Şimdi “ben” zamanı: Yalnızlıktan keyif almak için 6 öneri

Kendimize zaman ayırmak, iyi hissetmek ve yenilenmek için zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz bir durum. Ancak kendimizle baş başa kaldığımızda ne yapacağımızı bilemezsek bu durum yalnızlıktan keyif almadığımızı düşünmemize sebep olabilir.

Kendinizle baş başa kaldığınızda keyifli zaman geçirmek ve bu zamanı verimli bir şekilde değerlendirebilmek için tatlı mutluluk önerileriyle karşınızdayız!

Kendinizle baş başa kalacağınız ortamı seçin ve hazırlıklarınızı tamamlayın

Kendinize zaman ayırmak ve güzel vakit geçirmek ciddi bir iştir ve emek ister! Bunun için vakit geçireceğiniz ortamı seçmek ve bu ortamı özenle hazırlamak bu süreyi çok daha keyifli hale getirmenize yardımcı olur. İlk olarak en rahat hissedeceğiniz köşeyi seçip bu alanı mum ya da loş ışıklar ile aydınlatabilir, üzerinize alıp konforlu hissedeceğiniz battaniye ya da örtüyü yerleştirebilirsiniz. En önemlisi de bu keyif alanının sınırlarını çizmek ve akıllı cihazlarınızı bu alandan uzak tutmak. Tabii keyif yapmaya başlamadan önce bu ortamın ilham veren güzel bir fotoğrafını çekebilirsiniz!

Hem içinizi hem kalbinizi ısıtmak için en sevdiğiniz kupanızla kahve keyfi yapın
Kahve keyfi yaparken dünyanın farklı noktalarında yetişen farklı kahveleri tadarak kahve kültürünüzü de geliştirebilirsiniz.

Kahvenin kokusu, sevimli bir kupanın görüntüsü bile insanın içini ısıtmaya yetiyor. Kendinize zaman ayırdığınızda keyifli ve sıcak bir ortam yaratmak için kahve olmazsa olmaz. Tıpkı en yakın arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde kahve keyfi yaptığınız gibi yalnız kaldığınızda da kahve size çok iyi bir eşlikçi olmak için hazır. Kahve keyfinizi dünyanın farklı noktalarında özel olarak yetiştirilmiş taze kahvelerle taçlandırabilir ve kendinize ayırdığınız vakitlerde kahve kültürünüzü geliştirmek için de fırsat yaratabilirsiniz. 

Verimli zaman geçirmek için özenle seçilmiş bir kitap okumak için zaman ayırın
Kendi zevkinize uygun bir kitabı okuyarak zihninizi de besleyebilirsiniz.

Kendinize zaman ayırdığınızda sürekli akıllı cihazlarınızla zaman öldürüyorsanız aslında kendinizle çok da kaliteli zaman geçiremiyorsunuzdur. Boş zamanınızı verimli değerlendirmek için biraz bağlantısız kalmak işe yarayabilir. Bağlantısız kalarak zihninizi boşaltmanın en güzel yolu ise size en uygun kitabı seçmek ve koltuğa yayılmak!

Kaliteli ve yeni tatlar deneyerek kendinizi şımartın

Kahvenizi ve kitabınızı aldıysanız bu keyifli atmosferi biraz daha tatlı hale getirecek şey atıştırmalıklarınız olabilir. Kendinize güzel bir ortam yaratmadan önce yanınıza seveceğiniz lezzetleri alabilir ve karnınızın kazınmaya başladığını hissettiğinizde, bu keyifli ortamı bozmadan seçtiğiniz lezzetleri atıştırabilirsiniz.

Yalnızca zihninize değil bedeninize de iyi bakmak için bakımınızı ihmal etmeyin

Günlük hayatın koşturması içinde kendimize yeterince zaman ayıramıyoruz. Ancak bedenimize iyi bakmak ve onu şımartmak da üzerimizdeki stresi atmaya yardımcı olacak ve bizi çok daha dinlenmiş, hafiflemiş hissettirecektir. Kendinizle baş başa kaldığınızda el ve yüz bakımı gibi işlerinizi de yapabilirsiniz.

Mutlu hissetmek için bu kez ‘kendinize’ sürprizler yapın

Pek çoğumuz sevdiklerimizi mutlu etmek için onlara sürprizler yapıyor ve hayatlarına renk katıyoruz. Ancak kendimize sürpriz yapmayı hiç akıl etmiyor ya da denemiyoruz. Kutu Bahane paketleri kendinize sürprizler yapmak için çok keyifli bir alternatif sunuyor.

“Kendine vakit ayır” konsepti üzerine kurulu, her ay farklı bir kitap, kahve, bakım ürünü, atıştırmalık ve çeşitli sürpriz ürünler sunan aylık abonelik hizmeti olan Kutu Bahane; özellikle kendine vakit ayıramayanların ihtiyaç duyduğu sürprizleri sunuyor. Sizin için özel hazırlanan kutuda her ay, sevdiğiniz türde seçilmiş bir kitap, farklı kıtalardan gelen taze kahve, birbirinden özel atıştırmalıklar, bakım ürünleri ve kullanışlı sürpriz ürünler yer alıyor. İsterseniz ‘Kutu Bahane Mini’yi seçebilir, isterseniz de sürprizlerin biraz daha çeşitlendiği ‘Kutu Bahane Maksi’yi seçebilirsiniz. Bu sürpriz kutular hem kitap okuma alışkanlığını geliştiriyor, hem kahve kültürü kazandırıyor. Farklı deneyimler yaşatırken de güvenli ödeme ve kargo hizmeti sunuyor. Kendinizi şımarttıktan sonra; sevdiklerinize de magaza.kutubahane.com üzerinden çeşitli hediyelik kutular göndererek onları mutlu edebilirsiniz.

 

Türkiye’nin ilk ve tek kutu abonelik pazaryeri AydanAya.com‘da yer alan diğer kutuları keşfetmek için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!