Sağlıklı duraklar rehberi: Monochrome menüsünden sağlıklı tercihler

Bomontiada’nın yenisi Monochrome, sağlıklı lezzetleri ile dikkat çekiyor.

Son zamanların gözde yerlerinden Bomontiada’da yepyeni bir mekan bulunuyor: Monochrome. Lagranga Design’ın “Fotoğraf ışıktır” mottosuyla hayata geçirdiği Monochrome, geniş menüsü ve değişik ortamıyla son zamanlarda Bomontiada’nın yeni uğrak noktası.

Brasserie konseptini farklı bir yaklaşımla uygulayan Monochrome’da, kahvaltıdan akşam yemeğine, atıştırmalıklardan tatlılara günün her saatine uygun alternatifler bulunuyor. Adını fotoğraf sanatının daha çok siyah beyazıyla bilinen “tek ton” karelerinden alan Monochrome’un değişik lezzetlerle dolu bir menüsü var. Mekan aynı zamanda 3.dalga kahve konusunda da oldukça iddialı.

Monochrome’da mutlaka denemeniz gereken lezzetler

monochrome foto

Monochrome, zengin menüsünde ana yemek olarak sebzeli kişten buharda somona sağlıklı alternatifler sunarken somon&ricotta’dan harissali tavuğa kadar çeşit çeşit salatalarıyla da iştahları kabartıyor. Atıştırmalık tatları da oldukça lezzetli olan mekanın başlangıç menüsünde yer alan, özellikle şimdilerde tam mevsimi olan fesleğen ile fırınlanmış mantar ve ağır ateşte pişirilmiş domates mutlaka denenmeli. Granola’dan mevsim meyvelerine, yumurtanın neredeyse her türüne kahvaltısında yer verene mekanın zengin içecek yelpazesinde ise milkshake, taze meyve suları, körpe otlarla hazırlanmış ferah soğuk içecekler var.

Monochrome’da bir yandan yemeğinizi yerken şahit olacağınız ışık oyunlarına, büyük panoları süsleyen siyah-beyaz fotoğraf kareleri eşlik ediyor. Monochrome’da Lubitel markası gibi farklı dönemlere ait birçok vintage fotoğraf makinesine ise hayran kalacaksınız.

Adres: Birahane Sk. No:1/C Bomonti

Telefon: 0 212 296 20 42

Pınar Dumlupınar Özbek
Pınar Dumlupınar Özbek Yeme-içme ve mekan yazarı 1983 doğumluyum. Tek derdim; deneyimlemek ve paylaşmak! Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 8 yıl Cumhuriyet ... Devam