Vegan ve Glutensiz makarna tercih etmek için 5 geçerli neden

Hepimiz makarnaya bayılıyoruz. Adını duyduğumuz anda canımızın istediği, kokusuyla, dokusuyla, tadıyla, pek çok öğüne uyum sağlayan makarna aynı zamanda en pratik yemeklerden biri. Ancak makarnanın glüten içeriği, özellikle glüten hassasiyeti olanların, yaşam tarzı tercihi olarak glüten tüketmeyenlerin ve çölyak hastalarının bu lezzetten mahrum kalmasına neden olabiliyor. Piyasadaki mısır ya da pirinç gibi besinlerden üretilen glütensiz makarna seçenekleri ise, çoğunlukla yapıldıkları besinlerin tadını taşıdığı için aranan lezzeti vermekte yetersiz kalabiliyor. Neyse ki, artık, bildiğimiz ve sevdiğimiz makarna tadını koruyan bir seçenek mevcut. Peki, neden VEGGIPASTA’yı tercih edelim?

Gluten hassasiyeti olanlara uygun

Gluten, arpa, buğday, çavdar gibi tahıllarda bulunan bir proteindir. Piyasada yaygın olarak bulunan klasik makarnalar, genellikle buğday unundan üretilir ve yüksek miktarda glüten içerir. Makarna seven biri için, glütensiz bir beslenme planı oldukça zor olabilir. Arpa, buğday, çavdar gibi glüten içeriği kuvvetli olan besinlerle üretilmeyen makarnalar, herhangi bir glüten proteini içermediği için hassasiyeti olanlar için uygundur ancak bildiğiniz makarna lezzetini size vermez. Ancak Veggipasta hem glütensiz, hem de bildiğiniz makarna tadında!

Veganlar da tüketebilir

Veggipasta %100 bezelyeden ve sudan üretilir. Başka hiçbir katkı maddesi içermez. Aynı zamanda bezelye lif ve protein değerleri bakımından klasik makarnalara göre daha zengindir ve Vegan beslenenler içinde uygundur.  Ayrıca bakliyattan üretildiği için sürdürülebilir bir dünya içinde oldukça faydalıdır.

Yan etkisiz makarna keyfi

Gluten hassasiyeti yaygın olarak görülen ve kendini baş ağrısı, şişkinlik, gaz, yorgunluk gibi yan etkilerle gösteren bir rahatsızlıktır. Veggipasta ise, alerji, intolerans ya da yaşam tarzı tercihleri gibi herhangi bir nedenden glütensiz beslenmeyi tercih eden ancak makarna keyfinden de vazgeçmek istemeyenler için harika bir seçenek olacak.

Lezzetlidir

Glütensiz makarna çoğu zaman mısır, pirinç, kinoa, amarant gibi besinlerden üretilir. Bu ürünlerle hazırlanan glütensiz makarnalar çoğu zaman glutenli makarnalarla benzer dokuya sahip olsa da, üretildikleri besinin tadını ve rengini taşıyabilirler. Yalnızca sarı bezelye ve sudan üretilen PASTAVILLA VEGGIPASTA, bildiğimiz ve sevdiğimiz makarna tadında.

Besleyicidir

Glutensiz makarnanın besin değeri, üretildiği maddeye bağlıdır. Yalnızca sarı bezelye ve su kullanılarak üretilen Pastavilla Veggipasta, antioksidan ve protein kaynağı olan sarı bezelyenin faydalarından yararlanmanızı sağlar.

PASTAVILLA sevginiz karşılıksız değil, glütensiz.

Pastavilla sevginizi glütensiz içeriği ve bildiğiniz makarna lezzetiyle karşılayan Veggipasta, %100 bezelyeden üretiliyor ve hiçbir katkı maddesi içermiyor.

Veni, Vidi, Veggi!

Bu içerik Pastavilla VeggiPasta katkılarıyla hazırlanmıştır. PASTAVILLA VEGGIPASTA ile tanışmak için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!