Sürdürülebilir temizlik ‘çok akıllı’ robot süpürgeler ile artık mümkün

Çoğumuzun kaçınılmaz bir şekilde deneyimlediği durumlardan biridir; uzun bir tatilden sonra eve dönüş yolunda temizliği düşünmeye başlamak… “Ay acaba ev ne kadar tozlandı, keşke halıları kaldırsaydım, şimdi kim uğraşacak koca evi süpürmekle…” Yanılıyor muyuz? Tatil boyunca hissettiğimiz o rahatlık, sakinlik, mutluluk, neşe yavaş yavaş kendini temizlik stresine bırakmaya başlayabiliyor… Ve biz daha eve adım atmadan tatilden dönüş yolunda zihnimiz çoktan evi süpürmeye başlıyor. Peki, güzelim tatilin tüm olumlu etkilerini ortadan kaldıran bu durumu tamamen hayatınızdan çıkarabileceğinizi söylesek…

Evet, hızına yetişemediğimiz teknoloji günlük işlerimizi kolaylaştırmanın yanı sıra hem zamanımızdan hem enerjimizden hem de stresimizden tasarruf yapabilmemizi sağlıyor. Nasıl mı? Tabii ki, ‘çok akıllı’ robot süpürgeler ile. ‘Çok akıllı robot süpürge mi olurmuş’, demeyin. Oluyor. 😊 İlk çıkan akıllı robot süpürgelerin bile ‘akıl edemediği’ birçok şeyi yapabilen yeni nesil robot süpürgeler artık hepimizi hayrete düşürecek kadar yetenekliler.

Robot süpürgelerin yeni yeni popüler olmaya başladığı o dönemi bir hatırlayın. Özellikle evcil hayvan sahiplerinin serzenişlerine hiç denk geldiniz mi? Ya da sosyal medya hesaplarında ilk görüşte yüzümüzü güldüren ama sonra “Ah ya, bu nasıl olmuş…” dedirten robot süpürgelerin bazı marifetlerine? Eğer tanıdık gelmediyse hemen hatırlatalım: Evcil hayvanların dışkılarını algılayamadıkları için tüm evi onları da peşlerinde sürükleyerek süpüren akıllı robot süpürgeler, birçok evcil hayvan sahibi tarafından terk edilmiş olabilir. 😊 Ama artık bu durum ortadan kalkıyor; yeni nesil robot süpürgeler hem süpürüyor hem siliyor hem kendini temizliyor hem de evde hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmanızı engelliyor. Üstelik, siz evde yokken bile düzenli temizliğe devam ederek sürdürülebilir temizliğe imkan sağlıyor. Gelin, akıllı robot süpürgelerin birçok derdimize derman olmaya aday yepyeni özelliklerini daha yakından keşfedelim.

1. Sürpriz engellere son

Evcil hayvan dışkılarını algılayamayıp bütün evi temizliyor görünürken aslında daha da kirleten ve ev sahiplerini adeta sinirden güldüren robot süpürgelere artık veda etme vakti. Yeni nesil akıllı robot süpürgeler güncellenen teknolojileri sayesinde karşılarına çıkan engellere hazırlıksız yakalanmıyorlar. Evcil hayvan dışkıları, her köşeye dağılan oyuncaklar ya da yerlere saçılmış kitaplar temizliğin devam etmesine engel değil.

Çarpma ve dolaşmaları önlemek için aktif engel atlama

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra, 3D engel atlama teknolojisiyle çocukların oyuncaklarının, tellerinin ve diğer engellerin ana hatlarını algılayarak, bir sapma yapmak için önceden yavaşlar. Engelleri atlamak için hassas 3D sensör sayesinde sizi evinizde hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmaktan korur.

2. Akıllı haritalama ile derinlemesine temizlik

Eğer eski bir robot süpürgeniz varsa evin tamamının haritasını çıkaramadığı için sizi zaman zaman zorluyor olabilir. Evin tamamında istediğiniz temizliği bulamıyor olabilirsiniz. Ama yenilenen teknolojiye sahip akıllı robot süpürgeler bu sorunu da ortadan kaldırıyor ve eviniz çok geniş ve hatta çok katlı olsa bile tüm evin haritasını hızlı bir şekilde çıkarıp temizlik rotasını planlayabiliyor.

Yeni nesil LDS lazer navigasyon sistemi

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro, yeni nesil LDS lazer navigasyon sistemi ile bütün evin hızla ve doğru haritalanmasını sağlar. LDS lazer navigasyon sistemi, robotun temizleme rotasını hızla planlamak için bütün evin karmaşık ortamını verimli bir şekilde tarar ve hızlı bir şekilde haritalar. Gece karanlığında bile durmaz; sistem düşük ışıkta bile doğru gezinebilir. Üstelik, birden fazla katı haritalayarak evinizin her yerinde eşit ve derinlemesine temizlik imkanı sunar.

3. Uzun şarj ile yarıda kalmayan temizlik

Tam akıllı robot süpürgeler kendi kendine temizlik yapıyor diye sevinirken bir anda temizlik daha bitmeden ‘şarjı bitti’ diye üzülmek istemiyorsanız ya da ‘şarjı yeterli değil‘ diye robot süpürgelerden vazgeçiyorsanız yeni nesil akıllı robot süpürgeler fikrinizi değiştirebilir. Akıllı robot süpürgeler uzun pil ömürleri sayesinde artık büyük evleri bile tek seferde temizleyebiliyorlar.

Daha fazla temizlik, daha az şarj

5.200 mAh büyük pil kapasitesine sahip Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro, 170 dakikaya kadar pil ömrü sunar. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra, 5.200mAh büyük pil kapasitesi sayesinde tek şarjla 240m²’ye kadar temizlik yapabilir. Daha büyük evler, onlar için hiç sorun değil.

4. Hem süpüren hem silen teknoloji

“Temizlik, tek süpürmekle olmaz; silmek de gerek.” diye düşünüyorsanız yeni nesil robot süpürgeler tam size göre. Hem süpürme hem silme özellikleri sayesinde çift aşamalı bir temizlik sağlayan robot süpürgeler, zemindeki inatçı lekeleri sizi hiç yormadan çıkarabiliyor. Size de tertemiz parlayan evin tadını çıkarmak kalıyor.

İnatçı lekeler için titreşim ve mikrofiberler

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro’nun tam kapsamlı yüksek frekanslı sonik titreşimli paspasla donatılan ünitesi, temizlik gücünü önemli ölçüde artırmak ve kahve, soya sosu gibi sert lekeleri kolayca çıkarmak için dakikada 10.000 titreşim sağlar. Dengeli su penetrasyonu, lekelerin etkili bir şekilde çıkarılmasına imkan tanır. Zeminin hızlı kuruması için paspasta kullanılan mikrofiberler, su izlerinin ve zeminin zarar görmesinin önlenmesine yardımcı olur.

5. Zamandan tasarruf, artan keyif

Süpürme işleminden sonra toz torbasını boşaltmak hem keyifsiz hem de zamandan çalan bir eylem olabiliyor. Akıllı robot süpürgeler evi kendileri temizlese de onları temizleme işi size kaldığından can sıkıcı bir hal alması muhtemel. Ama Xiaomi’nin son çıkan akıllı robot süpürgesi ile bunun da bir çözümü var. Yüksek kapasiteli toz torbaları sayesinde her seferinde toz torbasını boşaltmaya gerek kalmadan zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Her süpürmeden sonra toz torbası boşaltmaya son

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra’nın 4 L’lik yüksek kapasiteli toz torbası ile zamandan tasarruf edebilirsiniz. Yüksek kapasiteli toz torbası, oldukça kullanıcı dostu ve taşınabilir olmasının yanı sıra, standart robot süpürge çöp kutularına göre 10 kat daha fazla kapasite sunar. Dolduğunda atın, zamandan tasarruf edin.

6. Tatil dönüşü stressiz temizlik

Uzun bir tatilden sonra tertemiz bir evle karşılanmak kulağa harika gelmiyor mu? Siz evde yokken de evinizin temizliğini aksatmayan, temizlik programınıza uyan ve dilerseniz tam siz eve girmeden önce bütün temizliği tamamlayan Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro ile hayalinizdeki temizlik mümkün.

Avucunuzun içinde temizleme kontrolü

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro, özel temizleme ayarları sayesinde evden uzaktayken içinizin rahat olmasını sağlar. Xiaomi Home/Mi Home uygulaması sayesinde daha fazla kontrol seçeneğine erişebilir, kolay ve zahmetsiz temizlik için evden uzaktayken uzaktan kumanda özelliğini kullanabilirsiniz. Sizin için en uygun zamanda temizlik yapması için istediğiniz saati seçebilir, temizlemek istediğiniz ya da istemediğiniz bölgeleri işaretleyebilirsiniz.

7. Bonus: Robot süpürgeler daha da akıllı olma yolunda

Teknolojinin önlenemez yükselişi her geçen gün bizi şaşırtmaya devam ediyor ve “Daha ne kadar gelişebilir?” diye düşündürüyor olsa da robot süpürgeler yeni özellikler edinmekten asla vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Yeni güncellemeler ile sürekli gelişen zeka

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra ve Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro OTA güncellemeleri desteği ile karşımızda. Ürün özellikleri optimizasyonları ve uygulama güncellemeleri, ürün zekasını geliştirmek için sürekli olarak yayınlanacak ve robot süpürgenizi kullandıkça daha da akıllanmasını sağlayacak. Daha fazla özellik için takipte kalın.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra ve Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro ile tanışmak için tıklayın.

Bu içerik Xiaomi katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!