Yanımızdaki akıllı asistanlar: Akıllı saatlerin hayatımıza kattığı faydalar

Günlük yaşamın yoğun temposunda hepimiz günümüzü planlamamıza yardımcı olacak, spor programımız için öneriler sunacak, bizi daha bir yaşama teşvik edecek, vücudumuzla ilgili verileri ekstra bir şey yapmamıza gerek kalmadan takip edecek, mesajlarımızı tek bir yerden yönetebileceğimiz fonksiyonlara sahip, fonksiyonel olduğu kadar da şık yol arkadaşlarına ihtiyaç duyuyoruz. Akıllı saatler tam da bu noktada sundukları özelliklerle hayatımızı kolaylaştıran akıllı asistanlar olarak her an yanımızda olmayı taahhüt ediyor ve tüm bu özellikleri kolumuzdaki saate sığdırıyor.

İşte akıllı saatlerin hayatımıza kattığı faydalar:

Akıllı saatler, zaman yönetimi için etkili bir asistan görevi görür

Akıllı saatler, geleneksel saatler gibi zamanı göstermekle kalmıyor; yalnızca saatimizi kullanarak günümüzü planlamamıza, hatırlatıcı ve bildirimlerle akışı yakalamamıza ve pratik bir şekilde cevaplandırmamıza yardımcı oluyor. Üstelik uzun pil ömürleri ile günlük tempomuza ayak uydurabilecek dayanıklılıkta olmaları da cabası.

Gün içinde nerede olursanız olun SMS mesajları, e-postalar, takvim etkinlikleri ve çok daha fazlası için gerçek zamanlı bildirimler almak ve bunların tamamını saatinizden yönetebilme fikri size çekici geldiyse; HUAWEI WATCH GT 2 Serisi ile tanışmanızın vakti geldi. HUAWEI WATCH GT 2 Serisi yalnızca günü planlamanıza yardımcı olmakla kalmıyor; aynı zamanda hava durumu tahminleri, alarmlar, zamanlayıcı ve el feneri gibi günlük yaşama dair ihtiyacınız olan sezgisel özellikleriyle de hayatınızı kolaylaştırıyor. Tüm bunların yanı sıra telefonunuzun uzaktan deklanşörüne dönüşen HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, önceden ayarlanmış 5 saniyelik zamanlayıcısı ile hareket halindeyken veya özel açılardan unutulmaz anları kolayca yakalamanıza da yardımcı oluyor.

Akıllı saatler, stilimizi tamamlayacak şık aksesuarlardır

Gün boyu yanımızda olan akıllı saatler, şık tasarımlarıyla stilimizi de tamamlıyor. Farklı tasarımlara sahip kayış ve kadranlarla akıllı saatinizi şık, spor ya da havalı bir görünümde kullanarak farklı stillerinizle uyumlu şekilde kullanmanız mümkün.

Dayanıklı paslanmaz çelik çerçevesi, renkli spor şık kayışlarla kusursuz bir uyum sunan  HUAWEI WATCH GT 2 Serisi’nin birbirinden farklı tasarıma sahip kadranları stilinizle bütünleşerek dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olacak fonksiyonel bir aksesuar. 1.39 inç AMOLED HD ekran ve çok sayıda hareketli kadranı ile dünyanıza renk katacak ve eğlenceli tasarımlarıyla stilinizi en etkileyici şekilde tamamlayacak.

Akıllı saatler, motive edici ve profesyonel bir iyi yaşam destekçisidirler

Akıllı saatlerin öne çıkan özelliklerinden biri de, sağlık verilerimizi takip etmesinden sunduğu egzersiz programı önerilerine kadar, sağlıklı ve iyi yaşam konusunda attığımız tüm adımları destekleyen bir yapıda olması. Daha sağlıklı bir yaşam için HUAWEI WATCH GT 2 Serisinin sunduğu özellikleri şöyle sıralayabiliriz.:

1. Kaliteli bir uyku ve etkili stres yönetimi için öneriler sunuyor

Kaliteli bir uyku ve stres yönetiminin modern insanın hayatında ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İyi bir uyku, fiziksel sağlığımızı desteklemenin yanı sıra, daha enerjik ve daha keyifli olmamıza yardımcı oluyor. Diğer yandan, beynimiz kendini uyku esnasında tamir ettiğinden; uyku kalitemiz, hafıza ve öğrenme gibi zihinsel fonksiyonlarımız üzerinde de oldukça etkili. 

Modern yaşamın kaçınılmaz getirilerinden biri olan stres ise, kontrol altına alınmadığında uyku kalitemizi bozuyor, iştah dengemizle oynayarak beslenme problemlerine yol açabiliyor ve hatta bağışıklık sistemimizi etkileyerek kronik hastalıklara davetiye çıkarıyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, sunduğu stres yönetimi ve uyku takibi özellikleriyle daha sağlıklı ve mutlu bir yaşamı destekliyor. Gün boyu stres seviyenizi izleyen TruRelax ™ teknolojisi, nefes eğitimi ile stresli anlarınızda imdadınıza yetişerek stresi serbest bırakmanızı sağlıyor ve gün boyu bakım sunuyor. 6 yaygın uyku türünü bilimsel olarak izleyip teşhis eden HUAWEI TruSleepTM 2.0 teknolojisi ise, uyku esnasında kalp atışınızı izliyor, nefes alıp vermenizi analiz ediyor ve uyku kalitenizi puanlayarak kaliteli bir uyku için sizleri destekliyor.

2. Farklı egzersiz modlarıyla antrenmanları zenginleştiriyor

Spor programını farklı egzersizlerle zenginleştirmekten keyif alanlar burada mı? Güzel haber; doğru yoldasınız. Vücudumuz rutin haline gelen sabit bir egzersiz planına bir süre sonra uyum sağlarken, yeni egzersizler denemek farklı kas gruplarını çalıştırarak tüm fitness hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı oluyor. Diğer yandan uzmanlar yeni bir şey öğrenme sürecinin beynimizi de zinde tuttuğunun altını çiziyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, egzersiz  programınızı takip etmenin yanı sıra sizinle yeni maceralara da atılmaktan geri kalmıyor. Yürüyüş, koşu, fitness gibi 15 klasik egzersiz modunun yanı sıra yeni eklenen 85 özel egzersiz moduyla kaya tırmanışı, sokak dansı ve kaykay maceralarını keşfetmenize yardımcı oluyor. En sevdiğiniz müzikleri 500 şarkıya kadar saklamanızı sağlayan HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, doğrudan müzik çalarak antrenmanlarınızı da zenginleştiriyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi’nin en etkileyici özelliklerinden biri de, siz antrenmana başladığınızda bunu otomatik olarak algılayarak tek dokunuşla etkinliğinizi izlemenizi sağlaması. Tırmanma, koşma, yüzme ve bisiklet gibi 15 profesyonel spor için hassas ve gerçek zamanlı izleme verileri sunan HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, GPS ve GLONASS konumlandırma sistemleriyle de açık hava antrenmanları sırasında rota takibini de kolaylaştırıyor.

3. Profesyonel antrenör kalitesinde detaylı öneriler sunuyor

Etkili antrenmanlar için bir profesyonelden destek almak, vücudumuza uygun bir egzersiz planı oluşturmanın yanı sıra, süreci ve gelişimimizi takip etmek konusunda da yardımcı oluyor. Diğer yandan antrenman esnasında kalp atış hızı ve yakılan kalori miktarı gibi verileri takip etmek ve antrenman sonrasında vücudun ihtiyaç duyduğu dinlenme ve iyileşme süreciyle ilgili öneriler almak da egzersizlerden maksimum verim almamızı sağlıyor. 

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, etkili egzersizler için 100 farklı egzersiz modunda fitness aktivitelerinizi takip etmekle kalmıyor; VO2Max, aerobik ve anaerobik egzersiz etkisi, iyileşme süresi, eğitim yoğunluğu ve egzersiz durumu gibi bilmeniz gereken tüm fitness bilgilerinizi sunuyor. Saat, gerçek zamanlı kalp atış hızlarına yanıt veren ve hız belirleme, kilo kaybı ve dayanıklılık gibi farklı seviyelere ve kondisyon hedeflerine göre uyarlanmış ondan fazla seslendirme koşu programı ile önceden yüklenmiş olarak geliyor

4. Kalp atış hızı, yakılan kalori miktarı ve oksijen doygunluğu verilerini takip ediyor

Sağlıklı yaşam için takip edilmesi gereken hayati verilerden biri de oksijen doygunluğu. Normal koşullar altında, sağlıklı bir insanın SpO2 seviyesi 90-100 arasında olması gerekirken; bu seviyenin düşmesi baş dönmesi, yorgunluk başta olmak üzere pek çok sağlık problemine yol açabiliyor.

Optimize edilmiş ve yükseltilmiş sağlık takibi ile tek seferlik SpO2 seviye ölçümünü destekleyen HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, ihtiyaç duyduğunuz her an ve her yerde kandaki oksijen seviyesini tespit etmenize yardımcı oluyor. Egzersiz esnasında ya da günlük yaşamın herhangi bir anında, solunum sisteminizde oluşabilecek bir sorundan anında haberdar olmanızı sağlayan HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, enerji eksikliği, yorgunluk ve baş dönmesi gibi ciddi semptomların önüne geçmeniz için size sinyal gönderiyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi ile tanışmak için tıklayın.

 

Bu içerik HUAWEI katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!