Yaşam kalitenizi yükseltmek için takip etmeniz gereken sağlık verileri

Yaşam kalitesini yükseltmek denildiğinde, pek çoğumuzun aklına sağlıklı, mutlu ve keyifli anlarla dolu bir yaşam geliyor. Yaşadığımız her andan keyif almak ve mutluluğun tadını sürmenin yolu ise bedenimize, zihnimize ve ruhumuza, kısacası sağlığımıza iyi bakmaktan geçiyor. 

Uyku rutini, su tüketimi, düzenli egzersiz, stres yönetimi gibi konular, bütüncül sağlığımızı doğrudan etkileyen önemli faktörler arasında. Ancak gün içinde arka arkaya gelen toplantılar arasında su içmeyi, tüm günü masa başında çalışarak geçirdikten sonra hareket etmeyi unutabiliyor; günlük hayatın telaşına dalıp kendi sağlığımızı ikinci plana atarak yaşam kalitemizi düşürebiliyoruz.

Böyle zamanlarda yaşam kalitemizi yükseltecek günlük alışkanlıkları sürdürebilmemizi sağlayacak küçük hatırlatmalara ve tüm gün yanımızda olarak tükettiğimiz su miktarı, kalp atış hızımız ya da uyku düzenimiz gibi konuları takip ederken bize hatırlatmalar yapan bir asistana ihtiyaç duyabiliyoruz. İşte yaşam kalitenizi yükseltebilmek için düzenli olarak takip etmeniz gereken sağlık verileri ve bu verileri takip etmenizi kolaylaştıracak öneriler:

Uyku rutini

Kaliteli uyku, sağlıklı bir yaşamın en önemli kriterlerinden biri. Hem fiziksel hem zihinsel sağlığı doğrudan etkileyen uyku kalitesi, günlük yaşam becerilerini düzenlemekte büyük rol oynuyor. Yeterli uyku, odaklanma sürecini iyileştirerek üretkenliği artırıyor, kan basıncını dengeleyerek kalp hastalıkları riskini düşürüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve depresyonu önlüyor… Yetişkin bir insanın günlük uyku süresinin 7 ile 9 saat arasında olması ve her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanması öneriliyor. Düzenli bir uyku rutinine sahip olmak ve uyku takibi yapabilmek içinse gelişen teknoloji etkili çözümler sunuyor.

HUAWEI WATCH GT 3‘ün “uyku takibi” özelliği uyku kalitenizi ölçerek iyileştirmenize imkan sağlıyor. HUAWEI WATCH GT 3, akıllı teknolojisi sayesinde derin uykuda olup olmadığınızı, uykunuzun bölündüğü zamanları ve uyanık kaldığınız süreyi tespit ederek raporluyor.

Kalp atış hızı

Yaş, cinsiyet, duygu durumu, egzersiz alışkanlıkları veya hava sıcaklığı gibi çeşitli fizyolojik, psikolojik ve çevresel faktörlerden etkilenen kalp atış hızı, en önemli yaşamsal fonksiyonlardan biri. Sağlıklı ve yetişkin bir bireyde kalp atış hızının dakikada 60 ile 100 arasında olması beklenirken uzun süre spor yapmış bireylerde kalp atış hızının 45-60 aralığına düşmesi normal kabul ediliyor. Ritim bozukluğu, kalp yetmezliği gibi rahatsızlıklardan aşırı strese, yanlış egzersiz rutininden bedeninizi fazla yormuş olabileceğinize kadar birçok önemli mesaj taşıyan kalp atış hızı yaşam kalitenizi yükseltebilmek için takip etmeniz gereken sağlık verilerinden bir diğeri.

HUAWEI WATCH GT 3’ün “kalp atış hızı ölçümleri” ile bu önemli yaşam verinizin takibini yapmanız mümkün. Gün içinde kalp atış hızınızı düzenli olarak kontrol edebilir; HUAWEI WATCH GT 3‘ün egzersiz esnasında değişen kalp atış hızınıza göre yaptığı yönlendirmeler ve kalp atış hızınız üst sınıra ulaştığında uyarı yapan özelliği sayesinde önlem alabilirsiniz.

Regl döngüsü

Sağlıklı bir üreme sistemine sahip her kadının yaşamının ayrılmaz bir parçası olan regl döngüsü, kadın sağlığı hakkında önemli mesajlar içeriyor. Regl dönemi öncesi belirtiler, kanamanın uzunluğu ve yoğunluğu, doğurganlığa etki eden faktörler, yumurtlama günleri ve benzeri birçok durumu kontrol altında tutmak, özel bir takvim oluşturmayı gerektiriyor. İşlerin yoğunluğu, günlük koşturmalar gibi yaşamın ayrılmaz bir parçası olan süreçler, zaman zaman regl döngüsünü takip etmeyi zorlaştırabiliyor.

Regl döngüsü tahmini” özelliği ile regl başlangıcını ve doğurganlık dönemlerini hatırlatan HUAWEI WATCH GT 3, özel günleri takip etmeyi mümkün kılarak hem yaşamınızı kolaylaştırmaya hem de daha kaliteli bir yaşam sürmenize yardımcı oluyor.

Günlük su tüketimi

Bütüncül sağlığı doğrudan etkileyen yaşam verilerinden bir diğeri de su tüketimi. Günlük tüketilmesi gereken su miktarı yaş, cinsiyet, yaşam tarzı gibi çeşitli faktörlere göre değişse de, uzmanlar her gün ortalama 2-2.5 litre su içilmesi gerektiğini belirtiyor. Yeterli miktarda su tüketmek, beyin fonksiyonlarını iyileştirmeye, dehidrasyonu önlemeye, sindirim sistemini desteklemeye, böbrek hastalıklarını engellemeye ve cildin doğal yapısını korumaya yardımcı oluyor.

Su içmenin sağlığınız ve yaşam kaliteniz üzerindeki önemini biliyor olmanıza rağmen ihmal ediyorsanız, “su içmeyi hatırlatma” özelliğine sahip HUAWEI WATCH GT 3 ile günlük su tüketimini artırmanız mümkün.

Nefes

Vücuttaki tüm sistemlerin doğru bir şekilde işlemeye devam etmesi için ihtiyaç duyduğu oksijeni sağlayan nefes, ruh halini düzenlemekten metabolizma faaliyetlerinin denetlenmesine önemli rol oynuyor. Yaşamın her anında çaba sarf etmeden gerçekleştiğinde bilinç dışı süreçlerle ilerleyen bu eylem, bilinçli bir şekilde gerçekleştirildiğinde duyguları kontrol etme, sakinleştirme, bütüncül sağlığı koruma gibi farklı görevleri de üstleniyor. Bu nedenle nefesinizi takip etmek ve düzenli nefes egzersizleri yapmak, hayat kalitesini yükseltmek konusunda oldukça önemli.

Doğru bir şekilde nefes egzersizlerinizi gerçekleştirebilmeniz için uygun talimatlar veren ve hızlı, orta ve yavaş şekillerde ritmi yakalamanız için destek sunan “nefes egzersizleri” özelliği ile HUAWEI WATCH GT 3 nefes hızınızı ve sürenizi takip etmeniz için destek sağlıyor.

Aktif yaşam

Sağlıklı ve mutlu bir hayat için aktif olmak şart. Günlük hareketleri artırmak, adım sayılarını yükseltmek, zihinsel ve bedensel rahatlama sağlayan çeşitli egzersizler yapmak, sahip olmamız gereken alışkanlıklar arasında. Bilgisayar başında saatlerce oturmaktan kasılan bedeninizi gevşetmek için ayağa kalkmaya ihtiyacınız olduğunu veya egzersizlerinizi yapmadığınızı size hatırlatacak akıllı asistanlar, aktif bir yaşam sürdürmeniz için gerekli olan motivasyonu sağlıyor.

Günlük adım sayınızı, egzersiz sürenizi, hareketsiz kaldığınız zamanları kaydeden ve sizi harekete geçirmek için akıllı hatırlatmalarla uyarın yapan HUAWEI WATCH GT 3, her anı aktif bir şekilde değerlendirmenize imkan sunuyor.

Sağlığınızı her an her yerde takip edin

Sağlığınızı kontrol etmek ve yaşam kalitenizi yükseltebilmek için günlük sağlık verilerinizi takip etmeniz gerektiğinin önemini biliyor olsanız da günlük telaşların arasında unutabildiğiniz için hatırlatmalara ihtiyaç duyuyorsanız, tüm yaşam verilerinizin takibini yapmanızı kolaylaştıran 7/24 sağlık takibi özelliği ile HUAWEI WATCH GT 3, size ilham kaynağı oluşturuyor. Bilgisayar başında saatlerce oturmaktan kasılan bedeninizi gevşetmeniz için ayağa kalkmanızı veya işlerin yoğunluğunda su içmeyi unuttuğunuzda günlük su tüketimini artırmanız gerektiğini size hatırlatıyor. Yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olmak için günlük sağlık verilerinizi takip ederek her an vücut durumunuzu kaydediyor ve gerekli tüm hatırlatmaları size bildiriyor.

HUAWEI WATCH GT 3, günün belli zamanlarında değil her anında yanınızda olmak ve beklenmeyen, ani gelişen durumlarda da sizinle kalmaya devam etmek için gücünü uzun ömürlü pilinden alıyor. Böylece 7/24 yaşam verilerinizi takip edebiliyor. Elektrik kesintisi, uzun bir yolculuk veya şarj kablosundan uzak geçen günler onu yıldırmıyor. HUAWEI WATCH GT 3, iki haftaya kadar uzayan pil ömrü ile her anınızda sizinle takipte kalıyor.

Yağmurlu bir havada hızla yoğunlaşan trafik, uzayan toplantılar, planda olmayan ve ani gelişen işler gibi birçok farklı durum zaman yönetimini olumsuz etkileyebiliyor. Haliyle kalan zamanı çok daha etkili bir şekilde yönetmek ve mümkün olduğu kadar zamandan tasarruf yapmak gerekiyor. Daha fazla zaman harcamaya neden olacak her şey için alternatif çözümler ararken HUAWEI WATCH GT 3 imdadınıza yetişiyor. Sizi uzun pil ömrü sayesinde sürekli prize bağlı yaşamaktan, şarj kablosunu aramaktan kurtarıyor ve en olmadık zamanlarda yarı yolda bırakmıyor.

HUAWEI WATCH GT 3 46 mm, full şarjla 14 güne kadar; HUAWEI WATCH GT 3 42 mm ise 7 güne kadar dayanır pil kullanım süresi ile her anınıza eşlik eden bir yol arkadaşı olmayı başarıyor. Yaşamın her anının tadını çıkarabilmek için spor tarzınızdan uyku düzeninize, günlük su tüketiminizden nefes egzersizlerinize kadar destek sağlayan, küçük hatırlatmalarla günlük yaşamın koşturmasında sağlığınızdan ödün vermeden yaşam verilerinizi takip etmenize yardımcı olan akıllı ve uzun ömürlü pil gücüne sahip HUAWEI WATCH GT 3’ü daha yakından tanımak ve satın almak için tıklayabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!