Stiliyle ön plana çıkan öz güvenli kadınların 7 ortak özelliği

“Moda geçici, stil kalıcıdır” – Coco Chanel.  

Bir odaya girdiğinde bakışları üzerine çeken ya da giydiği her kıyafeti kendine yakıştıran kadınları düşünün… Stil sahibi olarak tanımladığımız kişiler tam da bu kadınlar.

Her ne kadar trendler sürekli değişiyor olsa da, moda dünyasına damgasını vuran Coco Chanel’den aldığımız ilhamla, önemli olanın kendiniz olmak ve stilinizi yansıtmak olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü siz kendiniz olduğunuzda, öz güven de kendiliğinden gelecek.

İşte stiliyle ön plana çıkan kadınların sırlarını kendi hayatınıza adapte edebilmek için birkaç pratik öneri.

Özgün olun.

Stilinizle fark yaratmanın ilk koşulu özgün olmak. Sosyal medya platformları ya da bloggerlar, moda konusunda her zaman ilham alabileceğiniz kaynaklar olmakla birlikte, önemli olan aldığınız ilhamla kendi stilinizi en iyi şekilde bir araya getirmek; kendi doğrularınızı bulmak ve başkasına benzememek.

Kendiniz olun.

Stil sahibi olmanın en önemli adımlarından bir diğeri de, kendinizi tanımak. Yıllarca kullanabileceğiniz kaliteli parçalardan oluşan, dikkat çekici ve zamansız bir gardırop  oluşturabilmek için, vücudunuza en çok yakışan parçaları, renkleri ve desenleri keşfedin. Önemli olan giydiklerinizin size “iyi” ve “kendiniz gibi” hissettirmesi.

Yeni şeyler denemekten korkmayın.

Stilinizi en iyi yansıtan parçaları bulabilmek için, farklı şeyler denemekten ve yeni mağazalar keşfetmekten çekinmeyin. Trendleri takip edin, ancak kendinize en çok yakışan ve stilinizi tamamlayacak parçalara yatırım yapın. “Asla”larınız olmasın.

Detaylara önem verin.

Bazı kadınlar beyaz bir tişört ve kot pantolonla bile mükemmel görünmeyi başarabilir. Bu kadınların sırrı çoğu zaman giydikleri kıyafetlerden çok kullandıkları aksesuar, makyaj ya da saç konusunda kendilerine has dokunuşlarıdır. Kombinlerinizi yaparken, detaylar üzerinde düşünmeyi ve seçici davranmayı ihmal etmeyin.

Özel parçalara yatırım yapın.

Ayakkabı ve aksesuarlar, stilinize sihirli bir dokunuş yapmanın en zevkli yolu. Stilinizle göz kamaştırmak için kaliteli ve özel parçalara yatırım yapın. Unutmayın, doğru seçilmiş tek bir aksesuarla kıyafetinizin tüm havasını değiştirebilirsiniz.

Kendinize güvenin.

Dikkat çekici bir stile sahip olmanın yolu aslında giydikleriniz kadar nasıl taşıdığınızla da bağlantılı. Kendinize güvenin ve gülümseyin. Başkalarının ne düşündüğünü önemsemeyin, kendinizi ifade etmekten çekinmeyin.

Pandora’nın #DOPANDORA kampanyasından ilham alarak kendi hayallerinizi ve tutkularınıza sarılın, konfor alanınızın dışına çıkın.  Cesur olun, kendinize inanın.

Pandora ile gücünüzü keşfedin.

Bu sezon çok yönlü yeni kampanyası ve değişen sloganı #DO ile Pandora, kadınlara ilham vermeye devam ediyor ve güçlerini keşfetmeye çağırıyor.

Mücevheri sadece stil ifadesi olarak değil, inandıkları şeylerin sembolü olarak kullanmaktan gurur duyan kadınlar için hazırlanan PANDORA “DO” Kampanyası; kadınları kendi özünü bulmaya, hayatın anlamını sorgulamaya, güçlü ve kararlı olmaya çağırıyor. Kampanyanın ilk filmi kadınların bireyler olarak kim olduklarını kutlarken, ortak ilkelerini paylaştıkları topluluktan aldıkları güce de tanıklık ediyor.

Siz de bu sezon eşsiz kişiliğinizi yansıtan renkli, el yapımı ve yüksek kaliteli mücevherler tercih edin. DO tavrını benimseyin ve kendinizi yeni ışıltılı Pandora ürünleri ile ifade edin. Koleksiyonu keşfetmek için hemen tıklayın.

  

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement