Timelapse video ile Büyük Kanyon Ulusal Parkı’nın büyüleyici güzelliği gözler önüne serildi

Dünyanın dört bir yanında doğal güzellikleriyle ön plana çıkan yerler her daim birbirinden görkemli halleriyle ziyaretçilerini ağırlıyorlar. Bunlar arasındaki en popüler yerlerden biriyse dünyanın yedi doğal harikasından biri olan Arizona Büyük Kanyon Ulusal Parkı. Bir yıl içerisinde milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan kanyon, Amerika’nın Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal park olarak da ayrıca büyük bir öneme sahip.

buyuk-kanyon-ulusal-parki

Sıcak hava ve hızlı bulutların çevrelediği kanyonda sık sık sisli bir hava oluşuyor ve bu yoğun sis ile birlikte ziyaretçiler bulutların üzerinde yürüyormuş hissine kapılıyorlar. Sonbahar sonu ya da kış başlangıcında ise zaman zaman büyük kar fırtınaları kanyonu etkisi altına alıyor. Harun Mehmedinovic de büyüleyici doğal güzelliğiyle turistlerin her daim favorisi olan Büyük Kanyon Ulusal Parkı’nı timelapse video ile görüntülemiş.

Mehmedinovic’in çektiği video aynı zamanda önemli bir amaca da hizmet ediyor. Skyglowproject.com: Kaibab Requiem isimli video hala devam etmekte olan SKYGLOW isimli kitlesel fonlama projesi kapsamında hayata geçirildi. Video, Canon sponsorluğunda ve Canon 5DIV, 5DSR & 6D kamera ve lenslerle çekildi.  

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!