Sağlıklı beslenme tutkunları için AirFryer kullanmanın hayatı kolaylaştıran özellikleri

Yorgun argın yoğun bir iş gününden sonra eve geldiğinizde akşam yemeği hazırlıklarına başlamadan önce stresli düşünceler zihninizi ele geçiriyor mu? ‘Kim uğraşacak şimdi yemekle, of mutfak yine çok dağılacak, hem lezzetli hem sağlıklı ne pişirsem…’ gibi endişelerle kendinizi meşgul ediyorsanız, mutfakta işinizi kolaylaştırırken zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak ve pratik bir şekilde çeşit çeşit yemekler hazırlamanıza yardımcı olacak, üstelik tüm bunları etrafa yağ sıçratmadan ve mutfağınızı dumanla kaplamadan yapacak akıllı bir yardımcı, en önemli ihtiyacınız olabilir: Evet, son dönemlerin modası ‘AirFryer’lardan bahsediyoruz. İşte AirFryer kullanmanın hayatı kolaylaştıran özellikleri:

1. Az yağ ile çok lezzet yaratır

Tahmin ediyoruz ki AirFryer dediğimizde sizin de aklınıza ilk gelen özellik, az yağla lezzetli kızartmalar hazırlayabilmek. Bu akıllı mutfak yardımcılarını bu kadar popüler yapan da şüphesiz ki bu özellikleri. Çünkü obezite ve kanser riskini artıran, kilo alımına neden olan ve kalp-damar hastalıklarına zemin hazırlayan yüksek yağlı kızartmaları sağlıklı ve hepimizin favorisi olan o çıtır çıtır hale getirebilen AirFryer’lar sayesinde sağlığımıza daha iyi bakmak mümkün hale geliyor. Üstelik sevdiğimiz lezzetlerden ödün vermeden… Yalnızca 1 kaşık yağla kabaktan patlıcana, havuçtan bibere lezzetli kızartmalar yaparken gereksiz kalori alımından kurtulabiliriz. Sadece 1 kaşık yağ ve tek tuşla; sağlıklı, kıtır kıtır sebzeler veya dışı çıtır çıtır içi sulu sulu tavuk kızartmaları hazırlayabiliriz.

2. Zamanınızı size bırakır

Zaman, günümüzde sahip olduğumuz en önemli değerlerden biri ve ne yazık ki birçoğumuz için de hep kısıtlı. Uzun mesai saatleri, yetişmesi gereken işler, halledilmesi gereken sorumluluklar, kendimize ve sevdiklerimize zaman ayırma ihtiyacı ve daha nicesi derken bir günün her dakikasını verimli geçirerek zamandan artırmaya çalışıyoruz. Üstüne bir de mutfakta harcadığımız saatleri de düşününce yemek hazırlarken zamandan tasarruf etmenin yollarını arıyoruz. Ve gelişen teknoloji de bize bu konuda yol gösteriyor. Son zamanların en popüler mutfak yardımcılarından biri olan ‘AirFryer’lar da yemeklerimizin lezzetinden ödün vermeden –ve hatta yemeklerimizin lezzetini artırarak– zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor. Örneğin, Karaca Air Pro Cook ile 1 dakikadan 12 saate kadar dilediğimiz zaman ayarını kullanarak yemeklerimizi pişmeye bırakabiliyor, lezzetli öğünlerimiz Air Pro’nun güvenli, hızlı ve pratik teknolojisinde pişerken biz artan zamanımızı dilediğimiz gibi değerlendirebiliyoruz.

3. Kolay temizlenir

Ocak tellerini veya fırın tepsilerini çitilerken, zorlayıcı yağları, kurumuş yemek artıklarını temizlerken sizin de keyfiniz kaçıyorsa, mutfakta etrafı kirletmeyen ve çok daha kolay temizlenen bir yardımcıya ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kabul edelim ki hiçbirimiz lezzetli yemekleri yerken ‘ah şimdi mutfağı kim temizleyecek’ endişesini yaşamak istemiyoruz. Kolay çıkan hazneleri, makinede yıkanmaya uygun aparatları, yağ sıçratmayı önleyen özellikleri ile AirFryer’lar ile yemek yaparken en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan mutfağın dağılması ve kirlenmesi gibi durumları ortadan kaldırmak mümkün.

4. Enerji tasarrufu sağlar

Günümüzün en kritik sorunlarından biri hepimizin bildiği üzere enerji israfı. Dünya genelinde enerji krizlerinin baş göstermesi ile daha da önemli bir hal alan enerji tasarrufunu evlerimizden başlatmanın bir yolu da mutfaklarımızdan geçiyor. Özellikle yemeklerimizi hazırlarken kullandığımız elektriği azaltmak için özen göstermek şart. Güzel haber; Karaca Air Pro Cook, sadece en sevdiğimiz lezzetleri en pratik ve sağlıklı şekilde hazırlamakla kalmıyor, aynı zamanda fırına göre %74 daha az enerji* harcıyor. Üstelik pişirme işlemi bittikten sonra otomatik olarak kapanıyor ve bu sayede enerji israfını önlüyor. Konuşarak Bilgilendirme özelliği sayesinde de yemeğin her aşamasında bilgi veriyor ve yemeğin durumundan haberdar olmamızı sağlıyor. Böylece hem doğal kaynakları hem de bütçemizi korumak ve elektrik faturamızdaki yükü azaltmak için Karaca Air Pro Cook mutfaktaki en güçlü tercihimiz haline geliyor.

5. Yarı yolda bırakmaz

Sizin de buzdolabını açtığınız zaman bir gün önceden artmış lezzetlerin rafta beklediğini gördüğünüzde gözlerinizden kalpler çıkıyor mu? Yeni bir şeyler hazırlamakla uğraşmadan zamanı verimli kullanabilmek adına bir önceki günden kalan yemekleri ısıtmak, hepimiz için hayatı kolaylaştıran bir detay olabilir. Ancak, bir küçük farkla; o da ‘doğru ısıtma’. Tavada, tencerede ya da fırında herhangi bir yemeği ısıtırken yemeğin bir tarafı çok ısındığında diğer tarafı ise buz gibi kaldığında sizin de neşeniz kaçıyorsa, AirFryer’lar yine imdadınıza yetişebilir. Karaca Air Pro Cook, Circulation Air Tech özelliği sayesinde yukarıdan aşağıya hareket eden sıcak hava akımı teknolojisi ile yemeklerin her noktasını eşit miktarda ısıtıyor; böylece size de yeme zevkinizden ödün vermeden tamamı ısınmış enfes lezzetlerin tadını çıkarmak kalıyor.

6. Her zevke ve yemek türüne uyan çeşitlilik sunar

Şöyle canımızın her istediğine uyum sağlayan, değişen damak zevkimize ayak uyduran, çeşit çeşit lezzetler sunan ve neredeyse sonsuz alternatiflerle lezzetli tarifler sunan akıllı bir yardımcı, mutfakta işimizi fazlasıyla kolaylaştırmaz mı? Canınız közde patlıcan mı çekti ya da mis gibi bir ev yoğurdu veya somon ızgara… Hiç fark etmez, hepsi tek yerde! Karaca Air Pro Cook sunduğu seçeneklerle sofralarınıza zenginlik katıyor. Dünyanın ilk ve tek ev yoğurdu yapan AirFryer’ı Karaca Air Pro Cook ile taş gibi ev yoğurdu mayalayabilir, dışarıda hazır satılan ve genellikle çok fazla miktarda şeker içeren kuru meyveler yerine mevsiminde aldığınız meyvelerle daha sağlıklı meyve kuruları hazırlayabilirsiniz. Üstelik sevdiğiniz mezeler için közleme özelliğini kullanarak sebzeleri közleyebilir, sofralarınızı şenlendirebilirsiniz. Ayrıca, Air Pro Cook’un kokuyu hapseden ve duman oluşumunu engelleyen teknoloji sayesinde tüm yemeklerinizin kokusu üzerinizde değil, tabaklarınızda kalıyor.

Bonus: Sulu yemeklerinizi kolayca hazırlamanızı sağlar

AirFryer’lar akıllara çoğunlukla lezzetli kızartmaları getiriyor olsa da maharetleri bu kadarla sınırlı değil. Dilediğimiz sulu yemek tariflerini de kolayca hazırlayabiliriz. Karaca Air Pro Cook’un yanmaz, yapışmaz yüzeye sahip Sulu Yemek Tenceresi ile lezzetli ev yemekleri hazırlamak hiç olmadığı kadar kolay!

Dilerseniz siz de Karaca Air Pro Cook Tarif Kütüphanesi ile birbirinden lezzetli AirFryer tariflerini keşfedebilir, tatlılardan tuzlulara, sulu yemeklerden kızartmalara enfes tatlar yaratabilirsiniz. Bizim seçtiğimiz lezzetli tarifler arasında ise yelpaze patates, tarçınlı çörek, tavuk pane ve hatta hindi sarma var! Siz de kendi favori tariflerinizi seçebilirsiniz.

Air Pro Cook Tarif Kütüphanesi ile yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi: Beef Wellington Tarifi

Siz de zamanınızdan, enerjinizden tasarruf etmek, çok daha çeşitli ve lezzetli yemekleri az çaba ve az yağla hazırlamak, mutfaktaki işinizi kolaylaştırmak ve temizlik derdi olmayan yemek hazırlama deneyimi yaşamak istiyorsanız Karaca AirFryer modelleri ile hemen tanışmak için tıklayabilirsiniz.

*Bu yazı Karaca katkılarıyla hazırlanmıştır.

*Kullanılan fonksiyona ve karşılaştırma yapılan fırına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement