Unutulmaz Monica Bellucci filmleri

En iyi Monica Bellucci filmleri için kesinlikle doğru yerdesiniz!

Dünyaca ünlü İtalyan aktris Monica Bellucci, kariyerine Dolce & Gabbana ve Dior gibi markalar için mankenlik yaparak başladı ve kısa bir süre sonra film endüstrisine geçiş yaptı. Hollywood filmlerindeki en iyi rollerinden biri, 2003 yılında en çok hasılat yapan bilim kurgu filmleri arasında yer alan “The Matrix Reloaded” ve “The Matrix Revolutions”daki “Persephone” olarak görülüyor.

Kariyerinin ilk yıllarında, Francis Ford Coppola’nın gotik romantik filmi “Bram Stoker’s Dracula”da (1992) Drakula’nın gelinlerinden birini oynadı ve bir Fransız filmi olan “L’Appartmente”de (1996) eleştirmenler tarafından beğeni toplayan bir rolü oldu. Sonraki yıllarda da birçok başarılı filmde yer alarak daima adından söz ettirmeyi başardı. Yakın tarihli en iyi Monica Bellucci filmi ise 50 yaşında en yaşlı Bond kızı olarak rol aldığı 2015 tarihli James Bond filmi “Spectre” oldu.

En iyi Monica Bellucci filmleri

Peki, bu zengin filmografi içindeki en iyi Monica Bellucci filmleri hangileri? Sizler için başarılı aktrisin en iyi filmlerini bir araya getirdik. Ajandalarınızı elinize alın ve izlemedikleriniz varsa not etmek için hazırlanın.

Malena (2000), (IMDb: 7.5)

Malena | Official Trailer (HD) – Monica Bellucci, Giuseppe Sulfaro | MIRAMAX

Monica Bellucci filmler dendiğinde ilk akla gelenlerden biri şüphesiz Malena. Filmin hikayesinde İtalya İkinci Dünya Savaşı’na girerken, 12 yaşındaki Renato, güzel bir kadın olan Malena’yı ilk kez küçük bir Sicilya kasabasında görür. Savaş ilerledikçe Renato, Malena’ya giderek daha fazla takıntılı hale gelir. Ama Malena’nın güzelliği onu kıskanç kasaba halkının küçümsemesine neden olur ve hayatta kalabilmek için fahişeliğe başvurmak zorunda kalmasıyla tüm trajedi başlar…

Irreversible – Dönüş Yok (2002), (IMDb: 7.4)

IRREVERSIBLE – New Trailer (2019)

En iyi Monica Bellucci filmleri arasında gösterilen bir diğer önerimiz ise ünlü yönetmen Gaspar Noé’ye ait Irreversible. Bir dram/suç filmi olan yapımın başrolünde Monica Belluci’ye Vincent Cassel eşlik ediyor. Hikayede ise özetle Marcus adlı başkahramanın sevgilisi Alex’in tecavüze uğraması ve Marcus’un tecavüz edeni bulmaya çalışması ele alınıyor. Konu basit görünse de yönetmenin hikayeyi işleyiş biçimi her zamanki gibi çok etkileyici. Noé’den alışık olduğumuz baş döndüren kamera açıları, rahatsız edici sahneler ve hikayenin tersten anlatılması, filmi unutulmaz kılan detaylardan yalnızca birkaçı.

L’appartement – Apartman (1996), (IMDb: 7.4)

Monica Bellucci , Vincent Cassel -"The Apartment" 1996

L’appartement, 1998 yılında BAFTA En İyi Yabancı Film Ödülü’nün sahibi oldu. Başrollerinde Monica Bellucci’yi izlediğimiz filmin hikayesinde, Max Paris’te yaşayan bir adamdır ve bir gün bir kafede büyük aşkı Lisa’yı görür. Lisa ile yeniden görüşme hayaliyle o günlerde hazırlığını yaptığı Tokyo seyahati ve evlilik hazırlarını bir kenara atıp Lisa’nın peşine düşer. Onun yaşadığı yeri öğrenir, apartmanda saklanmaya başlar. Daha sonra Lisa’ya benzeyen bir kadın olan Alice, Max’i görür ve birlikte olurlar. Alice’in Max’in yakın arkadaşı Lucien’in kız arkadaşı çıkmasıyla işler iyice alt üst olur…

The Passion of the Christ – Tutku: İsa Mesih’in Çilesi (2004), (IMDb: 7.2)

The Passion of the Christ – HD (Trailer)

En iyi Monica Bellucci filmleri listemizin bir diğer önerisi ise Tutku: İsa Mesih’in Çilesi. Filmin hikayesi, Mesih’in çarmıha gerilmesine kadar yaşamının son 12 saatine odaklanıyor. Gerçekçi vahşet, İsa’nın, Meryem Ana ve Magdalalı’nın çektiği acıların tasviri, filmi sinematik bir başyapıt haline getiriyor.

Dracula (1992), (IMDb: 7.4)

Bram Stoker's Dracula – Official® Trailer [HD]

Monica Bellucci’yi kariyerinin zirvesinde bir aktrisken gördüğümüz Dracula, unutulmaz filmler arasındaki zamansız yerini sonsuza dek koruyacak. Filmde 15. yüzyılda, Vlad Drakula bir savaştan döner ve karısının intihar ettiğini öğrenir. 19. yüzyılda ise nişanlısı Mina’nın karısının reenkarnasyonu olduğuna inandığı avukat Jonathan Harker’ın müvekkili olarak geri döner. Drakula, Jonathan’ı yakalar ve özellikle Mina’nın arkadaşı Lucy’ye zarar verir. Sonunda Lucy’nin arkadaşları ve vampir katili Van Helsing, onun terörüne son vermeye karar verirler…

The Matrix Reloaded (2003), (IMDb: 7.2)

The Matrix Reloaded (2003) Official Trailer #1 – Keanu Reeves Movie HD

The Matrix film serisinin ilk filmindeki olaylardan altı ay sonra başlayan The Matrix Reloaded’da Monica Bellucci, Persephone karakterine hayat veriyor. Filmin hikayesinde, bir Sentinel ordusu, dünyadaki son insan şehri olan Zion’a hızla yaklaşır ve onu yok etmekle tehdit eder. Neo, Trinity ve Morpheus, Matrix’in kaynağına ulaşması için anahtarcıyı bulması gereklidir. Neo ayrıca Trinity’nin ölümüyle ilgili yinelenen rüyaları ve Ajan Smith ile de uğraşmak zorundadır.

The Whistleblower – Muhbir (2010), (IMDb: 7.1)

The Whistleblower (2011) Trailer – HD Movie

İşte en iyi Monica Bellucci filmlerinden biri daha. The Whistleblower, BM’de iş bulan bir polis memuru olan Kathy’nin hikayesini anlatan bir suç gerilim filmi. Kathy savaş sonrası Bosna’ya atanır ve çok geçmeden bir insan kaçakçılığı çetesini ortaya çıkarır. Bu nedenle işten kovulsa da skandalı ortaya çıkarmaya kararlıdır.

Rhino Season – Gergedan Mevsimi (2012), (IMDb: 6.2)

Rhino Season – trailer

Listemize daha tanıdık bir filmle devam ediyoruz. Gergedan Mevsimi, İranlı yönetmen Bahman Ghobadi’ye ait. Filmin hikayesinde şair Sadegh Kamanbar’ın hayatı ele alınıyor. Galası Busan Uluslarası Film Festivalinde yapılan film ayrıca Toronto, Tokyo ve Chiago Festivallerine de katıldı. Gergedan Mevsimi’yle ilgili bir diğer sürpriz ise filmde Yılmaz Erdoğan, Beren Saat, Caner Cindoruk ve Belçim Bilgin’in de rol almış olması.

Spectre (2015), (IMDb: 6.8)

SPECTRE – Official Trailer – November 6

Sevilen Monica Bellucci filmlerinden biri de James Bond serisinin 24. filmi olan Spectre. Filmin hikayesi MI6 ajanı James Bond’un küresel suç örgütü Spectre ve liderleri Ernst Stavro Blofeld ile olan ilişkisini anlatıyor.

On the Milky Road – Aşk ve Savaş (2016), (IMDb: 7.6)

On the Milky Road – Trailer (English-subtitled)

Bir Emir Kusturica filmi olan On the Milky Road, Yugoslavya’nın zorlu yıllarında geçen bir hikayeyi ele alıyor. Hikayede Kosta’nın hayatının farklı dönemlerini görüyoruz. Yugoslavya iç savaşında cepheye süt götüren Kosta, Milena’nın dikkatini çeker. Milena’nın savaş kahramanı abisi Žaga İtalyan kökenli çok güzel bir kadınla (Monica Bellucci) evlenme hazırlığı yapmakta, Milena ise Kosta’yla hayatını birleştirmeyi planlamaktadır. Ama Kosta’nın müstakbel kayınbiraderinin müstakbel eşiyle karşılaşmasının ardından hayatı bambaşka bir hal alacaktır…

Tears of the Sun – Güneşin Gözyaşları (2003), (IMDb: 6.6)

Tears of the Sun (2003) Official Trailer 1 – Bruce Willis Movie

Monica Bellucci filmler listemizin bir diğer önerisi Tears of the Sun. Filmin hikayesinde, bir askeri darbenin ardından Nijerya’da iç savaş patlak verince, Teğmen AK Waters ve seçkin SEAL ekibi, uzak bir köyde hastane işleten Dr. Lena Fiore Kendricks’i çıkarmak için gönderilir. Oraya vardıklarında ise Kendricks hastalarının güvenliğini sağlamadan gitmeyi reddettiğinde, doğrudan emirler ile vicdanları arasında seçim yapmak zorunda kalırlar…

The Matrix Revolutions (2003), (IMDb: 6.8)

The Matrix Revolutions (2003) Official Trailer #1 – Keanu Reeves Movie HD

Matrix serisinin bu filminde, insanlar ve makineler arasındaki savaşı sona erdirecek olan Neo, ortakları Morpheus ve Trinity’nin onu serbest bırakması gereken, cesur Zion ordusu Sentinel istilasını geri tutarken bir belirsizlik dünyasında sıkışıp kalır. Bu arada, her iki dünyayı da yok etmeyi planlayan haydut program, Ajan Smith şeklinde yeni bir tehdit ortaya çıkar.

Dobermann (1997), (IMDb: 6.6)

Dobermann – Original Trailer

97 yapımı Dobermann’da, sevilen aktris Monica Bellucci’yi Nathalie karakteriyle izliyoruz. Filmin hikayesinde Dobermann olarak isimlendirilen soyguncu, modern bir Robin Hood’dur. Dobermann, bir gün çetesiyle beraber oldukça geniş kapsamlı bir banka soygunu yapmanın planlarına başlar. Soygun gerçekleşir gerçekleşmez peşlerine düşen Christin ise bu esrarengiz soyguncuyu yakalamaya kararlıdır.

Ricordati di me – Beni Unutma (2003), (IMDb: 6.4)

Ricordati Di Me – Trailer Lungo

En iyi Monica Bellucci filmleri listemizin son önerisine geldik. Dilimize Beni Unutma olarak çevrilen filmde Monica Bellucci, karşımıza Alessia olarak çıkıyor. Filmin hikayesinde, aktris olmak isteyen Giulia ile yazar olmak isteyen Carlo’nun düşleri zaman içinde hayatın ritminde kaybolup gitmiştir. Giulia hayatını sürdürmek için bir lisede öğretmenlik yaparken, Carlo da bir finans şirketinde çalışmaya başlar. İkilinin zaman içinde iki çocukları olur: 18 yaşındaki kızları Valentina ve 19 yaşındaki oğulları Paolo… Beni Unutma, aslında oldukça tanıdık olan konusuyla, ilişkilerin kırılma noktalarını çok iyi anlatan ve bazı olayların bazı ilişkilerde ne kadar önemli olabileceğini gösteren bir film.

İlginizi çekebilir: En iyi bilim kurgu filmleri: Eskiler, yeniler, en çok izlenenler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!