Toplayın bavulları: Kışın güneşlenmeye gidiyoruz!

Hepimizin pilinin tükendiği, vücudumuzun “D vitamini” diye kavrulduğu bir dönem geliyor.

İşte o zamanlarda tası tarağı toplayıp, bavula iki mayo atıp kaçma zamanı demektir!

Bakalım destinasyonlar güneşin çocukları için nereyi gösteriyor!

tropik 3

  • Goa, Hindistan

Havanın kuru, güneşli ve sıcak olduğu Kasım ile Şubat, kesinlikle Goa’yı ziyaret etmek en iyi zamanlardan biri.. Goa’da yapmanız gereken tek şey, düşüncelere biraz ara verip, şükürlerle nefes alıp havanın tadını şahane bir kitapla çıkarmak!

  • Cayo Coco, Küba

Havana’da biraz gezdikten sonra tropikal sahilleri de tercih ediyorsanız, Küba’nın orta kesimlerinde yer alan Cayo Coco tam size göre. Burada yemyeşil palmiye ağaçları, masmavi deniz ve bembeyaz kumlarla bir ressamın paletine düşmüş gibi hissedeceksiniz.

tropik

  • Abu Dabi, BAE

Hem fiyat açısından hem de uzaklık açısından daha uygun olan BAE size hem şehri hem sahili aynı anda tattırıyor. Eğer bunların hiçbiri sizi çekmiyorsa rotanızı dünyanın en hızlı roller coaster’ına ev sahipliği yapan Ferrari World’e çevirebilirsiniz.

  • Turks&Caicos, Karayipler

Yine sadece kum, deniz ve harika deniz mahsüllerine düşkün bir ruhunuz varsa Turks&Caicos tam size göre. Adanın hem daha özel bölümlerindeki otellerde sakin bir tatil geçirebilirsiniz hem de daha kalabalık bölümlerinde Karayip halkına karışabilirsiniz. Harika dalış alanlarını ve uçsuz bucaksız doğayı da unutmamak lazım!

  • Gambiya, Afrika

Karayiplerin havasından bambaşka bir atmosferi olan Afrika, sizi hem tropikal ortamlara hem de Safari’ye sürükleyecek. Yiyeceklerin ve müziklerin de insanın ruhunu şenlendirdiği Gambiya’da renklerden ruh bulacaksınız!

 

tropik 1

 

Kaynak:

travelandleisure.com

fodors.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!