Yaz aylarında müziğe doymak isteyenler için açık hava festivalleri

Yaz mevsimi bir çoğumuz için eğlence, rahatlık, deniz, güneş ve müzik demektir. Havaların güzelleşmesiyle beraber açık havaya taşınan festivaller ve konserler, yaz aylarında arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz ve müziğe doyabileceğiniz en iyi alternatiflerden.

festival2

Uplifers olarak bu hafta, yaz aylarında düzenlenecek olan festivalleri sizler için derledik;

Minipax Festival 2014

21 Haziran 2014 12:00

minipax festival 2014

Minipax Festival, şehre yakın ama şehrin hep kaçmak istediğiniz karmaşasından uzak, Kilyos, Suma Beach’te festivalseverlere unutulmaz bir gün sunmaya hazırlanıyor.
Muhteşem müziklerin yanı sıra birçok eğlenceli aktivite ve ilgi çekici workshop, bu yazın en genç ve en heyecanlı festivali Minipax’de festivalseverleri bekliyor. Yetenekli genç tasarımcılara ve sanatçılarına ait ürünleri bulabileceğiniz ufak pop-up shopları ve fast food’dan arındırılmış sağlıklı, özel lezzetlerin bulunduğu Food Court’u ile, Minipax’te farklı bir gün geçirebilirsiniz.

Boys Noize DJ Set
Otto Knows
Vitalic DJ Set
Monika Kruse
Wolf + Lamb
Slow Magic (Live)
Wankelmut
Danny Daze
Clockwork & Avatism (Live)
Kink (Live)
Deniz Kurtel (Live)
Frivolous (Live)
Tone of Arc (Live)
Murat Uncuoğlu
Maribou State
Alican
Maxi Storrs
İlker Aksungar
Coşkun Akmeriç
Jack in the Box
Sertaç & Semih
Paradisko
O.Bee
Lust
Other Man (Live)
Moguz
Oceanvs Oriantalis (Live)
Kaan Dede
Merve Bozdağ & St.Eggs
Birgay

Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ekşi Fest 2014 – Manu Chao La Ventura

21 Haziran 2014 14:00

eksifest

Ekşi Sözlük’ün 2011’den beri her sene gerçekleştirdiği Ekşi Fest, bu sene de birbirinden eğlenceli isimleri ağırlıyor.

Festivalde sahne alacak isimler:

Manu Chao
Baba Zula
Sattas
Hakan Vreskala
Alpman and The Midnight Walkers
Control+Z
Ekşi Band
Grup Angarya
Kaza Raporu
Mutrib, Sapan
Umut Adan
Yok Öyle Kararlı Şeyler

Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Soma İçin Müzik

19 Haziran – 24 Haziran

  • İstanbul

soma

Müzikseverler, Biletix’te 10 TL ile 500 TL arasında oluşturulan kategorilerden satın alacakları biletlerle Soma maden ocağı felaketinde hayatını kaybeden işçilerin ailelerine ve yakınlarına bağışta bulunabilecekler.

One Love Festival, Babylon Soundgarden, Bob Dylan, Travis, Pixies, Sun Ra Arkestra, Belleruche için  bilet fiyatı karegorileri 10-20-40-60-80-100-150-200-250 TL olup sadece Bob Dylan konserine ek olarak 500 TL kategorisi mevcut.

Müzikseverler bu kategorilerden diledikleri oranı seçip biletini satın alabilecek ve bu miktarda yardımı bağış yapmış olacaklar. Bilet gelirleri bağışı Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Soma Gençlik Bursu’na katkıda bulunacak.

Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

42. İstanbul Müzik Festivali

17 Haziran – 27 Haziran

  • İstanbul

42 muzik

42. İstanbul Müzik Festivali, “Doğanın Şarkısı” temasıyla 31 Mayıs -27 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

26 konserde 800’e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak olan festival, bu yıl da müzikseverleri etkileyici bir programla karşılıyor. Doğanın sesi yalnızca tematik eserler yoluyla değil, ilk kez açık havada gerçekleştirilecek konserlerle de izleyicilere ulaştırılıyor.

Katılımcıların ayrıntılı listesine ve konser biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

21. İstanbul Caz Festivali

01 Temmuz – 16 Temmuz

  • İstanbul

caz

1-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 21. İstanbul Caz Festivali, bu yıl da cazın önde gelen isimlerinden güncel müziğin yıldızlarına birçok ismi İstanbul’un farklı mekanlarında ağırlayacak.Festival programından sürpriz isimler belli olmaya başladı. 56 Platin plak ödüllü eşsiz sesiyle Katie Melua, Güney Afrikalı yaşayan efsane Hugh Masekela ve grubu, perküsyon ustası Manu Katché’nin Richard Bona ile oluşturduğu yıldızlar topluluğu, Chick Corea-Stanley Clarke düeti, Danilo Perez, John Patitucci, Brian Blade, Brad Mehldau, Mark Guiliana ve Cécile McLorin Salvant festivalin bu ağırlayacağı isimlerden bazıları.

Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Midtown Fest-Portishead

20 Ağustos 2014 14:00

midtown

İngiliz grup Portishead, ilk kez Türkiye’de konser vermeye hazırlanıyor. Ünlü grup, 20 Ağustos Çarşamba günü İstanbul’da performans sergileyecek.

Müzik akımı başlatan ender gruplardan biri olan Portishead, 20 Ağustos’ta GNL organizasyonuyla KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek Midtown Fest sahnesinde olacak.

Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Alaçatı Piyano Festivali

09 Temmuz – 06 Ağustos

  • İzmir

alacati

Festival, Dünyaca ünlü sanatçıları ve grupları Alaçatı’da buluşturmayı amaçlıyor.  Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla, klasik ve caz piyanistlerinin sahne alacağı konserler dizisinde; Türkiye’den ve dünyadan birçok önemli isim sanatseverlerle buluşuyor. 

Festivalde sahne alacak isimler:

İdil Biret

Tolga Tüzün

Wolfgang Manz

Mizuka Kano

Ezgi Serim

Burçin Büke

Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!