The School of Life ve Alain de Botton’la akıllı ve iyi yaşamın sırlarına yolculuk

Alain de Botton’un ilk olarak 2008’de Londra’da hayata geçirdiği The School of Life  (Hayat Okulu) felsefe, edebiyat, psikanaliz ve görsel sanatların sunduğu yaklaşımlar ve rehberlik aracılığı ile; katılımcıları akıllı ve iyi yaşama alternatiflerini keşfetmeye ve tartışmaya davet ediyor.

the school of life

Potansiyelimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? Aşkı nasıl zinde tutabiliriz? Nasıl fark yaratırız? Nasıl yaratıcı oluruz? Sakin kalmayı nasıl başarırız?

Yetkin ve deneyimli Akademik Kadro eşliğinde hayatın asli ve büyük temalarında kazı yapmaya, kendi iç sesinize kulak vermeye, aynı zamanda yaklaşımınızı diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşmaya davet eden The School of Life, Türkiye’den ve dünyadan önde gelen yazar, sanatçı ve düşünürlerden bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymayı ve deneyimlemeyi amaç edinmiş.

Londra’da bugüne kadar 100 bin katılımcının hayatına dokunan The School of Life (Hayat Okulu), İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin eğitim, kültür ve festival merkezi olan Santralistanbul’da açılıyor. Yazar Alain de Botton’un liderliğinde “hayat için iyi fikirler” sunmak amacıyla kurulan kültürel bir girişim olan The School of Life; Melbourne, Paris ve Amsterdam’ın hemen ardından Ekim’de İstanbul’da faaliyete geçecek.

Felsefe, edebiyat, psikanaliz ve görsel sanatların sunduğu yaklaşım ve rehberlik aracılığıyla verilecek dersler, atölyeler ve sıra dışı etkinlikler, katılımcıların kültürel ufuklarını genişletmeye, hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmeye ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı oluyor.

Psikoloji, edebiyat, felsefe, tiyatro, medya ve akademiden tanınmış ve alanlarında uzman isimlerin oluşturduğu akademik kadro şöyle: Mehmet Emin Adanalı, Pelin Batu, Sami Bugay, Ayşem Burhanoğlu, Zeynep Çatay, Itır Erhart, Zeynep Evgin Eryılmaz, Alper Hasanoğlu, M. Serdar Kuzuloğlu, Elvan Omay, Murat Paker, Bülent Somay, Ece Temelkuran, Pelin Turgut, Kerim Urallı, Yankı Yazgan, Serra Yılmaz.

Ekran Resmi 2014-10-02 11.50.46

The School of Life İstanbul’un açılış töreni ise 13 Ekim akşamı Alain de Botton’un Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde yapacağı özel konuşma ile gerçekleştirilecek. Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

The School of Life 2014 sonbahar/kış programına www.theschooloflife.com/istanbul adresinden ulaşabilir, kaydınızı online olarak burada yapabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!