Superga People of İstanbul Festivali, 19 Eylül’de Life Park İstanbul’da

Superga Presents People of Istanbul 2015 bu sene 19 Eylül’de Life Park İstanbul’da düzenlenecek. Müzikseverleri buluşturacak festivalin heyecan yaratan programı da açıklandı. Amy Winehouse, Bruno Mars gibi isimlerle çalışan Grammy ve Brit Ödülü koleksiyoneri İngiliz prodüktör Mark Ronson ve moda dolu yeni canlı şovuyla modern elektronik müziğin en önemli öncülerinden Róisín Murphy festivalin merakla beklenen isimlerinden.

Superga People of İstanbul Festivali, 19 Eylül'de Life Park İstanbul'da
Superga People of İstanbul Festivali’ne katılarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz

Çıkış parçası Walk’la kendine yeni bir kulvar açan Kwabs ve İsveç’in yeni medarı iftiharı Kate Boy da genç ve önemli konuklar arasında.

Festivalin bu sene İstanbullu ev sahipleriyse; beklenmedik beat‘leriyle hip hop’a farklı bir yorum getiren Mode XL ve popüler gruplardan Ah! Kosmos

Yılın bu en büyük buluşmasında elbette müzik dışında ilk defa karşılaşacağınız aktiviteler ve her festivalde karşılaştığınız ama yapmaya doyamadığınız eğlencelikleriyle People of Istanbul Bazaar sizi bekliyor olacak.

Kimler sahne alacak?

Superga People of İstanbul Festivali, 19 Eylül'de Life Park İstanbul'da
Fetsivalde, birbirinden başarılı isimler sahne alacak

Mark Ronson

İlk albümü Here Comes The Fuzz ile dünya müzik listelerinde artçı depremlere sebep olan Mark Ronson, çocukluğunu Beatles melodileri, rock’n roll hikayeleri ve sanat çevreleri arasında geçirenlerden. Prodüksiyonlarında New York ve Londra müzik kültürlerinden edindiklerini yeni formlarla bir araya getiren Ronson; Amy Winehouse ve Bruno Mars’ın ardındaki büyük kuvvet olarak da tanınmakta. Sahibi olduğu Brit, Grammy ve MTV ödülleriyse uzun bir listenin öne çıkanları.

Róisín Murphy

Elektronik müzik dinleyicisinin gönlündeki tahtı ilk olarak projesi Moloko’yla fetheden Murphy, ardından olacakların haberini ilk solo albümü Ruby Blue’yla verdi. Sahne duruşu, modadan aldığı ilham ve bir araya getirdiği farklı müzik kültürleriyle bir trendsetter haline gelen Murphy için elektronik müziğe sihirli değneğini dokunduran bir kelt perisi benzetmesi de yapılabilir. Kendisinin sekiz senelik arayı sonlandırdığı ve New Yorkball’ döneminden, sosyolojik değinmelere kadar birçok farklı konuya yer verdiği albümü Hairless Toys ise takipçileri için yeni bir dönem niteliği taşıyor.

Kwabs

Çıkış yaptığı parçası ‘Walk’la kısa sürede İngiltere sahnesinin yeni konusu haline gelen Kwabs, Afrika müziğinden drum & bass’e kadar birçok türden etkiyi müziğinin iskeletinde barındırıyor. iTunes Music’te bir numarada kalmayı başaran ‘Walk’un ardından gelen ‘Wrong Or Right’, ‘Perfect Ruin’ ve ‘Fight For Lovesingle’larıyla ışığını daha uzan noktalara yansıtan Kwabs’in merakla beklenen albümü Love + War şimdiden ön sipariş kotasını aşmak üzere.

Kate Boy

Son dönemde pop sahnesine yüksek hızda yetenek transfer eden İsveç’in yeni medarı iftarı Kate Boy’un hikayesi 2012 tarihli ‘Northern Lights’ ve ‘In Your Eyes’ single’larıyla başladı. Müziklerinde Kate Bush ve Peter Gabriel gibi uç örneklere referans vermekten çekinmeyen dörtlünün formülüyse içlerinden gelenleri sakınmadan bir araya getirmek. Kate Boy’un 70’ler, 80’ler ve günümüz pop estetiği arasında kurduğu köprüden geçmekse bize kalıyor.

Mode XL

VEYasin ve Evren Besta ikilisinin oluşturduğu Mode XL, yükselişini yaşamaya devam eden lokal hiphop ve rap sahnesinin kendine has iki kahramanı olarak tanınmakta. Rap’in sivri dilli karakterine kendi lisanlarıyla katkıda bulunan ikilinin beat düzenlemeleriyse çoktan lokal sahne sınırlarının dışına çıkmış bulunuyor. Müptela’yla tanıdığımız ikilinin canlı enstrümanları sahneye taşıyan albümü Mevzu Makamı, on kaplan gücündeki rap’in yeni bir tarifi.

Ah! Kosmos

Sesin elektronik halinin bedenler ve duvarlar arasındaki etkisini inceleyen Ah! Kosmos, özellikle enstrüman katkılı canlı performanslarıyla dinleyiciye alışılmışın dışında müzik deneyimleri sunmaya devam ediyor. Yayınladığı Flesh EP’siyle namını ülke sınırları dışında da duyuran Ah! Kosmos’un kulakları kendine çeken ritüeline siz de davetlisiniz…

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!