Son 20 Yılın En Eğlenceli 10 Komedi Filmi

Hepimiz zaman zaman günlük hayatın stresinden kaçarak gülmeye ihtiyaç duyarız. Bunu yapmanın en kolay yolunun ise birkaç saatliğine her şeyi unutmamızı sağlayan komedi filmleri izlemek olduğu söylenebilir. Son 20 yılda çekilmiş en eğlenceli ve en komik filmleri merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız bu listede çok eğleneceğiniz filmler bulabileceğinize eminiz. Şimdiden iyi seyirler.

Shaun of the Dead (IMDb puanı: 7,9)

 

Korku, komedi, romantizm ve arkadaşlığın bir arada sunulduğu bu film, aslında zombi filmi olsa da pek çok duyguyu aynı anda yaşayacaksınız. Filmin başkarakteri Shaun, 29 yaşındadır ve hayata dair hiçbir beklentisi kalmamıştır. Hayatta onun için önemli olan tek kişi en yakın arkadaşı Ed’dir. Sevgilisi onu terk ettikten sonra hayatını yoluna koymaya söz veren Shaun, tesadüf odur ki aynı gün zombi istilasıyla karşılaşır. Zombilerin istila ettiği Londra’da Shaun ve Ed’in maceralarıyla hayatınızdaki en eğlenceli dakikaları yaşayacağınızı söyleyebiliriz.

Hot Fuzz (IMDb puanı: 7,8)


Shaun of the Dead’in ekibini bu sefer polis memuru rolünde izleyeceksiniz. Bu film tamamen farklı bir senaryoya sahip olsa da tıpkı Shaun of the Dead gibi mükemmel bir espri anlayışına sahip. Filmde Nicholas Angel, Londra’daki polis memurlarından çok daha yüksek bir suçlu tutuklama rekoruna sahiptir. Diğer polis memurlarının işlerini kötü yaptıklarını gösteren Nicholas, sessiz ve sakin bir kasabaya tayin edilir. Nicholas, kasabada polis memuru Danny Buttermen ile ortak olur ve burada gücünün daha az olduğunu ve yapılacak çok az iş olduğunu görür. Kasabada kaza olduğu söylenen, ancak Nicholas’ın cinayet olduğunu düşündüğü ölümler gerçekleşir. Nicholas ve Danny’nin, olayların ardındaki gerçeği ararken herkesle çatışmalarını izleyecek ve ikilinin maceralarına çok güleceksiniz.

Superbad (IMDb puanı: 7,6)


Bir lise dönemi filmiyle devam edecek olursak liseden mezun olmak üzere olan iki asosyal gencin maceralarının eğlenceli bir şekilde anlatıldığı Superbad’den bahsedebiliriz. Filmde Seth ve Evan, birbirlerinin en iyi arkadaşıdır. Genelde okulun popüler çocuklarının dalga geçtiği karakterlerimiz, içki içmeyi seven ve kızlar konusunda zaafları bulunan ergen erkeklerdir. Seth ve Evan’ın kızlara yaklaşmak ve popüler olmak için her şeyi yapacakları bu filmi izlerken kendinizi bu ikilinin düştüğü hallere gülmekten alıkoyamayacaksınız.

Borat (IMDb puanı: 7,3)

Sacha Baron Cohen’in zamanında oldukça ses getiren ve sonrasında ikincisini de çektiği Borat, aslında bir nevi sosyal deney olma özelliğiyle diğer komedi filmlerinden ayrılıyor. Filmde Cohen, Borat Sagdiyev isimli Kazakistan’da popüler bir TV muharibidir. Amerikan toplumu ve kültürü hakkında belgesel çekmek için Kazakistan hükümeti tarafından Amerika’ya gönderilen Borat, televizyonda gördüğü Pamela Anderson’la evlenmek ve onu Kazakistan’a götürmek için Kaliforniya’ya doğru yola çıkar. Borat’ın yolculuğunda Amerikalıların gerçek tepkileriyle ve Borat’ın başına açtığı belalarla eğlenceli saatler geçireceksiniz.

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (IMDb puanı: 7,2)


1970’li yıllarda ABD’de San Diego şehrinde geçen filmde Ron Burgundy, yerel bir TV haber kanalında sunucudur. Ron, oldukça popülerdir ve yaşadığı yerin ünlü simalarından biridir. Sunduğu program reytinglerde çok iyi giderken haber kanalı bir değişiklik yaparak tamamı erkeklerden oluşan ekibe kadın muhabir olan Veronica Corningstone’u getirir. Haber ekibi bu karar karşısında şok olurken Ron ise kadın düşmanlığı yapmakla Veronica’ya hayran olmak arasında kalır. Başlarda Ron ve Veronica iyi anlaşsa da işler Ron’un istediği gibi ilerlemeyecektir. Ünlü oyuncu Will Ferrell, Ron ile aslında itici bir karakter yaratsa da bu karakteri izlerken kahkahalara boğulacaksınız.

Booksmart (IMDb puanı: 7,2)


Olivia Wilde’ın ilk kez yönetmenlik yaptığı bu film, iki yakın kız arkadaşın liseden mezun olmadan önce daha fazla eğlenmelerini fark etmeleriyle başlasa da filmin vadettiği eğlence bundan çok daha fazlası. Amy ve Molly, tüm okul hayatlarını başarılı olmaya adamış oldukları için tüm eğlenceli partilerden ve etkinliklerden uzak durmuşlardır. Ders çalışarak geçirdikleri yıllarını telafi etmek ve ilk ve son kez havalı bir şeyler yapmak için çabalayan iki genç kızın anlatıldığı bu film, klasik bir lise filmi gibi görünse de kurgusuyla eğlenceli bir akşam geçirmenizi sağlayacak.

The 40-Year-Old Virgin (IMDb puanı: 7,1)


Bu film ile pek çok kez karşılaşıp adından ötürü es geçmiş olabilirsiniz. Ancak Steve Carell’ın başrolünde yer aldığı bu film, görünenden çok daha fazlasını vadediyor. Filmin başkarakteri olan Andy, elektronik ürünler satan bir mağazada çalışan ve hayatında şimdiye kadar çoğu alanda pek deneyimi olmamış bir erkektir. Zamanının çoğunu işte ve evde geçiren Andy’nin daha önce hiç ilişkiye girmemiş olduğunu öğrenen iş arkadaşları başta onunla dalga geçse de biriyle birlikte olması için ona yardım etmeye çalışır. Andy’nin Trish isimli üç çocuk annesi bir kadına aşık olma ve aşkının peşinden gitme hikayesine tanık olacağınız bu filmde yer yer gülmekten gözlerinizden yaşlar gelecek.

School of Rock (IMDb puanı: 7,1)


Ünlü aktör Joe Black’in en sevilen filmlerinden biri olan School of Rock’ta, rock grubundan atıldıktan sonra borç batağı ve depresyonla karşı karşıya kalan Dewey Finn’in hikayesini izliyoruz. Bir okulda vekil öğretmen olarak çalışan Dewey, eski grup üyesi Ned ile aynı evde kalmaktadır. Özel bir okulda çalışan Dewey, öğrencileri arasında yetenekli genç müzisyenler olduğunu fark eder ve yerel bir yarışmada verilen 10 bin dolarlık para ödülünü almak için öğrencileriyle rock grubu kurmaya karar verir. Ancak tabi ki okul yönetiminin ve öğrencilerinin ailelerinin bu durumdan haberi yoktur. Black’in bitmek bilmeyen enerjisiyle mükemmel şekilde canlandırdığı Dewey karakteri ile çok eğlenceli bir film izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Sorry to Bother You (IMDb puanı: 6,9)


Oldukça ilginç bir komedi deneyimi yaşayacağınız bu filmde ABD’nin Oakland şehrinin alternatif bir versiyonunda telefonla pazarlama işi yapan Cassisus Green’i izliyoruz. Cassius siyahidir ve beyaz insanlara satış yapma konusunda zorluklar yaşar. Eski bir çalışan Cassius’a sesini “beyaz gibi” çıkarmasını söylediğinde işler değişmeye başlar. Cassius bu sayede işinde başarılı olmaya başlasa da kız arkadaşı ve meslektaşlarıyla olan ilişkisi bu durumdan olumlu etkilenmeyecektir. Kara komedi türündeki bu film ile büyülü bir gerçekliğe adım atacağınız bu filmde sağlam bir oyuncu kadrosu sizi bekliyor.

Idiocracy (IMDb puanı: 6,6)


2005 yılında başlayan bu kara mizah türündeki filmde her açıdan sıradan bir adam olan er Joe Bauers’i izliyoruz. Joe, Rita isimli bir kadın ile birlikte bir deney için seçilir. Deneklerin uyutulduğu bu deneyde Rita ve Joe uyku kapsüllerinde unutulur. Bundan beş yüz yıl sonra uyanan Joe, toplumun artık IQ seviyesi çok düşük insanlardan oluştuğunu anlar. Bu ortamda Joe’nun yüksek zekalı bir insan olduğu anlaşılır. Tümüyle aptal insanların oluşturduğu bu topluluktaki en zeki kişi olan Joe’dan topluluğun ekinlerle ilgili yaşadığı sorunu çözmesi istenir. İnsanlığın ileriye değil de geriye evrildiği bir ortamı anlatan bu filmi izlerken hem çok eğlenecek hem de filmde anlatılanlar üzerine düşüneceksiniz.

İlginizi çekebilir: Sıkılmadan Defalarca İzleyebileceğiniz Efsane Filmler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!