Sokak hayvanlarına su ve yiyecek sağlayan akıllı dönüşüm kutusu

Sayıları her geçen gün artan sokak hayvanları, özellikle yaz aylarında yiyecek ve su bulmakta büyük sıkıntı çekiyor. Hayvansever grupların girişimleriyle oluşturulan kampanyalar ne yazık ki tüm hayvanların besin ve su ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde değil.

Pugedon vending machine

Bu sıkıntıya bir çözüm getirmek için yola çıkan Pugedon isimli satış otomatı üreticisi bir firma, sokak hayvanlarının besin ve su ihtiyacını etkili bir şekilde karşılamayı amaçlayan ürünleriyle bir taşla iki kuş vuruyor. Pugedon’un ürettiği otomat makinası, plastik su şişelerini dönüşüm için makinada topluyor ve atılan her şişe için makinanın yanındaki bölmeye hayvanlar için mama bırakıyor. Ayrıca şişenizde kalan ve içmek istemediğiniz suyu boşaltmanız için bir de su tankı bulunan makine, bu suyu köpeklerin içmesi için makinanın yanındaki su kabına aktarıyor.

stray-dog-food-vending-machine-recycling-pugedon-7

Makina, geri dönüşüm için atılan su şişelerinin maliyetinin köpekler için verilen mamanın maliyetini karşılayabileceği şekilde dizayn edilmiş. Sokak hayvanları için mama ve su veren geri dönüşüm kutusu adı verdikleri makina şu an istanbul’un çeşitli bölgelerinde kullanılıyor:

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!