Şansın gezegeni Jüpiter paranın burcu Boğa’da!

Jüpiter 16 Mayıs 2023 tarihi itibariyle Koç burcundaki 1 yıllık seyrini tamamlayarak Boğa burcuna geçiş yaptı ve 26 Mayıs 2024 tarihine kadar da Boğa burcunda yolculuğuna devam edecek.

Jüpiter zaman yöneticisidir. Gökyüzündeki koruyucu, büyüten, genişleten, şans, bolluk, bereket ve fırsatlar veren büyük iyicil gezegendir. Akademisyenler, üniversiteler, dini yapılar, turizm, seyahat, felsefe ve aynı zamanda yazılı olmayan ahlak kurallarını simgeler. Astrolojik haritalarda hangi alanda bulunuyorsa kişisel hayatlarda o yaşam alanıyla ilgili büyüme, genişleme ve ilerleme fırsatları sunar.

Boğa burcu ise toprak elementinin sabit burcu, maddi güvenlik duygusu ile alakalıdır. Dünya astrolojisinde de bankalar, finans, ulusal ve uluslararası ticaret, borsa, sigorta, tarım, toprak, mali gelirler gibi konularla ilgilidir.

Jüpiter’in Boğa burcuna geçmesi ile birlikte hali hazırda Boğa burcunda yolculuğuna devam eden Uranüs ile de el ele yürümeye başlayacak. Bu birliktelik özelikle parasal konularla alakalı beklenmeyen, sıra dışı gelişmelerin gündeme gelmesine neden olur. Teknoloji ile alakalı yatırımlar, kripto paralar, yapay zeka, tüm dünyayı etkisi altına alacak dijital paralar bu döneme damgasını vuracak cinsten.

Aynı zamanda Boğa burcu toprak ile alakalı olduğu için toprağa yatırımın ve tarımın önem kazanması, tarım ile ilgili projeler gündeme gelir. Yiyecek, içecek sektöründe de farklı ve sıra dışı konseptler, yenilikçi ve modern çalışmalara tanıklık edeceğiz. Lüks algısının, maddiyat ve para değerlerinin büyük bir hızla değişime uğraması da olası.

Jüpiter iyiyi de kötüyü de büyüten bir etkiye sahip. Gölge yönünde doyumsuzluk, kibir, tatminsizlikle gelen abartılı bir enerji yayar. Yeme içme isteğini arttırması sebebi ile obezitede artış ve bunun önüne geçmek için yine daha önce denenmemiş sıra dışı yöntemler de gündeme gelir.

Jüpiter Boğa burcuna geçeceği ilk günlerde Plüto ile sert kontak içerisinde olacak. Plüto’nun Oğlak burcuna geri döneceği 10 Haziran tarihine kadar toprak hareketliliğini tetikleyerek depremlere sebebiyet verebilir. Bunun yanı sıra bazı büyük şirketlerde beklenmedik iflaslara sebep olabilir.

Jüpiter zodyaktaki turunu 12 senede tamamlar ve her burçta 1 sene kalır. Dolayısıyla bir burcu 12 senede bir ziyaret eder. En son 2011 Haziran ile 2012 Haziran tarihleri arasında Boğa burcunda seyahat etmişti. Bu tarihlerde hayatlarınızda neler oldu? Hangi konularda şans ve fırsatlar yakaladınız? Bu yıllarda yaşadıklarınız Jüpiter Boğa döneminde yaşayacaklarınızla ilgili ipuçlarını yakalamanıza yardımcı olacaktır. Benzer şans ve fırsatlar kapınızı çalabilir.

Jüpiter Boğa dönemi, Jüpiter Koç döneminde aldığınız kararları ve attığınız adımları daha somut bir hale getirmeniz konusunda da destek verecektir.

Jüpiter Boğa geçişinin en şanslıları toprak elementi burçlarından olan Boğa, Başak ve Oğlak burçları olurken ikincil şanslı etki alan burçlar ise Yengeç ve Balık burçları olacaktır.

Jüpiter Boğa geçişinin her birimizin hayatlarına bolluk, bereket ve şans getirmesini diliyorum…

İlginizi çekebilir: 20 Nisan Güneş Tutulmasının burçlara etkileri

Çimen Halitoğlu Çakır Karma Astrolog
1985 Van doğumluyum. Lisans eğitimimi Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesinde 2011 senesinde tamamladım. Üniversite sonrası Turizm-Otel/Cafe-Restaurant işletmeciliği gibi alanlarda hizmet verdim. Yaşamı ve varoluşu sorgulamam ... Devam