Türkiye’nin doğal, tarihi ve coğrafi güzelliklerine yolculuk: Paraf’lı Rotalar

Ülkemiz bir cennet. Ve bu cennetin dört bir yanı, doğanın bizzat kendi eliyle oluşturduğu harika güzelliklere ev sahipliği yapıyor. İnsanlık tarihi boyunca bu cennete konup göçmüş medeniyetlerin bıraktığı keşfe değer izler olan tarihi güzellikler de cabası.

Keşfetmeye doyamayanlar için: Paraf’lı Rotalar

Paraf, Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal, tarihi ve coğrafi güzellikleri ve muhteşem rotaları keşfetmek için Cengiz Ferhat Altay ile birlikte yola çıktı. Türkiye’nin eşsiz lokasyonlarını keşfetmek için yola çıkmadan önce Paraf’lı Rotalar’a mutlaka göz atın.

Paraf’lı Rotalar: Beğendik Köyü

Yemyeşil, uçsuz bucaksız ormanların içinden denize açılan bir yolculuk…

Türkiye’nin en kuzeybatısında yer alan Beğendik Köyü; sonsuz ormanların içinde oksijene doyabileceğiniz, doğayla kucaklaşacağınız ve dalgaların sesiyle uykuya dalacağınız dinlendirici bir mola için harika bir rota. Kampseverler tarafından sıkça tercih edilen Beğendik’te bol bol görebileceğiniz manzaralardan biri de özgürce koşan atlar, inekler ve koyunlar…

Uçsuz bucaksız yeşil alanları, masmavi denizi ile Beğendik’i Cengiz Ferhat Altay ile birlikte keşfetmeye hazır mısınız?

Videoyu izlemek için tıkayın.

Paraf’lı Rotalar: İğneada

Muhteşem longoz ormanlarına doğru bir yolculuk…

Deniz, kumsal, akarsu, göl ve ormanlara aynı anda ev sahipliği yapan ve bu özelliğiyle eşsiz bir rota olan İğneada Longoz Ormanları; 3155 hektarlık geniş bir alana yayılmış. Aynı zamanda çok sayıda kuşa ev sahipliği yaptığı için kuş gözlemcilerinin de sevdiği bir yer olan İğneada’da ormanların derinliklerine ilerledikçe çok sayıda irili ufaklı gölle ve göllerin üzerini kaplayan nilüfer çiçekleriyle de karşılaşmanız mümkün.

Denizi, gölleri ve geniş longoz ormanları ile ünlü İğneada’yı Cengiz Ferhat Altay ile birlikte keşfetmeye hazır mısınız?

Videoyu izlemek için tıkayın.

Paraf’lı Rotalar: Suuçtu Şelalesi

Bursa’nın Kemalpaşa ilçesinde yer alan Suuçtu Şelalesi, hayranlık verici manzarasıyla görülmeye değer adreslerden biri.

Kemalpaşa’nın su ihtiyacını karşılayan Karadere’nin yaklaşık 38 metreden döküldüğü Suuçtu Şelalesi, oldukça temiz ve berrak bir su kaynağı. Şelaleyi gördükten sonra akan suyu takip ettiğinizde ormanın içinde harika görüntüler sizi bekliyor. Patika yollarda yürüyüşünüze devam ettiğinizde ise, Suuçtu’dan daha küçük ancak en az onun kadar eşsiz manzaralara sahip iki şelaleyle daha karşılaşmanız mümkün.

Berrak suyu ve etrafını çevreleyen yemyeşil ormanlarıyla görenleri kendine hayran bırakan Suuçtu Şelalesi’ni keşfetmeye hazır mısınız?

Videoyu izlemek için tıkayın.

Güzelliklerle dolu bir yolculuk için: Paraf’lı Rotalar

Ülkemizin muhteşem tabiat güzelliklerini Paraf’la beraber keşfetmek ve ilham almak için Paraf Resmi Youtube kanalına abone olmayı unutmayın.

 

 

Bu içerik Paraf katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!