Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX1: Emisyonsuz, çevreye duyarlı ve sessiz sürüş keyfi

Hepimiz gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak istiyoruz. Yeryüzündeki sınırlı kaynaklarla kendi ihtiyaçlarımızı karşılarken, gelecek nesillerin de ihtiyaçlarını gözeterek atacağımız tüm adımlar, yani sürdürülebilirlik, tam da bu nedenle günümüzün en önemli konularından biri. Sürdürülebilirlik konusunda atılan en etkili adımlardan biri de, otomotiv sektöründe elektrikli araçların kullanımı.

Tamamen elektrikli Yeni BMW iX1 xDrive30, çevreye duyarlı, emisyonsuz olmasının yanı sıra dinamik, güçlü, konforlu tasarımı ve sessiz sürüş keyfiyle de, çok yönlü özelliklerini işlevsellikle birleştiriyor. İşte yeni BMW iX1 xDrive30’un öne çıkan özellikleri:

Çevreye duyarlı ve emisyonsuz

Elektrikli araçlar, fosil yakıtların kullanımını ve dolayısıyla karbon emisyonu en aza indirirken, iklim krizinin önlenmesine katkıda bulunuyor. Ancak tamamen elektrikli Yeni BMW iX1’in çevreye duyarlı yanı yalnızca elektrikli olmasıyla da sınırlı değil: Motorunda nadir toprak elementleri kullanılmıyor ve yüksek gerilimli bataryasında kullanılan ham maddeler sorumlu madencilik uygulamalarıyla çıkarılıyor.

Güzel haber: Tamamen elektrikli BMW iX1’in Tasarruf Hesaplayıcısı’nda yer alan CO2 emisyonu parametresi ile çevreye katkınızı ölçümlemeniz ve elektrik tüketimi ile yakıt tüketimi maliyetlerini kıyaslayarak sağladığınız tasarrufu hesaplamanız da mümkün.

Her zaman her yerde kolay şarj

Tam şarjla 440 km’ye varan menzil sunan Yeni BMW iX1, 130 kW DC Şarj gücü ile 29 dk’da yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilen araç, sadece 10 dakikalık şarj ile 120 km menzile sahip oluyor. Beşinci jenerasyon eDrive altyapısı ve otomobilin zeminine konumlandırılmış yüksek verimli şarj teknolojisine sahip Yeni BMW iX1’i, evde veya dışarda, standart şarj kablosu ve ev tipi prizleri kullanabildiğiniz tüm alanlarda şarj etmeniz mümkün. BMW Türkiye mobil uygulamasında yer alan BMW Şarj Haritası’nı kullanarak rotanız üzerinde yer alan tüm şarj noktalarını görüntüleyebilir ve kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Dinamik ve maceracı tasarım

Üçüncü nesliyle daha büyük bir tasarıma kavuşan Yeni BMW iX1 xDrive30; elektrikli mobiliteye vurgu yapan mavi detayları, 20 inç boyutuna varan jant seçenekleri ve X şeklindeki gövde çizgileriyle farklılaşıyor; güçlü ve heyecan verici bir görünüm kazanıyor. Adaptif LED Farlar, BMW’nin imza tasarımı olan böbrek ızgaraları ve tüm gövdede yer verilen dikey çizgiler ile Yeni BMW iX1 xDrive30’un; X modellerinde yer alan maceracı ruhuyla SAV duruşu destekleniyor.

Güç ve konfor bir arada

Yeni BMW iX1’in ön ve arka aksında yer alan elektrik motorları ve dört tekerlekten çekiş özelliği, şehir içi ve şehir dışında konforlu bir sürüş vadediyor. Tamamen elektrikli BMW modelleri arasında premium kompakt sınıfta sunulan ilk dört tekerlekten çekiş sistemine sahip model olma özelliği taşıyan Yeni BMW iX1 xDrive30, 0’dan 100 km/s hıza sadece 5.6 saniyede ulaşabiliyor. Otomobilin zeminine konumlandırılmış yüksek voltajlı batarya ve yüksek verimli şarj teknolojisi ile tam şarjla 440 km’ye varan menzili kullanıcısına sunuyor.

İç tasarımda, lüks, konfor ve işlevsellikle buluşturuyor

Yeni BMW iX1, yenilikçi teknolojileri lüks konforla buluşturan özellikleriyle, tüm ihtiyaçlarınızı mükemmel şekilde karşılıyor. Yüksek oturma pozisyonu ve geniş iç hacmiyle dikkat çeken Yeni BMW iX1 x Drive30, BMW Kavisli Ekran, yüzer kol dayama ve bu bölüme entegre edilen kontrol paneli ile tüm sisteme ergonomik bir erişim sağlıyor. Dokunmatik ve sesli kontrol özelliğine sahip kavisli ekranı ise daha az düğmeyle daha sezgisel bir kullanım sunuyor.

Yenilikçi sürüş asistan sistemleri ile daha fazla güvenlik

Lüks, konfor, güçlü tasarım, çevreye duyarlılık ve işlevi bir arada sunan Yeni BMW iX1, yenilikçi ve akıllı çözümleri ile güvenliğinizi de önceliklendiriyor. Sürüş Asistanı ve Park Asistanı akıllı sürüş desteği sunarken, dokunmatik kontrol özellikli BMW Kavisli Ekran, aracınızla ideal iletişim için tam kapsamlı bağlantı kurmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca Yeni BMW iX1‘in hem Apple CarPlay hem de Android Auto desteği ile sunulan akıllı telefon entegrasyonu ile en sevdiğiniz uygulamaların keyfini yolda da çıkarmanız mümkün.

Üst düzey premium donanımlar standart

X-Line ve M-Sport tasarım paketleriyle tercih edilebilen Yeni BMW iX1 xDrive30, zengin standart donanım seviyesi ile beklentilerin üzerine çıkıyor. BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Panoramik Cam Tavan, Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafıza Fonksiyonlu Sürücü Koltuğu Yeni BMW iX1 xDrive30’un standart donanımları arasında yer alıyor. Yarı otonom sürüşe imkan sağlayan Sürüş Asistanı Professional ve 360 derece kamera görüntüsü yardımı ile park kolaylığı sunan Park Asistanı Plus donanımları ise lansmana özel her otomobilde bulunan donanımlar arasında yerini alıyor.

Tamamen elektrikli Yeni BMW iX1 xDrive30 için ön rezervasyon başladı

Hayalinizdeki tasarım & donanım özelliklerine sahip tamamen elektrikli Yeni BMW iX’i dilediğiniz gibi tasarlayarak ön rezervasyon yapabilirsiniz. Yeni BMW iX1 xDrive30 modelini şimdi keşfetmek için tıklayın.

 

*Bu içerik BMW iX1 xDrive30 katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!