Trakya’nın büyüleyici bağ rotaları

Göz alabildiğine uzanan yeşilliklerle kaplı tepeler, güneşin yumuşak ışığıyla aydınlanan çimenler, ayçiçek tarlalarının gün batımında en iyi sanatçıların resimlerine taş çıkartan görüntüsü, rüzgara karışmış lavanta kokuları ve üzüm bağlarının dans eden halleri… Evet; rotamız Trakya, Trakya’nın büyülü bağları ve bağ evleri… Her mevsim ziyaret etmesi en keyifli yerlerden biri olan Trakya üzüm bağları, sakin ve huzurlu atmosferi, İstanbul’a yakınlığı ve cezbedici doğal güzelliği ile tadım yapmayı sevenlerin ve doğa ile baş başa zaman geçirmenin hayalini kuranların en çok tercih ettiği uğrak rotalardan biri.

Üstelik, bu büyülü bağlar yalnızca doğal güzellikleriyle, lezzetli üzüm ve şaraplarıyla değil aynı zamanda keyifli bir konaklama deneyimi sunan bağ otelleriyle de bizi karşılıyor. Hazırsanız ve harika bir kaçış destinasyonu arıyorsanız hem ruhunuzu hem damaklarınıza dokunacak Trakya bağ rotalarını keşfedebilirsiniz:

Bakucha Vineyard, Kırklareli

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Bakucha Vineyard Hotel (@bakuchavineyardhotel)’in paylaştığı bir gönderi

Eski ismi “Bağ Şehri” anlamına gelen Lozengrad olan Kırklareli, tarih boyunca; bağları ve şarapları ile anılmış. Bakucha Vineyard da Kırklareli’nin en gözde bağ rotalarından bir tanesi. Lüleburgaz merkeze yalnızca birkaç dakika uzaklıkta olan, kafa dinlemek, harika tadımlar yapmak, bir yandan da SPA keyfi yaşamak için mükemmel bir destinasyon… Adeta saklı bir cennet gibi doğa ile baş başa zaman geçirmeyi bekleyen herkesi davet eden, üzüm bağlarının nefis manzarasına karşı odalarında konforlu bir konaklama sunan bu bağ rotası kesinlikle gidilecek yerler listenizde yer almalı. Yerel şarapların tadına bakabilir, tadım menülerini deneyebilir, birbirinden lezzetli yemeklerle keyfinizi ikiye katlayabilir veya SPA hizmetinden yararlanarak dinlendirici bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Dessera Bağ Evi, Kırklareli

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dessera Bağ Evi (@dessera_bag_evi)’in paylaştığı bir gönderi


Istranca Dağları’nın eteklerinde kurulmuş ve İstanbul’a yalnızca 2 saat uzaklıkta olan Dessera Bağları, hem unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenlerin hem de enfes üzümlerin, leziz şarapların ve harika eşlikçilerin tadına bakmak isteyenlerin uğrak yerlerinden bir tanesi. Gözünüzün alabildiği kadar açık alanda yeşilliklerin içinde kaybolmak, manzaraya karşı tadına doyulmaz bir keyif yapmak için Dessera’yı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz uzun süreli konaklayabilir, dilerseniz günü birlik ziyaret ederek restoranını deneyebilirsiniz. Uçsuz bucaksız Trakya ovalarının ufuk ile birleştiği yerde derin bir nefes almak ve eşsiz bir gastronomi deneyimi yaşamak için bu harika rotayı kaybetmemelisiniz!

Barbare Bağları, Tekirdağ

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Barbare Bağları (@barbarevineyards)’in paylaştığı bir gönderi

Barbare Bağları, son zamanlarda adını popüler bir şekilde duyurmayı başarmış Barbare marka şarapların doğduğu harika bir yer. Birbirinden lezzetli şarap tadım menülerini deneyebileceğiniz, dilerseniz Barbaros Bağ Evi’nde konforlu bir konaklama yapabileceğiniz bu mükemmel rota hem günü birlik geziler hem de uzun soluklu tatiller için kaçınılmaz bir destinasyon olmayı başarıyor. Üstelik, İstanbul’a da çok yakın.

Barel Bağları, Tekirdağ

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Barel Bag Evi (@barelbagevi)’in paylaştığı bir gönderi

Yine doğanın fazlasıyla cömert davrandığı harika rotalardan bir tanesi: Barel Bağları. Mükemmel atmosferi, içinizi huzurla dolduran manzarası, lezzetli yemekleri ve ünlü şaraplarıyla size nefes aldıracak Barel Bağları’nda unutulmaz bir mola verebilirsiniz. İster sevdiklerinizle kalabalık bir şekilde gidin ister partnerinizle baş başa bir kaçamak yapın ya da yalnızca kendinizle kalacağınız bir yolculuğa çıkın, Barel aradığınız ve ihtiyacınız olan her duygunun karşılığı olabilir. Canlı müziklerin eşlik ettiği etkinlikler, ateşin etrafında yenilen keyifli yemekler, bağların arasındaki neşeli sohbetler ve daha nicesi için rotanızı Tekirdağ’a doğru çevirebilirsiniz.

Umurbey, Tekirdağ

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Umurbey Şarapları (@umurbeyvineyards)’in paylaştığı bir gönderi

“İyi üzümden kötü şarap yapmak çok kolaydır ama kötü üzümden iyi şarap yapmak imkansızdır.” felsefesini benimsemiş, Tekirdağ’ın en gözde bağ rotalarından biri: Umurbey! Tarihi dokusunun sizi büyüleyeceğine emin olabilirsiniz. Tadı damaklarınızdan silinmeyecek şarapların tadına bakabilir, harika yemeklerle eşleştirebilirsiniz. Ayrıca, ‘bir Trakya havası alıp gelelim’ dediğiniz sevdiklerinizle yola çıkıp İstanbul’dan 2 saatte ulaşabilirsiniz.

Suvla Şarapları, Çanakkale

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

@suvlawines’in paylaştığı bir gönderi

Mitolojik kaynaklarda ‘şarabın doğduğu yer’ olarak gösterilen Gelibolu Tarihi Yarımadası’nda bulunan Suvla Şarapları, benzersiz doğası ve manzarasına doyulmaz bağları ile sizi harika bir gastronomik deneyime çağırıyor. İster yolunuz Ege veya Akdeniz’e düşerse geçerken uğrayabileceğiniz, isterseniz de İstanbul’dan günü birlik keyifli bir yolculukla gidip dönebileceğiniz bu harika destinasyon, bu zamana kadar pek çok ödül almış lezzetli Suvla şaraplarının en güzel adresi.

Caeli, Çanakkale

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Hotel Caeli & Caeli Winery (@caeliexperience)’in paylaştığı bir gönderi

Muhtemelen bugüne kadar gördüğünüz tüm bağ evlerini unutturacak mü-kem-mel bir destinasyon daha: Caeli. Çanakkale’nin Eceabat İlçesi’nin Kumköy bölgesinde konumlanan Caeli, doğasıyla, benzersiz atmosferiyle, lezzetli yemekleri ve şaraplarıyla, konforlu konaklama deneyimi ile kendisine hayran bırakmayı başarıyor. İster hasat zamanı üzüm bağlarını gezin, ister dev meşe fıçıların bulunduğu şaraphaneyi ziyaret edin, isterseniz de kendinizi sadece lezzetli deneyimler için Ecebat’a doğru atın… Caeli’nde keyifli vakit geçirirken gerçekten dinlendiğinizi hissedecek ve unutulmaz tatların damaklarınızda bıraktığı izle evinize döneceksiniz.

Sonuç olarak, Trakya’nın göz kamaştırıcı bağ evleri, doğanın büyülü kollarında dinlenmek isteyenlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Her bir mekan, doğanın güzellikleriyle iç içe geçerek misafirlerine huzurun ve coşkunun bir arada olduğu bir atmosfer vadediyor.

Zengin tarih, lezzet dolu mutfak kültürü ve şarap üretiminin sırları, bu bağ evlerinde buluşuyor. Doğanın kucaklayıcı sıcaklığıyla iç içe, yerel kültürün renklerine boyanmış bu mekanlarda geçirilen her an, unutulmaz anıların bir parçası haline geliyor.

Trakya’nın bağ evlerinde kendinizi bulmak, sadece bir tatil değil, aynı zamanda bir yaşam tarzını da keşfetmektir. Ayrıca, Trakya’ya yolunuz düşmüşken daha neleri keşfedebileceğinizi öğrenmek için Trakya rotaları: İstanbul’a yakın sakin bir kaçamak için gidebileceğiniz yerler yazımıza da göz atmayı unutmayın. Ayçiçek tarlalarıyla ünlü bu bölgede daha keşfedilecek pek çok şey olduğunu gördüğünüzde gözlerinize inanamayabilirsiniz.

Şimdiden lezzetli tadımlar ve iyi yolculuklar!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!