Seyahat edenler için IPhone uygulamaları

Önümüzdeki Bayram tatili için planlar yapılmaya başlandı. Biz de seyahatleri kolaylaştırıcı Iphone uygulamalarını araştırdık. Bu uygulamalar sayesinde tatil planlarınız çok daha programlı ve eğlenceli geçebilir. Kullanıcılardan oldukça iyi yorumlar alan bu uygulamalara göz atın, tatile çıkmadan tatilinizi kolaylaştırın.

Skyscanner

Seyahat Severlere Özel iPhone Uygulamaları
Seyahat Severlere Özel iPhone Uygulamaları

Avrupa’nın bir numaralı uçak bileti arama motoru Skyscanner, en ekonomik şekilde seyahat etmek isteyenlerin sık sık ziyaret ettiği siteler arasında yer alıyor. En ucuz uçak biletlerini ve otel fiyatlarını, yine en makul fiyatlarda faydalanabileceğiniz araba kiralama servislerini bulabilirsiniz. Hemen belirtelim, buradan yaptıracağınız rezervasyon için, komisyon ücreti veya herhangi bir ek ücret yoktur. Uygulamanın en iyi taraflarından biri, gideceğiniz yerin, hava durumunu, gezip görülmesi gereken yerleri takip edebilmeniz.

FlightTrack Pro
Uçuş bilgilerinizin tüm detaylarını bulabilmenizi sağlayan Flighttrackpro uygulaması, özellikle yurt dışı seyahatleri için harika bir rehber. Uçakların konumlarına, olası rötar bilgilerine, bulunduğunuz ve uçacağınız hava yolları hakkında geniş ve detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Tabi, bu uygulama daha çok Amerika için yapılmış, dolayısıyla Türkiye iç uçuşları bakımından henüz iyi sayılmaz fakat yurtdışı seyahatleriniz için işinizi kolaylaştıracağına emin olabilirsiniz.

TripIt
Tripit, yolculuklarınızla ilgili her detayın tek bir çatı altında toplandığı bir uygulama. Uçak, otel, şehir/ülke hakkında bilgileri adeta bir dosya içinde düzenli bir şekilde görmenizi sağlıyor.

 

 

Trip Splitter

Arkadaş grubuyla yapacağınız seyahatler için işte sizlere ideal bir uygulama. Kim ne kadar ödedi hesabı yapabilir, sonunda toplam harcamalarınızı görebilirsiniz. Dilerseniz, sonuçları e-posta adresinize yollatabilirsiniz. Özellikle, matematikle arası iyi olmayanlara tavsiye ederiz.

 

Spotted by Locals       

Spotted by Locals, Avrupa’da yolculuk yapacağınız 43 şehrin, popüler mekanlarından, restoranlarına, otellerine, alışveriş merkezlerine kadar bilgiyi, o şehrin yerlileri tarafından öğrenebileceğiniz muhteşem bir rehber uygulaması. Sık sık güncellendiğinden, revaçta olan yerler hakkında hemen bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

 

Paper by FiftyThree
Paper by Fifty Three, resim yapmayı sevenler için eşsiz bir uygulama. Özellikle seyahatler sırasında vakit geçirmek için, oldukça eğlenceli. Çantanızda bilumum renkte kalemler, boyalar ve resim defterleri taşımanıza gerek kalmayacak, aradığınız her tür malzemeyi Paper by Fifty Three uygulamasında bulabileceksiniz.

 

Vocre

Vocre uygulaması sayesinde, tatile gittiğiniz ülkenin dilini anlayabiliyorsunuz. En azından karşınızdakilerin neler söylediklerini sesli olarak kaydedip, okuyabiliyorsunuz. Uygulamada henüz Türkçe yok, ama en azından İngilizce çeviriler yardımcı olabilir.

 

Help Call
Seyahate gittiğiniz yabancı bir ülkede, acil bir durumla karşı karşıya kalma durumunuz olursa, size çevrenizdeki en yakın polis merkezlerini, itfaiye ve ambulans telefonlarını, lokasyonlarını  verecek olan Help Call uygulaması, 126 ülke için kullanılabiliyor. Acil durumlar için önleminizi Help Call’la alabilirsiniz. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!