Toksinlerden kurtulun: Bentonit kili hakkında bilmeniz gerekenler

Sağlıklı yaşam adına farkındalığımız artıkça yediğimiz içtiğimiz yiyecekleri, marketten aldığımız gıdaları, temizlik ürünlerinden tutun da üzerimize giydiğimiz kıyafete kadar her şeyi daha da sorgular olduk. Artık “Soluduğumuz havada ne kadar kurşun var?” veya “Yediğimiz domateste acaba tarımsal ilaç var mı?” bunları merak ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki sanayileşme ve teknoloji çağı bize bir çok kolaylık sağlarken, sağlığımızın bozulmasında büyük rol oynuyor. Artık daha fazla toksik madde, ağır metal, zararlı kimyasallar ve  radyasyon hayatımıza hava, su, gıda gibi bir çok yoldan girmekte maalesef. Çok değil, bundan 50-60 sene önce adı çok az anılan ve bilinen otizm, Alzheimer, MS, kanser gibi hastalıklar bugün çocuk yaşlı fark etmeden daha çok insanın hayatını tehdit etmeye başladı. Doğal yaşamaya ve doğal beslenmeye daha da önem vermemiz gerektiği günümüzde hem kaynakların azlığı hem de yaşam şartlarımız bir çok açıdan bu toksik hayattan kaçamamamıza sebep oluyor…

Bentonit kili hakkında bilmeniz gerekenler

Bu noktada doğal beslenme ve doğal yaşam ne kadar önemliyse kaçınamadığımız toksinlerin ve ağır metallerin bedenimizden arındırılması da bir o kadar önem kazanıyor. Arındırılmayan beden zamanla hangi organ ya da dokuda birikim olduysa orada tahribat ve hastalığa sebebiyet veriyor. Bedensel arınma yani detoks bedenin tüm organlarının temizlenebilmesiyle gerçekleşiyor  ama gerçekten bunu yapabilmek ne kadar mümkün? Detoks (Şelasyon) yöntemlerinin arasında bir çok metot var. Kimyasal yöntemler mevcut fakat yan etkileri ciddi derecede fazla ve bu yöntemi artık pek çok doktor kullanmamaya çalışıyor. Doğal yöntemler ise yine çok çeşitli fakat bu zamana kadar bilinen doğal yöntemler özellikle ağır metali –ki arındırması en zorudur- bağlı olduğu yerde serbestleştirebilmiştir fakat vücuttan atılabilmesinde istenilenden az etki göstermiştir.

Bentonit kili nedir? Bir arındırma yöntemi olarak nasıl etki eder?

Bentonit kili hakkında bilmeniz gerekenler

Bentonit kili aslında çok değişik amaçlarla geçmişten günümüze kadar bir çok değişik alanda kullanılmıştır. Endüstriyel olarak seramik ve boya sektöründe aynı zamanda kedi kumu yapımından kullanılmaktadır. Sağlık açısından değerli hale gelebilmesi için ise içerisinde bulunan montmorillonit mineralinin çok yüksek olması ve negatif iyon açısından çok zengin olması önemlidir. Burada %90 ve üstü oranlardan bahsedebiliriz. Yani endüstride  kullanılan bentonit killerinin mineral oranı %50’lerde iken sağlık için kullanılan bentonit kili minerali %90 ve üstü seviyelerindedir.

Bentonit kili içinde bulundurduğu yüksek negatif iyon gücü ile bedenimize zararlı ağır metal, radyasyon, toksik kimyasallar, virüs ve bakterilerin atılımını yan etkisi olmadan sağladığını birçok araştırma bize göstermiştir. Çalışma mekanizması ise çok basittir. Bu bahsettiğimiz zararlı patojenlerin hepsinin dış yüzeyi pozitif iyon gücüne sahip olduğu için fiziksel çekim kanunu ile bentonit kilinin nano parçacıkları (kendi doğal yapısı nano parçacıklıdır) bu patojenleri çekip boşaltım sistemi ile dışarıya atmaktadır. Bentonit kili bu özelliği ile diğer doğal Şelasyon yöntemlerinden farklılaşır. Sadece zararlıyı seçip, etrafını sarıp bedenden atabilme özelliği bentonit kiline özgüdür.

Bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi bağırsak florası ile ilgili oluyor. Biliyorsunuz bağırsaklarımızın önemi günümüzde yeni yeni anlaşılıyor ama  Hipokrat MÖ 300’lü yıllarda “Her hastalık bağırsakta başlar” demiştir. Son zamanlarda bizimde konuşmacı olarak katıldığımız birçok kongre oldu, Türkiye’nin önemli tıp insanlarını bir araya getiren Şelasyon kongresi, Toksitite kongresi, Homeopati, Alzheimer kongresi gibi önemli kongrelerde doktorlarımızın hem fikir olduğu nokta bağırsak sağlığının tüm beden sağlığı için önemli olduğuydu.

Bentonit kili hakkında bilmeniz gerekenler

Bağırsak florası bu kadar önemliyken florayı koruyan bir detoks yöntemi seçmek çok  önemli. Detoks yolu ile hem bedeni arındırmak hem de floramızı zenginleştirmek istiyoruz bunu da bentonit çok iyi bir şekilde destekliyor. Peki nasıl yapıyor bunu? Floramızı oluşturan iyi bakterilerin dış yüzey iyonik gücü nötrdür yani bentonit kilini tükettiğinizde bağırsağınızda bulunan örneğin Candida ya da parazite etki ederken yararlı floraya dokunmaz. Bu ayrımı yapabildiği için de bedenimiz sadece zararlı olandan arındırılabilir.

Yine çok sorulan sorulardan bir tanesi de Bentonit Kilinin içilmesiyle ilgili… Bentonit kili eğer uygun şartlarda üretilip, radyoaktivite ve mikrobiyolijik testleri periyodik olarak yapılıyorsa içilebilir. Aynı zamanda katkı maddesi olarak gıda kodeksinde E558 kodu ile yer almaktadır. Yurt dışında özellikle Amerika, Almanya gibi ülkelerde detoks için ve bir çok hastalıkta destekleyici olarak kullanılan bentonit kili Türkiye`de yeni bir yöntem olsa da önemli doktorlarımız ve bir çok sağlıklı yaşam merkezi tarafından kabul görmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. Bugün Türkiye’de 1000’e yakın doktorumuz tarafından kullanılmaktadır.

Detoks dışında faydaları  var mıdır?

Bentonit kilinin kullanım alanları başta arındırma olsa da bunun yanında 60’a yakın iz minerali taşıdığı için mineral takviyesi olarak, PH dengesi sağlamak amaçlı, ağrı ve eklem problemlerinde günümüzde kullanılmaktadır.

Kullanımı nasıl olmalıdır?

Bentonit kili hakkında bilmeniz gerekenler

Bentonit kili her yaş için kullanılabilen bir arındırma yöntemidir. Eğer herhangi bir rahatsızlık yok ise ve sadece arındırma için kullanılacaksa senede 1 kere 1.5 ay 4 şişe bentonit tüketilerek yapılabilir. Çocuklarda ise bu miktar yaşa göre azalabilir. 

Günümüzde birçok rahatsızlık artık ağır metallerle ilişkilendirilmektedir. Otizm, Alzheimer, epilepsi, eklem rahatsızlıkları, nörolojik rahatsızlıklar ve hatta şizofreni gibi ruhsal problemler başta gelmektedir. Örneğin, otistik çocukların neredeyse tümünde görülen  geçirgen bağırsak rahatsızlığı sebebiyle beden ve özellikle beyin çok fazla ağır metale maruz kalmaktadır. Bu çocuklarda doktorlarımız ile beraber kimyasal yöntemler yerine bentonit kili ile doğal şelasyon yapmaktayız.  Doğru kullanım için doktorlarımızdan ya da Medikil danışma hattından bilgi alınabilir.

Diğer kullanım şekilleri:

Bentonit kili hakkında bilmeniz gerekenler

  • Lokal uygulama: Ağrılar, eklem problemleri ve lokal cilt problemleri ( mantar, sedef vs.),
  • Banyo uygulaması: Cilt yolu ile Şelasyon ve Eklem rahatsızlıkları,
  • Yüz uygulaması: Yüzde oluşan lekeler ve sivilceler,
  • Diş macunu: Günlük kullanımda floridsiz ve katkısız olarak çocuklar için de oldukça güvenli bir uygulamadır.

Bentonit kili ile ilgili dünyada yapılmış ve Pubmed gibi önemli tıbbi yayınların yayınlandığı yerlerde yayınlaşmış bir çok araştırma vardır. Burada bahsedilen tüm bilgiler araştırmalara dayalı bilgilerdir. Bu araştırmaları Türkçe olarak okuyabileceğiniz platforma ulaşmak isterseniz bilimsel makaleler için www.bentonittedavisi.com, uzman görüşleri ve alıntılar için www.mucizebentonit.com sitesine ulaşabilirsiniz.

Medikil ürünlerine Amazon güvencesiyle ulaşmak için tıklayın. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!