Yas sürecinde size yardımcı olabilecek 3 dizi önerisi

Gönülden bağlı olduğumuz, sevdiğimiz bir kişi, maddi bir şey ya da bir değer bizden koparılıp alındığında ayrılık acısı hissederiz ve bu ayrılık acısının ardından yaşadığımız kederin belirtilerini gösterdiğimiz sürece yas deriz. Her ayrılık, acı, kayıp, kendine has bir yas süreci gerektirir. Eğer bir kaybın ardından yas tutuyorsanız ve eskisi gibi hissetmiyorsanız, bunun normal ve geçici bir süreç olduğunu bilin. Belki aynı olmasa da hepimiz yası farklı şekillerde yaşarız ve kendimize iyi gelecek şeyler ararız. Yas sürecine destek bir şey de dizi veya film izlemek olabilir. İşte bunlardan bazıları…

Dead to Me 

Tuhaf bir mizah anlayışına ve öfke sorunlarına sahip bir kadın olan Jen, genç yaşında dul kalır. Kocasının acısını atlatamayan Jen hayatı kendisinden tamamen farklı olan özgür ruhlu bir kadınla tanışır. İkisi arasında gitgide güçlü bir arkadaşlık oluşurken, Jen’in yaşamında büyük değişimler meydana gelir.

After Life

Ricky Gervais’in yaratıcısı olup başrolünde yer aldığı After Life, eşi Lisa’yı kaybetmenin acısını atlatmaya çalışan ve istediği her şeyi yapmaya ve söylemeye başlayan Tony’nin hayatını konu alır.

This is Us

Yolları kesişen ve hayat hikayeleri ilginç yollarla iç içe geçen bir topluluğu anlatır. Komedi ve dramayı bir arada kullanan başarılı dizi, tanıdığınızı düşündüğünüz insanlarla ilgili günlük varsayımlarınızı tekrar gözden geçirmenize sebep oluyor.

İlginizi çekebilir: Travmayı iyileştirebilme gücü: İlk adım, travmatik semptomları fark etmek

Cansu Varol Uzman Klinik Psikolog
Boğaziçi Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji Programı’nda yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Bu süreçte birçok danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak görev yapmıştır. Halen ... Devam