Tutkulu cinsellik tüyoları

 Cinselliği daha tutkulu bir hale getirmek mümkün mü? Elbette mümkün. Ancak bu süreçte yeni duygular tadabilmek için ne yöne gittiğinizi iyi bilmek ve keşiflere açık olmak şart.

En temel cinsel organ beyindir

Vücudumuzun en temel organı olan beyin, yaşamımızı yönlendirir, acılarımızı, sevinçlerimizi doğrudan algılar. Uzmanlar, kadınların zaman zaman kendilerini yeteri kadar çekici ve güzel görmediklerini söylüyor. Oysa ki erkekleri etkilemek için, kadınların yakınlarında veya çıplak bir şekilde karşılarında durmaları yeterli, çünkü bu durumda erkekler onları, tabiri caizse dünyanın en güzel kadınları olarak görür.

Daha erotik tutkular yaratın

İster güzel, ister çirkin bir kadın olun, bir erkeği etkilemek istiyorsanız, bunun ilk koşulu, onunla fiziksel bir temas kurmaktır. Böylece erkek, bir anlamda savunmasızlaşarak, kadına teslim olur.

Dr. Michel Lombard; “Cinsellik sağlıktır” adlı kitabın yazarı. Oscar Yayınları, Paris

Ahenk yaratın

Erkekler, kadınların ilk cinsel deneyimlerinde, orgazmlarının süresini kestiremezler. Hiç orgazm yaşamamış bir kadının, klitorisinin 45 dakika boyunca okşanılması sonucu, ancak orgazm seviyesine ulaşabildiği saptanmıştır. Erkekler, kısa sürede tahrik olabilmeleri nedeniyle, kadınların böylesine uzun bir süreye ihtiyaç duyduklarını öngöremezler. Kuşkusuz deneyimle bu süre azaltılabilir. Bu tıpkı, herhangi bir hareketin sık kullanılarak bir süre sonra seri hale gelmesi gibidir.
Bundan dolayı, erken harekete geçmekten kaçınılmalı, öncelik sırasını birlikte yakalayacağınız uyum ve ahenge vermelisiniz. Tabii ki kendinizi ne kadar tutarsanız, zevk oranınız da ona göre artış gösterir.
Dr. Catherine Solano,Doktor, Seksolog, “Ergenler ve cinsellik” adlı kitabın yazarı, Marabout Yayınları, Paris

Küçük oyunlar oynayın

Partnerinizle aranızdaki birlikteliğin, her iki taraf için de daha tahrik edici olmasını istiyorsanız, fazla risk taşımayan fantezilerinizi, bir oyun içinde gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, kadının elbisesinin altına giymediği iç çamaşırı, yalnızca partneri tarafından bilineceği için bu küçük oyun gün sonunda her ikisi için de unutulmaz bir deneyim haline gelebilir.
Dr Ghislaine Paris, Doktor, Seksolog, ” Ne hassas bir arzu” adlı kitabın yazarı, Leduc Yayınları, Paris

Makale Aufeminin dergisinden alınmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!