Takım elbise giymeden profesyonel ve şık görünmenin 7 sofistike yolu

İster uzun zamandır beklediğiniz terfiyi nihayet almak, ister iş yerinizde daha çok saygı görmek ya da yeni bir iş görüşmesi için olsun, iş kıyafetlerinizi gözden geçirmenin tam zamanı! Her ne kadar oldukça şık takım elbiseler bulmak artık çok kolay olsa da, bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız birkaç yaratıcı ve şık kombinle ofiste hem profesyonel hem de rahat olabilirsiniz.

1. Profesyonel tulumlar

Takım elbise giymeden profesyonel ve şık görünmenin 7 sofistike yolu

Eğer tek parça kıyafetleri seviyorsanız bu trendi ofis şıklığınıza da kolayca yansıtabilirsiniz. Renkli ve eğlenceli bir tişört ve parlak topuklu botlar ile giyeceğiniz kumaş tulumlarla ofiste eğlenceli bir şıklık yakalamanız mümkün.

2. Yüksel belli detaylar

Doğru seçilmiş bir tişört ile giyeceğiniz yüksek belli şık bir etekle iş yerinizde tüm gözleri üzerinize toplayacağınıza şüphe yok. Rahatlıktan ödün vermeden hem feminen hem de oldukça şık görünen bu kombin ile profesyonelliğinizden de hiç ödün vermeyeceksiniz.

3. Parlayın

Takım elbise giymeden profesyonel ve şık görünmenin 7 sofistike yolu

Takım elbiselerin de deri olamayacağını kim söylemiş? Kesinlikle biz değil! Keskin ve iddialı bir şıklık yakalamak istiyorsanız baştan aşağıya parlak siyah bir takım elbise giymeniz yeterli olacaktır.

4. Bomber ceketlerin tamamlayıcılığı

İş çıkışında arkadaşlarınızla programlarınız mı var? Ya da hem gündelik hem de profesyonel giyinmeyi tercih edenlerden misiniz? Dar bir pantolon ve topuklularla giyeceğiniz iddialı bir bomber ceket ile rahat ve şık bir ofis gününe veya gün sonunda arkadaşlarınızla bir şeyler içmeye hazır bir görünüm elde edebilirsiniz. 

5. Ekose şıklık

Takım elbise giymeden profesyonel ve şık görünmenin 7 sofistike yolu

2018’de gördüğümüz en güzel trendlerden biri de ekose desenlerin profesyonel giyimde yerini alması. Sade bir gömlek ya da tişört ile giyeceğiniz kareli ve alışılmışın dışında bir kesimi olan etek ile oldukça çarpıcı görünmeniz çok kolay.

6. Romantik pembe

Eğer biraz daha şık ve romantik bir tarza daha yatkınsanız, kemer ve blazer ceket ile tamamlayacağınız şeftali tonlarında bir elbise ile zarif ve profesyonel görünmenin kontrolünü tamamen ele alabilirsiniz.

7. Çizgilerin gücü

Sürekli değişen ve gelişen moda ve trendler sayesinde çizgili desenleri sırf  gündelik değil profesyonel kıyafetlerimizde de sık sık görmeye başladık. Çizgili kalem etek ile kombinleyebileceğiniz sade ya da renkli bir kazak ve şık bir çantayla moda dergilerinden fırlamış gibi görüneceksiniz.

 

Kaynaklar:
brit.co
Pinterest

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!