Trail of Us’ın film rulosunda mini bir seyahate davetlisiniz!

Evde olduğumuz bu günlerde güzel anılar biriktirmenin önemini daha da çok anladık. Kendimizi sık sık telefonlarımızın film rulosunda kaybolurken ve yeniden seyahat edeceğimiz günler için hayal kurarken buluyoruz. Siz de bizler gibi seyahatlere ve fotoğraflara olan heyecanınızı aynı şekilde koruyanlardansanız, sizi koltuğunuzdan bile kıpırdamadan katılabileceğiniz Sri Lanka seyahatimizden #tbt fotoğraflarla mini bir tura davet ediyoruz. Hadi gelin fotoğraflar arasında kaybolurken iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’nun bizler gibi sık seyahat eden ve bol bol fotoğraf çekenlere sağladığı büyük faydalardan bahsedelim.

Güzel #tbt anlarını bulmak artık çok daha kolay!

Çektiğimiz yüzlerce fotoğraf telefonlarımızda, Gün, Ay ve Yıla göre otomatik kategorilendiği için Fotoğraflar sekmesinden istediğimiz anıyı kolayca bulabiliyoruz. Üstelik ay, gün ve yıl görünümünde sadece önemli anlar öne çıkıyor, böylece detaylarda kaybolmadan en güzel anıları seçebiliyoruz. Tıpkı Sri Lanka seyahatimizin en unutulmaz anlarından olan Sigiriya Kayası ve Nine Arches Köprüsü gibi manzaralar böylece fotoğraflar arasında kaybolup gitmiyor, tekrar tekrar hatırlanıyor.

Arkadaşlarınızla eski anıları paylaşmanın en yeni yolu; iCloud Paylaşılan Albümler

Seyahatlerimizi ayrı ayrı albümler haline getirerek saklamayı seviyoruz. Sevdiklerimizle gittiğimiz seyahatlerde çektiğimiz fotoğraf ve videoları yüksek kalite paylaşabilmenin en iyi yoluysa iCloud Paylaşılan Albümler. Sadece istediğimiz kişilerle fotoğrafları paylaşıp katılımcılara fotoğraf ve videolara yorum ve beğeni gönderme izni bile verebiliyoruz.

Geriye Sri Lanka güney sahillerinde aldığımız sörf derslerinde kim en başarılıydı, kim hiç beceremedi arkadaş grubumuzda yapacağımız değerlendirmeler kalıyor.

Live Photo’larımızla hareketli anılar yaratabiliyoruz!

Sri Lanka Ahangama’da yağmurda avlanan geleneksel balıkçıları ve onlarla dans eden kuşları izlediğimiz bu gündeki gibi; hareketli anlarda mükemmel kareler yakalayabilmek için “Live Photo” özelliğinden yararlanıyoruz.

Live Photo özelliğiyle yakaladığımız anlarda, en beğendiğimiz kareyi fotoğraf olarak kullanabileceğimiz gibi Live Photo Efektleri ile bu anları döngü, uzun pozlama ya da PinPon efektleri ile daha da canlı hale getirebiliyoruz.

Çektiğiniz bir Live Photo’yu yukarı kaydırarak hemen siz de deneyebilirsiniz.

Farklı lens özellikleriyle çekilen fotoğraflarla eski anıları oradaymışçasına yeniden hatırlıyoruz!

Sri Lanka’da Sigiriya Kayası’na gün doğumunda yaptığımız yürüyüş ya da Ahangama yakınlarında kaldığımız eski bir koloni villasında geçirdiğimiz zaman gibi unutulmaz anıları kendi gözümüzden kaydetmeye bayılıyoruz.

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’daki yeni Ultra Geniş Açı Kamera ile eski seyahatlerimizi tekrar tekrar oradaymışçasına yaşayabileceğimiz yaratıcı açılar yakalayabiliyoruz. Point of View (POV) diye bilinen teknikle kendi bakış açımızdan, bedenimizi de kareye dahil ederek çektiğimiz fotoğraflar film rulomuzda rastlamayı en sevdiğiniz fotoğraflardan.

Film rulosunda bizi eskilere götüren bir başka detaysa şüphesiz o anların duygularını yansıtan portre fotoğrafları. Portre Modu, fotoğraflarda odaklandığımız konuyu vurgulamamıza yardım ederek seyahatlerimizin en çarpıcı anlarını, o günkü duygulularla hatırlamamızı sağlayan güzel birer anıya dönüştürüyor.

Sri Lanka’da ilk defa TukTuk’a bindiğimizde çektiğimiz bu fotoğrafı asla unutmayacağız. Yüzümüzdeki gülümsemeyi aynadan fark edip hemen anı defterine kaydedelim istemiştik.

Anı Filmleri ile fotoğraflar arasında kaybolma zamanı!

Son olarak siz de iPhone’larınızda oluşturacağınız Anı Filmleri ile eski seyahatlerinize sinema tadında #tbt turları düzenleyebilirsiniz. İsterseniz iPhone’larınız seyahatinizden en iyi video ve fotoğrafları seçerek, sizin için müzik, başlık ve sinematik geçişler de ekleyerek otomatik filmler oluşturuyor, isterseniz de albüm içinde oluşturulan anı filmini düzenleme seçeceği ile kendi istediğiniz akışta filmler oluşturabiliyorsunuz.

Umarız verdiğimiz bilgiler evde geçirdiğiniz zamanlarda güzel anıları hatırlamak için minik bir bahane olur. Yeniden seyahat ettiğimiz günler gelene kadar, evde sağlıkla kalın!

İlginizi çekebilir: Tatil fotoğraflarınız boyut atlıyor: Seyahatlerde mobil fotoğrafçılığın püf noktaları

Trail of Us
Burçin ve Erdi Vahid çifti Türkiye’de #vanlife (karavanda yaşam) akımının öncülerinden. 2018 Temmuz ayında 6 senedir beraber çalıştıkları dijital medya sektöründeki işlerini bırakıp, tam ... Devam