Son dönem akıllı saatlerde mutlaka olması gereken özellikler ve hayatımızı kolaylaştıracak yeni uygulamalar

Dijital çağ, dünyayla iletişime geçme şekillerimizi günden güne değiştirmeye devam ediyor. Bilgisayarlar ve akıllı telefonlar ile planlamadan dış dünyayla iletişime kadar pek çok alışkanlığımızı değiştiren teknoloji sahnesinde artık akıllı saatler var. Hayatımızı kolaylaştıran giyilebilir teknolojiler olarak tanımlayabileceğimiz akıllı saatler, gün boyu tüm aktivitelerimizi takip ediyor, günümüzü planlamadan sağlıklı yaşam hedeflerimize ulaşmamıza kadar her açıdan yanımızda oluyor ve tüm teknolojik ihtiyaçlarımızı bileğimizdeki saate sığdırıyor.

Akıllı saatler: Zamanı göstermekten çok daha fazlası

Akıllı saatlerin gittikçe popülerleşiyor olması hiç de şaşırtıcı değil; çünkü akıllı saatler sadece zamanı gösteren bir aksesuar olmaktan çok daha fazlası. Artık yalnızca saatimiz üzerinden günümüzü planlamamız, hatırlatıcılar ve bildirimlerle akışı yakalamamız, gelen arama ve mesajlara pratik bir şekilde yanıt vermemiz, profesyonel antrenör seviyesinde egzersiz önerileri almamız ve sağlık datamızı kontrol edebilmemiz mümkün. İşte son dönem akıllı saatlerde bulunması gereken özellikler:

Fonksiyonel şıklığıyla stilimizi tamamlaması

Tıpkı tüm zamanların en popüler aksesuarlarından olan kol saatleri gibi, kolumuzdan hiç çıkarmayacağımız akıllı saatlerin de stilimizi yansıtması ve şıklığımızı tamamlaması şart. Farklı tasarımlara sahip kadran ve kayışlarla kişiselleştirme özellikleri sunan bir akıllı saat ister geleneksel ve şık, isterseniz de spor ve havalı bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi’nin dayanıklı paslanmaz çelik çerçevesi, renkli spor şık kayışlarla kusursuz bir uyuma sahiptir. 1.39 inç AMOLED HD ekran ve çok sayıda hareketli kadranı, dünyanıza renk katar; eğlenceli tasarımlarla stilinizi pekiştirir. Birbirinden farklı tasarıma sahip kadranlar ise stilinizle bütünleşerek dikkatleri üzerinize çekmeniz için yeterli.

Farklı egzersiz modlarıyla egzersizleri de akıllı hale getirmesi

Eğer sporun vazgeçilmez olduğu bir yaşam tarzınız varsa, saatinizin bu noktada da size destek vermesi önemli. Akıllı saatlerin yalnızca spor aktivitelerinizi takip eden bir fitness tracker olması yeterli değil; farklı egzersiz modlarıyla profesyonel bir antrenör kadar detaylı öneriler sunması, kalp atış hızınızdan yaktığınız kalorilere kadar tüm detayları sizin için takip etmesi, fitness hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırması ve sizi daha fazlası için motive etmesi şart.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, siz antrenmana başladığınızda bunu otomatik olarak algılayarak, tek dokunuşla etkinliğinizi izlemenizi sağlıyor. En son teknolojiyi kullanan HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, tırmanma, koşma, yüzme ve bisiklet gibi 15 profesyonel spor için hassas ve gerçek zamanlı izleme verileri sunuyor; GPS ve GLONASS konumlandırma sistemleri ile açık hava antrenmanları sırasında detaylı rota takibi sunuyor. Ayrıca yeni eklenen 85 özel egzersiz moduyla kaya tırmanışı, parkur, sokak dansı veya kaykay maceralarını keşfetmenize yardımcı oluyor. En sevdiğiniz müzikleri 500 şarkıya kadar saklamanızı sağlayan HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, doğrudan müzik çalarak antrenmanlarınızı da zenginleştiriyor.

Vücudumuzu bizden daha iyi tanıması

İyi yaşam hedeflerinize ulaşabilmek için, vücudunuza uygun, doğru şekilde ve yeterli miktarda egzersiz yapmak büyük önem taşıyor. Bu noktada akıllı saatlerin kardiyovasküler dayanıklılığınızdan, egzersizin sağlığınız ve zindeliğiniz üzerindeki etkilerine, vücudunuzu zorlamadan gerekli egzersiz miktarından egzersiz hacminize kadar tüm detayları takip ederek, gelecek antrenmanlarınız için profesyonel düzeyde tavsiyeler sunan bir kişisel fitness eğitmeni olarak konumlanması gerekiyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisiyalnızca fitness aktivitelerinizi takip etmekle kalmıyor; VO2Max, aerobik ve anaerobik egzersiz etkisi, iyileşme süresi, eğitim yoğunluğu ve egzersiz durumu gibi bilmeniz gereken tüm fitness bilgilerinizi sunuyor. Saat, gerçek zamanlı kalp atış hızlarına yanıt veren ve hız belirleme, kilo kaybı ve dayanıklılık gibi farklı seviyelere ve kondisyon hedeflerine göre uyarlanmış ondan fazla seslendirme koşu programı ile önceden yüklenmiş olarak geliyor.

İyi yaşam destekçisi olması: Stres, uyku ve diğerleri

Hayatın asla yavaşlamadığı, hedeflerin gittikçe arttığı bir tempo doğru yönetilmediğinde artan stres seviyesi ve uyku problemleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada akıllı saatinizin stres yönetimini kolaylaştıran özellikler sunması ve uyku takibi yapabilmesi de önemli bir detay.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, TruRelax ™ teknolojisi ile gün boyu stres seviyenizi izleyerek sağlığınız için tüm gün bakım sunuyor; nefes eğitimi ile stresi serbest bırakmanızı sağlıyor. HUAWEI TruSleepTM 2.0 ile, daha iyi dinlenme önerileri sunarken 6 yaygın uyku türünü bilimsel olarak izleyip teşhis ediyor. Siz uyurken saatiniz kalp atışınızı izliyor, nefes alıp vermenizi analiz ediyor ve uyku kalitenizi puanlıyor.

Oksijen seviyesi ölçümü

Kandaki oksijen konsantrasyonu, diğer adıyla oksijen doygunluğu, insan yaşamındaki hayati verilerden biridir. Normal koşullarda sağlıklı bir insanın SpO2 seviyesi 90 ile 100 arasında olması beklenirken; oksijen seviyesi belirli bir düzeyin altına düştüğünde hipoksemiye yol açabileceği gibi, beyin, kalp gibi organların çalışmasını da olumsuz etkileyebilir. Kandaki oksijen doygunluğu yani SpO2, bu nedenle yakından takip edilmesi gereken bir değerdir.

Tek seferlik SpO2 seviye ölçümünü de destekleyen HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, ihtiyaç duyduğunuz her an ve her yerde kandaki oksijen seviyesini tespit etmenize yardımcı olurken; enerji eksikliği, yorgunluk ve baş dönmesi gibi ciddi semptomların önüne geçmeniz için size sinyal gönderiyor.

Akıllı özellikler ve ulaşılabilirlik

Akıllı saatlerden en büyük beklentilerimizden biri de, zaman yönetimini desteklemesi. Gün boyu gerekli bildirimleri alarak akışı yakalıyor olmanın yanı sıra bildirimleri bileğimizden yönetebiliyor olmak zaman kaybını önlediği için, akıllı saatlerin olmazsa olmaz özellikleri arasında yer almalı.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, gelen aramalar, SMS mesajları, e-postalar, takvim etkinlikleri ve daha fazlası için gerçek zamanlı bildirimler almakla kalmıyor; hava durumu tahminleri, alarmlar, zamanlayıcı ve el feneri gibi günlük yaşamı bir esinti haline getiren sezgisel özelliklerin hazinesini de barındırıyor. Tüm bunların yanı sıra telefonunuzun uzaktan deklanşörüne dönüşen HUAWEI WATCH GT 2 Serisi, önceden ayarlanmış 5 saniyelik zamanlayıcısı ile hareket halindeyken veya özel açılardan unutulmaz anları kolayca yakalamanıza da yardımcı oluyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi ile tanışmak için tıklayın.

 

Bu içerik HUAWEI katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!