Toksinlerden kurtulmanın ve arınmanın en yeni yolu: Sıvı detoks

Şehir hayatı ve modern yaşamın olumsuz getirileri olarak bedenimizde birçok toksin madde birikir. İşlenmiş gıdalar, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yaşadığımız stres hepsi bunlar üzerinde birer etmendir. Hastalıklardan korunmak, gençlik enerjimizi ve görünümümüzü uzun yıllar devam ettirebilmek için bedenimizdeki bu toksin birikimlerden arınmamız gerekir. Aslında tüm bunlar vücudumuzun “neden detoksa ihtiyacı var” sorusunun cevabı olarak sıralanabilir. 

Gerekli sağlık kontrollerinden geçtikten sonra ise detoks yapmak için belirli bir yaş sınırı ya da kriter yok.

Fakat detoksu herkesin her zaman uygulayabilmesi mümkün değil tabii ki. Mesela hamilelerin kesinlikle detoks yapmamaları, son 1 sene içinde ciddi bir iç organ operasyonu geçirenlerin de detoks yapmadan önce doktorlarına danışmaları gerekir. Gerekli sağlık kontrollerinden geçtikten sonra ise detoks yapmak için belirli bir yaş sınırı ya da kriter yok.

Birçok farklı detoks yöntemi var, peki neden sıvı detoks?

Liflerin sindirim sistemi üzerindeki etkisi yadsınamaz fakat vücut, enerjisinin büyük bir kısmını çözünemeyen lif ve besinleri ayrıştırmaya harcar. Juice cleanse yapmanın (sebze ve meyve suyu ile arınmanın) amacı sindirim sistemini dinlendirerek, vücudun enerjisini detoks ve yeniden yapılandırmaya yönlendirmek olduğundan juice cleanse içeceklerini posalarından ayrıştırarak saf sıvı olarak içmek en doğrusudur.

Juitox’un detoks uzmanı Dilşat Erdil’in tavsiyeleri doğrultusunda; öncelikle sadece sıvı detoks ile vücut resetlenmeli ve alkali seviyeye getirilmeli. Sonrasında beslenme düzeni değiştirilmeli ve juice’ler normal hayat rutinine ara veya ana öğün olarak eklenmeli. Modern yaşamın dezavantajlarını minimuma indirgemek için sıvı detokslar en uygun yöntemlerden biri olarak nitelendirilebilir.

Sıvı detokslar birer öğün olarak nitelendirilebilir mi?

Juitox’a göre; evet, hem de fazlasıyla! Hücrelerimizi ve dokularımızı asitlerden arındırmak için her öğün çiğ sebzeler yemeliyiz. Bir öğünde 1 kg çiğ sebze yememiz imkansız iken Juitox’la aynı miktarda besin değerini sıvı halde almak mümkün bir hale geliyor. Sporcular dahi fazla protein tüketiminin zararlarından arınmak için günde ara öğün veya ana öğünlerinin yanında 2 şişe Juitox’un sebze sularından içiyor. Bu yöntem detoks sürecini devam ettirebilmenin en önemli koşulu.

Bu sürecin önemini bizzat deneyimleyen Juitox’un detoks uzmanı Dilşat Erdil’den dinlemelisiniz. Kendisi 97 kg’dan detoks ve alkali yaşam sayesinde yeniden doğuyor. Sonra Amerika’da eğitim almaya karar veriyor.

Juitox’un kurucusu, Dilşat Erdil’le tanışmasıyla birlikte sıvı detoksun hayatına girmesini şu sözlerle anlatıyor: ‘hayatımın çok sağlıksız bir döneminde onunla detoksa adım attım ve mucizelere inanamadım. Bunu herkesin deneyimlemesi için Juitox’u kurdum.’

Ve şunları ekliyor:

“Ürünlerimiz en taze sebzeler ve meyveler ile günlük olarak soğuk sıkım tekniği ile sıkılmakta ve günlük olarak dağıtılmaktadır. %100 soğuk sıkım dediğimiz bu yöntemde sebze ve meyvelere herhangi bir ısıl işlem, pastörizasyon yada koruyucu ekleme süreçlerinden hiçbiri yaşanmaz. Bu sayede çiğ sebzeler ve meyveler en doğal ve en lezzetli haliyle tüketilebilir.”

Siz de Juitox’la ve sıvı detoksun mucizeleriyle tanışmak istiyorsanız Uplifers Wellness Shop’u ziyaret edebilir ve sağlıklı bir yaşam için güzel bir adım atabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!