Sarah Jessica Parker’dan ilham alarak külotlu çorap – sandalet modasını üst seviyeye taşıyın

Kendine özgü muhteşem bir stili olan Sarah Jessica Parker, Sex and the City zamanlarından beri sokak trend’lerinin ve dünya modasının belirleyicilerinden. Bunda muhtemelen; doğuştan gelen yüksek moda algısı, özellikle kıyafet ve aksesuar seçimlerindeki cesareti ve fiziğini doğru tanıması önemli bir rol oynuyor.

Bu sonbahar/kış sezonunda da Sarah Jessica Parker, herkesin bildiği ve kimsenin kolay kolay yapmaya cesaret edemediği külotlu çorap üzerine sandalet kombiniyle sık sık karşımıza çıktı. Üstelik bunu siyah, kahverengi ve antrasit renklerine bağlı kalmadan, en canlı ve en parlak renkleri seçerek sergiledi.

Diz altı elbiseler halihazırda Parker’ın imza görüntülerinden biriydi. Bu sezon midi elbiselerinin üstüne desenli paltolar altına yün, dantelli veya fileli çoraplar, çoraplarının üstüne de çoğunluğu kendi koleksiyonunda yer alan Sindirella ayakkabılarını giydi.

sarah jessica parker

Önümüzdeki günlerde bu sokak stilinin çok fazla takipçisi olacağından eminim. Fakat bu noktada bizi en çok sevindiren şey; süper trendy bu görüntünün çok hesaplı bir şekilde uygulanabiliyor olması.

Külotlu çorapla sandaletleri nasıl giyebilirsiniz?

  • Ofis şıklığı için burnu kapalı Mary Jane tipi bir sandalet ile risk almazsınız. Kısa pantolon, koyu renk çorap ve ahşap topuklu Mary Jane’leri deneyin.
  • Günlük kullanım için diz üstü A kesim bir elbisenin altına fitilli yün çoraplar ve platformlu sandaletler giyebilirsiniz.

Sarah Jessica

  • Gece şıklığınız için ince siyah çorabınızın altına canlı renklerde, burnu açık saten bir ayakkabı tercih edin. Kıyafetinizin star parçasının ayakkabılarınız olmasını istiyorsanız düz renk diz altı bir elbise seçmenizde fayda var.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam