Uygun fiyata otel bulabilmeniz için ipuçları

Uygun uçak bileti için öneriler o kadar yayıldı ki, artık bir işe yaramıyorlar. Bir süredir hangi günler uçak bileti bakılıp bakılmayacağı konusunda uzman olmuş durumdayız; ama aynı durum oteller için geçerli değil.

resepsiyon

Nereye bakacağınızı biliyorsanız, harika otelleri çok uygun fiyatlara bulabilmenize yardım edecek birçok yöntem var. İşte bu yöntemleri siz Uplifers okuyucuları için araştırdık:

Son dakika indirimleri için telefonunuza bakın

Son dakika indirimleri ya da açıkta kalan odalar websitelerine kıyasla mobil uygulamalarda daha sık görülüyor. Turizm ve iletişim alanından temsilciler ise bu konuda özellikle bir noktanın altını çiziyor: “Bu durum genellikle sezon dışı yer ve zamanlarda geçerli.”

tatilde akıllı telefon

Toplu liste gösteren yerler orjinal teklifler sunuyor

Uçak biletleri için de geçerli olan bu durum oteller için de geçerli. Her zamanki hesabınızla havayolu şirketinin sitesine giriş yaptığınızda, sizi “her zamanki müşteri” olarak algılayan ve ne de olsa alacağınızı düşünen şirket size yüksek fiyatları gösteriyor. Aynısı oteller için de geçerli. Rezervasyon yapılan ve toplu olarak fiyat listesi sunan siteleri kullanmak size hiç ummadığınız kadar iyi imkanlar verecektir.

rezervasyon

Filtreleyerek uygun teklifi yakalayın

Otellerin ya da rezervasyon sitelerinin mail gruplarına abone olun ve tekliflerden haberiniz olsun. Sonra bunu arama şeklinize göre (fiyat, şehir, oda koşulları, vb.) filtreleyin; tatile çıkmadan ve herhangi bir yer ayırtmadan önce ilk bakacağınız yer mail kutunuz olsun. Tabi, bu tarzda reklam tabanlı bir teklifi ne kadar erken değerlendirirseniz, alma şansınız o kadar yüksek olur.

Para iadesi olan yerleri kovalayın

İade edilebilir yerlerden faydalanın. İyi bir fiyat gördüyseniz ve rezervasyon geri iadeli ise, daha iyi teklifleri araştırmaya devam etmeden önce o teklifi kitleyin. Aramaya devam ederken önce gördüğünüz iyi bir teklifi rezerve yapmanızda bir risk yok.

kredi kartı

Ödül programlarını takip edin

Bazı rezervasyon siteleri, kendi sitelerinden rezervasyon yapan tatilcileri ödüllendiriyor. Kazandığınız bedava millerle, kampanyaya katılan havayollarıyla tatilinize devam etme şansı yakalıyorsunuz. Ayrıca otel rezervasyonlarında da ekstra gün kalma hakkı tanınıyor.

tatilde kazanmak

Asya’ya gidin

Asya’da oda fiyatlarının ortalamaya göre %2 düşmesi ve diğer her yerde sürekli yükselmesi, Asya’yı iyi bir alternatif haline getiriyor. Hong Kong, Singapur ve Taipei görebileceğiniz yerlerden bazıları.

hong kong

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!