Sonbaharda şehrin tadını çıkarmanın yolları

Ilık ılık esen rüzgar, sararan yapraklar ve usul usul yağan yağmur… Evet, yaz bitti ve sonbahar geldi. Tatiller, seyahatler, derken yaz boyunca uzak kaldığımız şehir çok özlendi.

Her ne kadar, hareketli yaz mevsiminden sonra adapte olmak zor gibi görünüyor olsa da aslında, şehirde geçirilecek en güzel zamanlardan biri sonbahar; tabii tadını nasıl çıkaracağınızı biliyorsanız.

İşte size birkaç öneri:

Etkinliklere hızlı bir başlangıç.

Yazın başlangıcıyla beraber şehirden uzaklaşan sakinler, sonbaharla birlikte yavaş yavaş geri dönüyor. Tam da bu nedenle şehir sonbahara konser, tiyatro ve daha pek çok etkinlikle giriş yapıyor. İster sıkı bir tiyatro izleyicisi olun ister konser; sonbahar, etkinlik seçenekleriyle tam da şehrin tadını çıkarabileceğiniz mevsim.

Daha çok film izleyin.

Gökyüzünün sararan renginden midir bilinmez; sonbahar yılın en romantik mevsimi. Film izlemek ise, bu mevsimin en keyifli aktivitelerinden biri. Arkadaşlarınızla vizyona yeni giren filmleri keşfetmenin ya da sevgilinizle sonbaharın ruhunu yansıtan romantik filmlerin tadını çıkarmanın tam da zamanı!

Yeni mekanlar keşfedin.

Mevsimler değişirken şehir de yenileniyor. Yeni açılan ya da uzun zamandır merak edip, gitmeyi ertelediğiniz mekanları keşfetmenin tadı da bu mevsimde çıkıyor. Yaza oranla dış mekan aktivitelerinin azaldığı sonbaharda, şehrin en havalı kafelerini ve mekanlarını keşfetmek için bolca vaktiniz var.

Sonbahar müzik listenizi hazırlayın.

Romantik sonbahar, müzikle birleştiğinde tadından yenmiyor. Sonbaharda modunuzu yükseltecek şarkılardan oluşan bir liste ile güne enerjik ve mutlu başlamanız mümkün.

Yağmurda yürüyüş yapın.

Sonbaharı sevmemizin nedenlerinden biri de içimizi huzurla dolduran yağmur. Hafif yağmurlu bir günde yağmurluğunuzu üzerinize alın ve şehrin en sevdiğiniz köşesinde ufak bir yürüyüşe çıkın. Yalnız, yapacağınız yürüyüşler rahatlatıcı bir etki yaratırken, sevgilinizle birlikte romantik bir havaya da bürünebilir.

Doğayla bütünleşin.

Sararan yapraklar, mis gibi toprak kokusu… Sakinlik ve dinginlik, yazın hızlı temposundan sonra en çok özlediğiniz şeyse, sonbahara yumuşak bir geçiş için şehrin parklarında ve ormanlık alanlarında keyifli keşif yolculuklarına çıkın. Yağmurla gelen nefis toprak kokusunu içinize çekerken, dökülen yaprakların sarıdan kırmızıya uzanan renklerini de keşfedebilirsiniz.

Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınıza vakit ayırın.

Eğer, yaz, şehirden uzak tatiller demekse, sonbahar da kavuşma mevsimi demek. Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelmek, sonbaharda şehri güzel yapan seçeneklerden bir diğeri. Anlatacak çok şeyin biriktiğine eminiz.

lc waikiki - şehir seni özlediyse - sonbahar

Kitaplarla buluşun.

Sonbaharın içimizi en çok ısıtan aktivitelerinden biri de dışarıda yağmur yağarken sıcak battaniyelerin altında kitap okumak. İster başucu kitabınızı elinize alın isterseniz de sevdiğiniz yazarın son romanına göz atın; evde kitap okumak sonbaharın en keyifli aktivitelerinden biri.

Yalnızlığın tadını çıkarın.

Hareketli geçen bir yazın sonunda dinlenmeye ve rahatlamaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. İster sokaklarda yürüyün isterseniz de kendinizi puzzle gibi aktivitelere verin; ancak, kendinizle baş başa kalmayı ihmal etmeyin. Bu arada yapmayı uzun zamandır ertelediğiniz şeyleri yapın; yeni bir tarif deneyin mesela. Yalnızlık, sonbaharda size iyi gelecek.

Sağlıklı yaşam rutininizi oluşturun.

Sonbahar, aslında yeni dönem kararları almak için en güzel dönemlerden biri. Yazın gelmesini beklemek yerine, bu sonbaharda kendiniz için iyi bir şey yapıp, daha sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz. Forma girmek için farklı sporları deneyimleyerek, kendinize en uygun olanı bulabilir, sebze bakımından oldukça zengin olan bu mevsimde sağlıklı beslenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Stilinizi yenileyin.

Sonbaharın en güzel yanlarından bir diğeri de şık ve gösterişli sonbahar stili. Hem romantik hem iddialı hem de renkli bir dönem olan sonbahar sezonunda, uzun hırkalar, kocaman şallar, deri ceketler, bereler, botlar ve çoraplarla stilinizi baştan yaratın. İyi görünmek, kesinlikle iyi hissettirecek.

lc waikiki - 970x250

Şehir seni özlediyse, şimdi sonbaharda şehrin tadını çıkarma vakti! Şehrin tadını çıkarırken sana eşlik edecek en özel parçaların yer aldığı LC Waikiki yeni sezonu mutlaka keşfet.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!