Seyahat tutkunlarının mutlaka takip etmesi gereken en iyi 10 Instagram hesabı

instagram-world-travel
Seyahat tutkunlarına için 10 instagram hesabı

Instagram ve benzeri fotoğraf paylaşım platformları, dünyayı dolaşmanıza gerek kalmadan , daha önce hiç gitmediğiniz yerleri görebilmenize olanak sağlıyor. Bazı görüşler klişe ve sıradan fotoğraflar paylaşıldığını öne sürerek Instagram’ı eleştirse de, 100 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama günümüzün en çok kullanılan fotoğraf paylaşım aracı.

Dünya’nın ulaşılması en güç noktalarından, farklı coğrafyalardan ve kültürlerden paylaşım yapan Instagram kullanıcıları sayesinde, yalnızca bir kaç saniyede dünyanın farklı bir yerini ve güzelliğini keşfedebilmek mümkün.

Instagram  uygulamasında yer alan ‘’explore’’ butonu ve ‘’photo maps’’ seçeneği sayesinde dünyanın istediğiniz yerinden, istediğiniz çeşitteki fotoğrafa ulaşmanız ya da kendi maceranızı tüm Instagram kullanıcılarıyla paylaşmanız çok kolay.

Milyonlarca popüler hashtag içinden en iyi fotoğrafları yakalayabilmek için uzun bir zamanınızı fotoğrafların arasında dolaşarak harcamanız gerekiyor. Bu nedenle dünyanın her yerinden gezi fotoğrafları paylaşan, en popüler Instagram profillerini sizler için derlemek istedik.

Bu hesapları takip ederek daha önce  adını bile duymadığınız coğrafyalar hakkında bilgi edinebilmeniz ve kültürü tanıyabilmeniz mümkün;

1. Antartika: bipolaire61

antartika

Bipolaire61 yelkenliyle dünyayı dolaşan bir gezginin Instagram hesabı. Bu hesabı özel kılan ise Antartika’dan paylaştığı penguen ve buzul fotoğrafları.

2. Bhutan: Yeatoeh Penjore

bhutan

Penjore,  Himalayalar’da yer alan Bhutan yerleşim bölgesine ait fotoğraflar paylaşıyor. Penjore’nin fotoğrafları Bhutan’daki günlük hayata dair bir çok ayrıntı taşıyor.

3. Yeni Zelanda: Sharolyn Wise

yeni zelanda

Wise, Yeni Zelanda’nın her bölgesinden fotoğraflar paylaşıyor. Eğer Yüzüklerin Efendisi ve The Hobbit filminden sonra hala yer altı dünyasında olan merakınız daha da çok arttıysa, bu hesabı mutlaka takip etmenizi öneriyoruz.

4. Güney Sudan: Kathryn Mahoney

sudan

Mahoney, Birleşmiş Milletler adına güney Sudan’da yer alan Yida göçmen kampında çalışan bir sivil toplum gönüllüsü.

5. Kutuplar: Patrick Degerman

kutuplar

Tüm yaşamını kutuplarda geçiren Degerman’ın hesabında foklarla sörf yaptığı ya da şelalede yıkandığı muhteşem fotoğraflara rastlayabilirsiniz.

6. Kuzey Kore: Andrew Kelly

kuzey kore

Kuzey Kore’nin Pyongyang şehrinde yaşayan Kelly, hayatımız boyunca bir çoğumuzun ziyaret yasağı nedeniyle göremeyeceği Kuzey Kore’den fotoğraflar paylaşıyor.

7. İzlanda: chmlh

izlanda

Chmlh isimli Instagrm kullanıcısı, Izlanda’da günlük yaşama dair birbirinden güzel kareyi takipçileriyle paylaşıyor.

8. Budapeşte ve Afganistan: Ahmad Ziya

budapeste afgan

Budapeşte’de yaşayan Afganistan asıllı Ziya, iki ülkeden de etkileyici fotoğraflar paylaşıyor.

9. Güney Afrika: Brad Tully

guney afrika

Brad Tully’nin fotoğrafları genelde Güney Afrika’da yaptığı safarilerin görüntülerinden oluşuyor.

10. Berlin: _mihi

berlin

_mihi Berlin’de yaşayan bir Instagram kullanıcısı. Fotoğrfları şehrin modernliği ve tarihi dokusuyla harmanlanmış, özel görüntülerden oluşuyor.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!