Uzaklara gitme zamanı: Lütfen kemerlerinizi bağlamayın!

Bohem moda deyince aklımıza püfür püfür etekler, elbiseler geliyor. Kıvrımlara saygılı, bedenlerimize “her formunla kabulümsün” diyen parçalar. Ülkemizde de bu moda akımının temsilcisi markalardan biri Clandestino. Hikayeleriyse şahane!

20 Yıl Önce Olimpos’ta

Bu hikaye 20 yıl önce Olimpos’ta başlıyor. Derken hikayeleri, Kadıköy’deki küçük dükkanlarıyla devam etmiş. Oradan da İstanbul’un kalbinin attığı Galata’da geniş, şık ve ruhu olan bir dükkanla büyümeyi sürdürmüşler. Yurt içinde başlayan macera, online satışlarla global hale gelmiş. Boho Clandestino adıyla dünyaya açılmışlar.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Clandestino (@clandestino_istanbul)’in paylaştığı bir gönderi

Tabii söylemesi kolay, yaşanması zor. Türkiye’de girişimci olmak, Corona dönemini atlatmak, küçük işletme olmak derken pek çok hengame atlatmışlar. Birbiriyle göz hizasında konuşan, dayanışma duygusu çok yüksek bir de ekip kurmuşlar.

Yeni koleksiyonlarının adı da Uzaklar by Clandestino. Hepimizin geçirdiği bu zor kışın içinden çıkmış tasarımlar bunlar. Bir “oh” deme özlemiyle, umut etme isteğiyle dolu rengarenk, çiçek açan parçalar. Uzakları özleyen, yeniden gidebilmenin, tek yön bilet alabilmenin özgürlüğüne tutkun çizgiler.

Uzaklar by Clandestino Koleksiyonu’nun hikayesi

Bu koleksiyon “vahşi olana” olana adanmıştır.

Beton blokların içinde yaşadığımız uslu hayatlarda bizi çağıran bir ses var ya hani. “Hadi” diyen o ses, “Çıkar ayakkabılarını. Çıplak ayak dolaş. Yağmura şemsiyesiz çık. Dibine kadar aşık ol, varsın kaysın şirazen. Mantık sınırlarından çık. Vahşi bir ormanın ortasındaki gölde kanoyla gez mesela. Bir şamanın gözlerinde göre ‘hakikati’. Hatırla!”

Her şey topraktan, çamurdan biraz yıldız tozundan ibaret aslında. Bu koleksiyon “uzaklara” adanmıştır. Zor ve uzun bir kışın ardından sizi tukan kuşlarını, egzotik yaprakları ve her zaman olduğu gibi çiçekleri kuşanmaya çağırıyoruz. Ülke gündemi ve umutsuzluk nedeniyle kendimize bir türlü hak göremediğimiz hayallerimize cesur bir mektup yazıyoruz. Biliyoruz ki bu mektup sizi bir çift kanat olup uçuracak ve uzaklara götürecek. Lütfen kemerlerinizi bağlamayın!

Uzaklara gitmek için www.clandestino.shop

Bengisu Gencay Yazar
Güney Amerika'da hayatın yalnızca akılla açıklanamayacağını keşfettikten sonra kitabı Zem Sesini Arıyor'u tamamladı. Kitap, Epsilon Yayınları'ndan çıktı ve beğeniyle karşılandı. Hikayeleştirme ve içerik pazarlama ... Devam