Samsung Flip & Uplifers Özel Röportaj Serisi: Şafak Çak

Günümüzde, teknolojiyi yaşamdan ayrı düşünmek mümkün değil. Teknolojik cihazlar hayatımızın pek çok alanında en yakın dostlarımız olurken, özellikle iş hayatını da oldukça kolaylaştırıyor. Tasarım dünyası ise teknolojinin en yakından takip edilip, en çok kullanıldığı alanlardan biri.

Uplifers ve Samsung Flip olarak ünlü Tasarımcı Şafak Çak ile bir araya geldik ve kendisiyle iş dünyası, tasarımları ve teknolojik gelişmeler hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

İyi seyirler…

Şafak Çak hakkında:

1965 yılında Üsküp’ten kaçıp Türkiye’ye yerleşerek Kapalıçarşı’daki atölyesinde pek çoğumuzun aile büyüklerinin evinde bulunan üzeri radyo ve kapaklı dolaplı çekyat büfeyi tasarlayan Kaya Çak’ın oğlu olan Şafak Çak; 2000 yılında Şafak Çak İnşaat İç Mimarlık Dekorasyon Tasarım Ltd. Şti.’yi kurarak kurumsal olarak tasarım dünyasına adımını attı. 2008 yılı itibariyle tüm dünyada projeler üreten Şafak Çak, tasarımlarıyla dünya starlarının ilgisini çekmeyi başardı ve Paris Hilton ile başlayan yurt dışı macerasını Jennifer Lopez ile devam ettirdi. 2014’te New York’da ki eski posta binası olan 1931 yapımı Walker Tower’ın tüm mermer tasarımlarını yaparken, aynı binadan bir penthouse satın alan Sting’in evini Türk mermerleri ile tasarladı.

2012 senesinden beri mimari yapı projelerine imza atmaya başlayan Şafak Çak, Türkiye’de ve dünyada birçok “mimari tasarım” projeleri gerçekleştirdi. The New York Times, Stern gibi yabancı gazete ve dergilerde röportajları yayınlanan Şafak Çak, Vanity Fair dergisine ise dekorasyon danışmanlığı vermekte.

Samsung Flip hakkında:

İstediğiniz yeri bir toplantı odasına dönüştürmenizi sağlayan Samsung Flip, 55 inç ekranı, basit dokunmatik gezinti özelliği ve harici cihazlara kolayca bağlanma özelliği ile interaktif ekran kullanımını bir adım ileriye taşıyor. Çok yönlü bağlantı özelliğiyle tamamen senkronize edilmiş, kullanıcı dostu bir çalışma deneyimi yaşatan Samsung Flip, interaktif içerik görünürlüğü, not alma ve paylaşım için kişisel cihazlarınızı merkezi ekranla uyumlu hale getirmenizi sağlıyor.  Çok yönlü pivot modu ve ergonomik ayağa sahip olan Flip ekranı, çalışma gereksinimlerinize uyum sağlayacak şekilde dikey veya yatay yönde kullanılabiliyor.

4 kişiye kadar aynı anda ve herhangi bir nesneyi kullanarak yazı yazma özgürlüğü sunan Flip, toplantılarınız esnasında işbirliği içinde çalışmanıza ve özgürce gezinmenize de olanak sağlıyor. Samsung Flip’in güçlendirilmiş güvenlik sistemiyle ekranınızı kilitlemek ve kritik içeriğin görüntülenmesini engellemek için parola oluşturabilir, değerli fikirlerinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca toplantı notlarınızı Flip’in belleğinde saklayarak mobil ve dijital kanallar üzerinden iş arkadaşlarınızla rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Samsung Flip’in tüm özelliklerini keşfetmek ve Flip ile tanışmak için tıklayın.

 

Bu röportaj serisi Samsung Flip katkılarıyla hazırlanmıştır.

Samsung Flip
İstediğiniz yeri bir toplantı odasına dönüştürmenizi sağlayan Samsung Flip, 55 inç ekranı, basit dokunmatik gezinti özelliği ve harici cihazlara kolayca bağlanma özelliği ile interaktif ... Devam