Sonbaharın gözdesi kadifeyle tarzınızı ortaya koyma zamanı

Moda dünyası bir süredir 90’ların etkisi altındaydı. Soğuk havaların kumaşı olarak bildiğimiz kadife, 2016 ilkbahar/yaz koleksiyonlarında kullanılmasıyla bildiklerimizi unutmamıza, kadifeye bahar aylarında da bir şans vermemize neden oldu. Kadifenin tasarımlarda kullanımı bu sezon katlanarak arttı ve onu zirveye taşıdı.

Kadife deyince aklımıza her daim asalet ve lüks gelir. Kadifenin cazibesine kim karşı koyabilir? Bu sezon kadife yine önemini korurken, aynı zamanda sportif sokak stillerine de damga vuruyor.

Kadife modasını kendi stilinizde uygulama önerileri

Yanlış kullanımı çocuksu veya fazla kadınsı görünüm sergilemeye çok elverişli olan kadifeyi gündelik stilinize nasıl uyarlarsınız?

  • Kadife makosenler, kıyafetinizde yumuşak bir kadife dokunuşu elde etmenin en pratik yolu. Pamuklu veya şifon, beyaz, açık mavi veya siyah bir gömlek, bilekte biten jean pantolon ve sade deri bir portföy çantanın altına giyeceğiniz kadife mokasenler tüm dikkatleri üstüne çekecektir.

kadife modası

  • Kadife midi bir elbisenin altına bootilerinizi giyerek çabasız ve kusursuz bir şıklığa sahip olabilirsiniz.
  • Skinny jeans veya taytlarınızın üzerine giyeceğiniz kadife bir sweatshirt; görüntünüzü sıradanlıktan uzaklaştırırak size alışılmışın dışında ve tarz bir görünüm verir.
  • Düz veya desenli elbisenin altına giyeceğiniz kadife dizüstü çizme kıyafetinizi harika bir şekilde tamamlar.
  • Pastel renklerde kadife bir parçayı, başka bir pastel renk ile kullanarak kadifeyi alışagelmiş lüks ve ağır görüntüsünden uzaklaştırıp son derece sade ve spor görünebilirsiniz.

kadife moda önerileri

  • Koyu renk kaşmir veya yün bir kazağın altına giyeceğiniz koyu renk kadife maxi etekle kusursuz ve sofistike bir görünüm sergileyebilirsiniz
  • Henüz kendinize kadife bir choker almadıysanız, bu sezonun favori aksesuarını daha fazla kaçırmamanızı tavsiye ederim. Öyle ki, choker bu sezonun arzu nesnesi ve her kıyafete çok yakışıyor.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam