Tüyleri olmayan muhabbet kuşu Rhea’nın içinizi ısıtacak hikayesi

Boston’da yaşayan 23 yaşındaki Isabella Eisenmann, sosyal medyada tüyleri olmayan muhabbet kuşu Rhea’nın bir yuvaya ihtiyacı olduğuyla ilgili bir paylaşıma rastladı. Üniversiteden mezun olmasına çok az bir zaman kalan ve gelecekte nasıl bir hayata sahip olacağı belirsiz olan Isabella, buna rağmen Rhea’ya bakma sorumluluğunu almak için can atıyordu. Paylaşımı yapan Rhea’nın veterineriydi. Isabella’yı telefonla arayıp listede ilk sırada olduğunu, Rhea’yı ona verebileceklerini söyledi. Isabella ile Rhea’nın hikayesi böyle başladı. Gelinen noktada ise tüm dünya onların hikayesini konuşuyor, hatta Rhea’nın Instagram’da sayısı 67,000’i bulan takipçileri ona siparişle yaptırılmış kazaklar gönderiyor.

muhabbet kuşu Rhea 4
Rhea’nın takipçileri ona kazaklar gönderiyor.

İlginizi çekebilir: İnsanlarla hayvanları aynı karede bir araya getiren sanatçı: Katerina Plotnikova

Rhea’nın bu kazaklara ne yazık ki sadece iyi görünmek için ihtiyacı yok. “Psitakin” adı verilen ve gaga ile tüyleri etkileyen bir hastalığa sahip olan Rhea, neredeyse tamamen ‘çıplak’. Ağır vakalarda kuşlar bu hastalık yüzünden tırnaklarını ve gagalarını dahi kaybedebiliyor. Fakat Rhea bu konuda nispeten daha şanslı, çünkü durumu o kadar ağır değil ve her yıl tekrarlanması gereken bir kan testi dışında herhangi bir şeye ihtiyacı yok.

muhabbet kuşu Rhea 1

Ayrıca, asla üzgün olmayan Rhea, son derece sosyal bir kuş. Tüm günü kafesinin dışında, evde uçarak geçiriyor ve çoğu zaman çılgınlar gibi şarkı söylüyor. Takipçilerinin çok sevdiği Rhea, farklı olmanın son derece güzel olabileceğinin bir kanıtı adeta.

muhabbet kuşu Rhea 2
Asla üzgün olmayan Rhea, son derece sosyal bir kuş.

Rhea’nın sahibi Isabella Eisenmann, Rhea’ya duyduğu sevgiyi ve onun farklılığını şu şekilde ifade ediyor: “Kabul ediyor olmak önemli bir nokta. Fiziksel olarak ne kadar farklı olursanız olun, yine de güzelsiniz. Benim insanların Rhea’dan öğrenmesini istediğim şey de bu. Her zaman gülümsemek, mutlu ve pozitif olmak.”

İlginizi çekebilir: Yoga yapan hayvanların şirin mi şirin görüntüleri

Kaynak:

boredpanda.com

telegraph.co.uk

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!