Uplifers yazarları Survivor’a hazır sayılır!

Zaman yok zaman! Aslında ne dağlara tırmanmak, ne derelerin üzerinden zıplamak, nerelerden nerelere koşmak istiyoruz da olmuyor ya da olduramıyoruz, değil mi? Siz de TV’de en extreme sporları izlerken bile ‘Vakti var ki yapıyor, çalışınca her şey olur’ diye düşünenlerden, dağda bayırda kendini bulan, fotoğraflarına bakınca arkadaşlarınıza “Bir dahaki sefere mutlaka çağır.” diye söylenip, zaman geldiğinde de “Ya, yine gelemeyeceğim” diyenlerden misiniz?

Madem zamansızlık en büyük dert, o halde buyurun yakına gidelim, şehrin içinde Survivor triplerine girelim. Uniq İstanbul’un bahçesinde bulunan Extrem Aventures bizleri heyecandan heyecana sürükleyecek özelliklerle donatılmış. Düz duvara tırmanmak mı dersiniz, sürekli oynayan mini mini kütüklerin üzerinde dengeyi bulma, Ramboculuk oynayıp iple kaymak mı dersiniz… Aklınıza gelen türlü çılgınlık çok yakınınızda sizi bekliyor.

İlgili yazı: Macera severlerin mutlaka gitmesi gereken, doğayla iç içe 5 tatil yeri

Bizler, Uplifers yazarları olarak geçen hafta sonu oradaydık ve mini Survivor deneyimi yaşadık hep birlikte.

xtreme aventures macera

Parkur nasıl Xtrem Aventures’ta?

Toplam 2 saat süren, 8000 m2’ye yayılmış, 5 etaplı parkurda yok yok. Zip line denilen ip geçişleri, slack line denilen ip/çelik halat üzerinde yürüyüşler, dikey ve yatay duvar geçişleri, hareketli kalas geçişleri ve daha neler neler…

Yeterince emniyetli mi peki?

Parkurda ilerlerken başınıza bir şey gelmesi çok zor. Belinize takılan dağcı kemeri ve fotoğraftaki karabina tüm emniyeti üstleniyor. Herhangi bir noktada ayağınız kayarsa sadece salıncaktaymış gibi sallanıyorsunuz, o kadar.

xtreme aventure

Daha önce hiç böyle şeyler yapmadım ki

Hiç fark etmez. En başında ufak bir eğitim alacaksınız nasıl olsa.

Ne giymeli, oraya nasıl gitmeli?

Naçizane tavsiyem, yazın da gitseniz mutlaka ayak bileklerinizi ve dirseklerinizi koruyacak uzun ama dar kıyafetler giymeniz yönünde. Yanınıza spor eldiveninizi almayı unutmamalısınız. Bir de saçın uzun olanlar mutlaka saçlarını toplamalılar.

Keşke çocuklar da gelebilse

Elbette gelebilirler. Çocuklar için altı tamamen ağ ile kaplanmış özel bir parkur var. Siz yukarıdayken, onlar da alt taraftaki parkurda keyiflerine bakabilirler. Hatta dilerseniz çocuğunuzun doğum gününü bile Xtreme Aventures’ta yapabilirsiniz. Aileler için grup indirimi de var, daha ne olsun?

Yakınsa yakın, heyecansa heyecan, extreme ise extreme! Ee siz ne zaman gidiyorsunuz?

uplifers yazar

Not: Sevgili Gülçin Aksuz ve Kamil Çakın’a tüm Uplifers yazarları adına teşekkürlerimi yazmayı da unutmamış olayım 🙂

Ayrıca Xtrem Aventures’ı FacebookTwitter ve Instagram adreslerinden takip edebilirsiniz.

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam