Sezonun en çok tercih edilecek 5 ayakkabı trendi

Moda haftalarını geride bırakıp, Mart ayının ortalarına geldik. Gerek bloggerların sokak görünümleri, gerek podyum görüntüleri, gerek markaların birbiriyle yarış halinde raflara koydukları benzer parçalarla yaz trendleri yavaş yavaş belli oldu. Bu hafta bunların arasından en yaygın olan 5 ayakkabı trendini inceleyelim.

V dekolte ayakkabı

Celine markasıyla moda sahalarına geri dönen V dekolte ayakkabıları önümüzdeki aylarda çok göreceğiz. Bu sezon düz, topuklu, arkası açık, kapalı, nude, parlak gibi birçok alternatifiyle moda sahalarına geri döndü. Boyfriend kesim denim pantolon, basic t-shirt ve kutu çantalar, V dekolte ayakkabının en yakın arkadaşları.

Kürklü terlik

Terlik terlik olalı 2017 yaz sezonunda göreceği ilgiyi daha önce hiç görmedi. Rihanna’nın Puma’yla yaptığı ortaklıkla çıkardığı Fenty modelinin de bu trendin bu kadar yayılmasında büyük katkısı olduğu bir gerçek. Bu tek veya çift bantlı kürklü terlikler, bana göre estetikten oldukça uzaklar, fakat trend mi? Trend. Uygular mıyım? Büyük konuşmak istemiyorum.

Platformlu Oxford ayakkabı

Platformlu ayakkabı, flatform ayakkabı derken, bu sezon Stella Mccartney’in platformlu Oxford modeli ayakkabıları sokakları istila etti. Hem rahat, hem şık bir görünüm için elbiseden tuluma, şorttan eteğe birçok kıyafetinizin altına giyebilirsiniz. Lame üzeri yıldızlı modeli bence en iyilerinden.

Mini topuk ayakkabı

Bu ayakkabıların mini topuk babet versiyonu tam bir Taylor Swift ayakkabısı, aynı zamanda Alaz Balıklı. Yaz aylarında bir akşamüstü, dizüstü tiril tiril çiçekli bir elbisenin altına lame veya dore, simli, mini topuk babet giymek kadar “küçük hanımefendi” ne olabilir ki? Önü açık veya kapalı, bilekten bağlı veya değil bu sezon mini topukların sezonu. Tabi ki Chanel versiyonu adeta bir mini topuk rüyası.

Beyaz bootie

Bu bahar sezonu beyaz bootieler ilginç bir çıkış yaptı. Moda haftalarında sıkça gördük. Bence gözümüz alışana kadar yaz gelir, 2017 sonbahar-kış sezonu yükselişe geçer. Yine de moda haftaları sokak görünümlerinde o kadar çok karşılaştık ki beyaz bootielerle, değinilmeyecek gibi değil.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam