

moda önerileri

Klasik kullanımımızda kullanacağımız bermuda şort ve ceket takımımızı, özellikle tek renk klasik kesim, tercihen diz altı veya hemen dizin üzerinde biten, bol kesimde ve hatta yüksek bel ile de tercih edebiliriz, ipek dokunuşta gömlek veya bluzlarla da rahatlıkla kombinleyebiliriz. Etek benzeri görünüm verecek bermuda şort ve ceketten oluşan bu klasik birlikteliği yüksek topuklu ayakkabılarımız ile birleştirmemiz klasik tarzımızı daha da vurgulu hale getirecektir.

Ceket ile kombinlemediğimiz durumlarda, bermuda şortlarımız ile klasik bir görünüm elde etmek istiyorsak, uzun klasik kesimde 2016 yaz modasının diğer bir trendi olan uzun elbise gömlekler veya klasik yelekler ile birlikte vazgeçilmez yüksek topuklu ayakkabılarımızı tercih edebiliriz.

ofis moda önerileri

Spor kullanım hedefliyorsak, tabi ki bermuda şortlarımızı düz seviyede spor ayakkabılarımız veya spor şıklıkta daha alçak seviyede topuklu ayakkabılarımızla kullanabiliriz. Ayrıca spor görünümümüzü perçinlemek için nispeten dar kesimde tercih edeceğimiz bermuda şortlarımız ile bol kesimde bluzlarımız ve spor kemerlerimiz ile kolayca zevkli bir kompozisyon oluşturabiliriz.

Bermuda şortların, bu yaz sezonunda gerek rahatlık ve gerekse spor şıklık için ofis modamızın vazgeçilmezleri arasında yer alacağını şimdiden görebiliyoruz. Bugün kendimize bir iyilik yapalım ve bermuda şort modasıyla biz de 2016 trendlerinden geride kalmayalım.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam