Triatlet İpek Onaran’dan bir zafer daha

Ironman Triatlet İpek Onaran, 07 Ağustos 2016 Pazar günü Polonya’da düzenlenen Herbalife Ironman Gdynia 70.3’de elde ettiği ikincilik ile Dünya şampiyonası öncesinde moral topladı.

ipek onaran
İpek Onaran Herbalife Ironman Gdynia 70.3’de 2. olarak kürsüye çıktı.

Sports People Turkey sporcusu, Ironman Triatlet İpek Onaran, geçtiğimiz ay İtalya’da gerçekleşen Pescara Ironman 70.3’de aldığı 05:27:07’lik derecesiyle, yaş grubu 2.si ve genel klasman 10.su olarak tamamladığı yarış sonucunda, Avustralya’da düzenlenecek olan Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştı.

Sezonunun en zorlu yarışlarından birisi olan Pescara’da elde ettiği başarının beraberinde yoğun bir ilginin odağı haline gelen atlet, Dünya Ironman Şampiyonası’na gitmeden önceki hedef yarışı olan Polonya Herbalife Ironman Gdynia 70.3’de yarıştı. Düzenlendiği ikinci yılında büyük ilgi odağı olan ve 2300 üzeri katılımcının start aldığı yarışta yüzme bölümünden birincilikle çıkan İpek Onaran, bisiklet ve koşu bölümlerinde de ana gruptan kopmayarak yarışı 04:56:10’luk derecesiyle yaş grubunda 2’cilikle bitirdi. Pro atletlerin de dahil olduğu kadınlar genel klasman sıralamasında ise 12’inciliği yakalayan İpek Onaran tüm sezon boyunca ilk grupta kalarak başarısının tesadüf olmadığını da kanıtladı.

İpek Onaran Herbalife Ironman Gdynia 70.3’le ilgili olarak; ‘Pescara Ironman 70.3, Avrupa’daki zorlu parkurlardan ve tüm dünyadan güçlü rakiplerin mücadele ettiği yarışlardan biriydi. Böyle bir atmosferde yer alabilmek, zorlu rakiplerle mücadele ederek kürsüde bitirebilmek, elde ettiğim ikincilik derecem ile Avustralya’da düzenlenecek olan Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası’na kota alabilmiş olmak benim için gurur vericiydi. Polonya’da ise her ne kadar artık şampiyona kotası yakalama baskısı olmasa da, tüm sezon için koyduğumuz her yarışı kürsüde bitirme hedefimiz vardı. Öncelikle bu sezonki tüm yarışlarımda bu hedefimi tutturabilmiş olduğum için mutluyum. Polonya Herbalife Ironman Gdynia 70.3, Avrupa’daki yeni yarışlardan biri olmasına rağmen yoğun katılımcı ilgisi vardı. Parkur kolay gibi gözükse de katılımcı profilinin yüksek olması yarış temposunu da yükseltti. Yarış sonunda ciddi rakiplerle kıran kırana bir mücadeleden başarıyla çıkmış olmaktan dolayı mutluyum. Özellikle sezonu istediğim gibi devam ettirebiliyor olmanın ve aldığım 2.liğin Dünya Şampiyonası öncesi büyük motivasyon kaynağı olduğunu söylemeliyim.’ şeklinde konuştu.

Sportif Kariyeri:

  • 2016 Polonya Herbalife Ironman 70.3 Gdynia Ironman 70.3 Yaş Grubu 2’inci
  • 2016 İtalya Pescara Ironman 70.3 Yaş grubu 2.
  • 2016 Avusturya St.Pölten Ironman 70.3 Yaş Grubu 3’üncü
  • 2016 216 Womens Marathon, Mallorca Spain, Kadınlar Genel klasman 2’inci
  • 2016 Barcelona Marathon, Finisher

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!