Sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız?

Vücut dili, herkesin yorumlamakta zorluk çektiği ve sinyallerini yanlış yorumlayabildiği bir konu; özellikle flört ederken. Durum böyleyken, çoğu zaman, sizden çok hoşlandığını düşündüğünüz birinin aslında sizinle ilgilenmiyor olduğunu ya da hiç beklemediğiniz birinin aslında ulaşmak istediği kişinin siz olduğunu öğrendiğinizde şaşkınlığa uğrarsınız.

Uplifers olarak, size flört aşamasında yardımcı olacak, vücut diliyle ilgili önerileri ve ipuçlarını bir araya getirdik. Bu işaretler, karşınızdakini daha kolay anlamanızı sağlayacaktır.

1. Göz teması

Eğer karşınızdaki kişi, sizinle sürekli göz teması içerisindeyse, sizden hoşlanıyor olması ihtimali yüksek. Siz de beğendiğiniz biriyle göz teması kurma eğilimde değil misiniz? Eğer gözlerinizin içine bakmaya çalışıyorsa ve bu istediğiniz şeyse, siz de göz teması kurarak karşılık verin.

2. Gülümsemek

Karşınızdakinin size gülümsemesi, her zaman olumlu olarak algılayabileceğiniz bir harekettir. Eğer gülümsüyorsa, bu sizi beğendiğine ve yakınlaşmak istediğine işarettir. Özgüveninizi kanıtlamak için, siz, ondan önce gülümseyerek yaklaşması için cesartelendirebilirsiniz.

3. Anlık bakışlar

Göz takibinde olduğunu hissettiğiniz ancak bir türlü bakışlarını yakalayamadığınız biri varsa, aslında amacı gözlerinizin içine bakmadan, gözlerinizi yakalamak olabilir. Çekingen bakışlar, birinin sizden hoşlandığını anlamanıza yardımcı olacak bir ipucudur.

4. Yakınlık

Eğer sürekli çevrenizde gördüğünüz ve size yakın olmaya çalışan birileri varsa, bu sizi beğendiği anlamına geliyor olabilir. Yoksa neden çevrenizde dolaşıp dursun ki?

5. Kafa sallamak

Karşınızdakinin her söylediğinizi onaylıyor olması, sizden hoşlandığının neredeyse kesin bir kanıtı. Eğer başını size doğru eğerek, kafasıyla onaylama hareketi yapıyorsa; sizi gerçekten dinliyor demektir. Ağzınızdan çıkan hiçbir şeyi kaçırmak istemiyorsa, onun için önemli olabilirsiniz.

6. Gözlerini kaçırmak

Gözlerini kaçırmak, kadınların flört esnasında sıkça uyguladığı taktiklerdendir. Eğer karşınızdaki sürekli gözlerini kaçırıyor ancak bir yandan da size bakmaya devam ediyorsa, bu utangaç ve mahçup bir flörtün işareti olabilir.

7. Göz bebeklerinin büyümesi

İnanın ya da inanmayın, gözler gerçekten kalbin aynası. Büyümüş göz bebekleri, birinin gördüğü şeyden hoşlandığı anlamına gelir. Flört ederken biraz daha yakınlaşarak, göz bebeklerinikontrol edebilirsiniz.

8. Yansıtma tekniği

Vücut dilinin kuralları arasında, olumlu olarak görülen sinyallerden biri de, yansıtma tekniğidir. Karşınızdaki gülüyorsa, siz de gülersiniz; yakınlaşıyorsa, siz de biraz daha yaklaşırsınız. Hoşlandığınız birini yansıtıyor olmamız doğaldır; eğer o da sizi yansıtıyorsa, sizden hoşlandığına emin olabilirsiniz.

9. Yerinde duramamak

Gergin ya da telaşlı hissettiğinizde veya karşınızdaki kişi sizi heyecanlandırdığında, küçük küçük ve devamlı hareketler yapar, yerinizde duramazsınız. Aslında bu gerginlik, kötü bir gerginlik değildir. Aksine sizinle konuşurken heyecanlandığı anlamına gelir.

10. Ayak teması

Eğer masa altından ayaklarınızla küçük ve flörtöz bir oyun oynuyorsanız, bu sizden etkilenmesinden daha fazlasına işarettir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!