Spotify’dan bağımsız sanatçılara özel “Fresh Finds” çalma listeleri

Bağımsız müzisyenlerin görünürlüğü büyük müzik firmalarıyla çalışanlara oranla çok daha düşük. Bu durum Spotify’ın Fresh Finds projesiyle değişiyor; bağımsız müzisyenler artık daha görünür olacak. Bağımsız sanatçılara müzik kariyerlerinin gelişim yolculuğuna destek olmak amacıyla Türkiye ile birlikte toplam 13 ülkede, yerel Fresh Finds çalma listelerini müzikseverler ile buluşturuyor. 

Fresh Finds çalma listesi, bağımsız sanatçılar için Spotify listelemelerinde genellikle ilk adımı oluşturuyor ve devamında pek çok yeni sanatçının dinlenmesine büyük bir ivme katarak geniş kitlelere ulaşan bir başarı kazanmasını sağlıyor. Öyle ki 2016’daki lansmanından bu yana Fresh Finds çalma listeleri, 25.000’den fazla sanatçıya ev sahipliği yaptı ve bu sanatçıların aylık ortalama dinleyicileri, önceki 28 güne kıyasla, çalma listelerine dahil olmalarını takip eden 28 günde %108 arttı. Spotify editoryal çalma listeleri arasında ilk kez Fresh Finds listesinde yer alan sanatçıların %44’ten fazlası Spotify’ın başka bir editoryal çalma listesine de ekleniyor.

Fresh Finds çalma listesi, Spotify editörlerinin Spotify for Artists üzerinden yapılan bildirimlerle eriştikleri en iyi yerel bağımsız eser ve yetenekleri müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kapsayıcı ve keşif odaklı bir alan yaratmayı amaçlayan yeni çalma listesi, yerel yeraltı müzik dünyasının çeşitliliğini sergilemek için indie’den elektroniğe, avant-rap’ten hyperpop synth’e veya akustik pop’a kadar çok çeşitli müzik türlerinden sanatçıları destekleyecek. Her hafta yeni sanatçı ve şarkılar eklenerek yeni yeteneklerin daha geniş kitlelere ulaşması sağlanacak.

Fresh Finds yerel çalma listelerinin hayata geçeceği diğer ülkeler ise şöyle sıralanıyor: Brezilya, İspanya, Avustralya / Yeni Zelanda, İngiltere / İrlanda, Filipinler, Endonezya, Singapur/Malezya, Vietnam, Hindistan, İtalya, Almanya / İsviçre/ Avusturya, Güney Kore.

Daha fazla bilgi ve Amerika’da hayata geçen Fresh Finds programı hakkında detaylı içerik için Spotify’ın blog sayfası For the Record’u ziyaret edebilirsiniz. 

Spotify hakkında

Spotify, 2008’de kurulduğu günden bu yana, müzik dinleme alışkanlıklarını sonsuza dek değiştirdi.

Misyonumuz; milyonlarca yaratıcı sanatçıya sanatlarını var etme fırsatı verirken milyarlarca müzikseverin bu sanatçılardan ilham ve keyif almasını sağlayarak insanoğlunun yaratıcı potansiyelini açığa çıkarmak. Yaptığımız her şey, sahip olduğumuz müzik aşkına dayanıyor. 70 milyonun üzerinde şarkıyı ve 2,6 milyon podcasti ücretsiz olarak keşfedebilir, yönetebilir ve paylaşabilirsiniz. Ya da Spotify Premium ile offline mod, gelişmiş ses kalitesi, Spotify Connect ve reklamsız müzik deneyimi gibi özelliklere erişim sağlayabilirsiniz. Spotify bugün, 178 ülkeden 158 milyonu Premium üye olmak üzere 356 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısı ile dünyanın en popüler dijital müzik hizmet platformudur.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!