Seyahatleriniz esnasında sizi zinde tutacak 4 öneri

Sık sık seyahat etmeniz gereken bir işte çalışıyor ve spor programınızı aksatmadan uygulamak için çırpınıyor musunuz? Ya da işiniz için harita üzerinde oradan oraya mekik dokurken yollarda harcadığınız zaman, sağlığınız için ayırdığınız zamanı kat be kat aşıyor mu?

İş seyahatleri uzun, stresli ve yorucu olabilir. Zinde kalabilmek için ne yaparsanız yapın, kötü hava koşulları, müşterinizin tavırları gibi dış etmenlerin yanı sıra seyahat için hazırlanmak, saat dilimi değiştirmek ya da rötarlar yol boyunca zindeliğinizi etkileyebilir. Böyle bir durumda hedef, basit bile olsa, zorlu seyahat programınız boyunca size yardımcı olacak bir plan hazırlamak olmalıdır. Uplifers olarak, seyahat boyunca sizi zinde tutacak basit ancak bir o kadar da etkili 4 maddeyi sizler için sıraladık.

Bolca su tüketin

Uzun yolculuklar, uçakla seyahat ve otelde kalmak dehidrasyonla sonuçlanır. Vücudunuzu mikroplara maruz bırakmak, değişen hava sıcaklığı ile yükseklikler cildinize ve vücudunuzdaki su seviyesine büyük zarar verir. Susuzluğunuzu gidermek için ister uçakta veya takside, ister toplantılarda olsun, yanınızda tekrar doldurulabilir küçük bir su şişesi taşıyın.

su içmek

Öneri: Vücudunuzun günlük su ihtiyacını bir nebze de olsa karşılamak için seyahatte olduğunuz günlerde uyanır uyanmaz bir bardak su için.

Sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayın

Açlık gelip çattığında sağlıksız yiyeceklere hücum etmektense, uçuş öncesi kahvenizin yanında badem, elma veya muz tüketin. Böylece sağlıklı beslenmiş olursunuz.

salata

Öneri: Seyahatiniz esnasında salata yer iseniz, gereksiz şeker ve kalorilerden kaçınmak için size sunulan sosları kullanmak yerine yeşilliklerin üzerine bir limon sıkmayı deneyin.

Vücut egzersizlerine öncelik tanıyın

Kalacağınız otelde bir spor salonu olup olmadığını önceden soruşturun. Yok ise, kendi odanızda hızla yağ yakmanızı sağlayacak birçok egzersiz seçeneği var. Güne merhaba dedikten sonra egzersiz yapın, duşunuzu alın ve işiniz için yollara koyulun. Mevsim kış değilse ve sabahları fazladan zamanınız varsa, yeni bir şehri keşfe çıkma fırsatını kaçırmayın. Koşu ayakkabılarınızı giyip tempolu bir yürüyüş için yola çıkın.

koşu

Öneri: Müzik ve görüntü imkânı sunan ücretsiz egzersiz uygulamalarını kullanın. Nerede egzersiz yaparsanız yapın, önemli olanın egzersizin kalitesi olduğunu unutmayın!

Akıllıca siparişler verin

Akşam yemeği için bir restorana oturduğunuzda seçiminizi yapmadan önce bir dakikanızı düşünmeye ayırın. Tereyağlı ekmeğe hayır deyin, salata sosunu ayrı olarak isteyin, tereyağından kaçının, pastırma ve peynir gibi ekstralardan sakının, kızartma yerine tabağınızın kenarına salata veya haşlanmış sebze isteyin, soda yerine su tüketin, yalnızca arzu ettiğiniz şeyi tüketin ve yemeğinizi yer yemez garsondan masanızdakileri kaldırmasını rica edin.

ızgara sebze

Seyahat boyunca sağlığınızı korumak mümkün. Hedeflerinize odaklanın ve en iyi sonuçlara ulaşmak için seyahat esnasında yukarıda saydığımız önerilere kulak verin.

Kaynak

The Every Girl

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!