Serinlerken yakılan kalorileri takip edin: Apple Watch ile yüzme zamanı

Yaz geldiğinde spor aktivitelerimiz de sosyalleşiyor ve güzel havaların da etkisiyle açık havaya yöneliyoruz. Sıcak yaz günlerinin en keyifli aktivitelerinden biri ise yüzme oluyor. Kişiyi hem serinleten hem de etkili bir şekilde kalori yakmasını sağlayan yüzme, spor ve keyfi aynı anda yaşatmasıyla pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Su içerisinde kaldığınız süreyi hesaplama ya da yaptığınız hareketlerin takibi içinse Apple Watch devreye giriyor.

Yaz mevsiminin bu en sıcak günlerinde kendinizi suya atıp serinlerken harcadığınız kalorileri de hesaplamak istiyorsanız App Store’da bu hafta yayınlanan Apple Watch ile yüzme koleksiyonuna bir göz atmayı unutmayın. Koleksiyonda MySwimPro, Strava Training: Run & Ride, Swim.com Smart Swim Tracking ve Chlorine Personal Swim Trainer uygulamaları yer alıyor.

Apple Watch Series 3 ile uyumlu bu uygulamalar, akıllı yüzme koçlarına dönüşerek bir motivasyon dalgası yaratmanıza yardımcı oluyor. Böylelikle yüzdüğünüz süre boyunca neler yaptığınızı rahat bir şekilde takip edebiliyorsunuz.

Havuza ve denize girmeye hep hazır

Apple Watch Series 3, 50 metreye kadar suya dayanıklı tasarıma sahip. Apple Watch’unuzda 2 yerleşik yüzme antrenmanı bulunuyor, Havuzda Yüzme ve Açık Suda Yüzme. Her iki antrenman ile mesafenizi, hızınızı, attığınız kulaç sayısını, kalp atış hızınızı, yaktığınız kaloriyi ve sürenizi takip edebiliyorsunuz. Havuzda yüzme antrenmanını kullanırken havuzun uzunluğunu girmeniz yeterli. Apple Watch’unuz havuzda yüzdüğünüz tur sayısını ölçerken yüzdüğünüz kulaç stilinizi de algılayabiliyor. Açık Suda Yüzme antrenmanı ise GPS sayesinde yüzdüğünüz mesafeyi ölçüyor ve sonrasında yüzdüğünüz rotayı iPhone’unuzda gösteriyor. Bu bilgileri dilerseniz arkadaşlarınızla, antrenörünüzle ya da diyetisyeninizle de paylaşabiliyorsunuz.

  

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!