Sadelik ve doğallıktan ilham alan tasarımlar: AddTension

Minimallik ve arkasında saklanan felsefe ile keşfetmekten keyif duyacağınız AddTension, tutku dolu takıları tasarlıyor.  Modayı ve sosyolojiyi adeta harmanlayan Sinem Yemez, eşsiz tasarımlar ortaya çıkarıyor.

Sinem Yemez’in ürünlerinin tamamına, ShopTheDesign.com’dan ulaşabilirsiniz.

sinem_7
Sinem Yemez

1. Kimdir  AddTension? İksiri nerde saklıdır?

AddTension  yeni bir marka sayılır, 6 aylık bir geçmişi var. İsminde geçtiği gibi köklerini/felsefesini tamamen içinde bulunulduğu [A]ttension [D]eficit [D]isorder (Dikkat Eksikliği Bozukluğu) kültüründen alıyor ve bu kültürün insanlarının nabzını tutmayı hedefliyor. Dolayısıyla tasarım sürecinin odağını odaklanma, sadeleşme ve doğallaşma oluşturuyor.

Bunu yaparken de doğal taşları, farklı geometrik formlarda el işçiliği ile harmanlıyor. Hem kullanılan doğal taşların özgünlüğü, hem de tüm tasarımların el işçiliği ile yapılması, türünün tek örneği olma özelliğine sahip tasarımların otaya çıkmasına neden oluyor. Sanırım iksiri de burada.

 

2. Tasarım yapmaya nasıl başladınız?

Çok klişe ama;  tasarıma her zaman merakım vardı. Bu merak beni üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra Floransa’ya Fashion Brand Management – Art Directing yüksek lisansı yapmaya kadar götürdü. Sanırım bu benim için bir dönüm noktası oldu, tasarım anlamında ne konuşmak istediğimi keşfetmemi sağladı.

add tension

3. İyi bir gün sizin için nasıl başlar? Gün içinde en büyük motivasyon kaynağınız nedir?

Son zamanlarda atölyeden yeni tasarımları alacağım günler benim için çok motive edici başlıyor.

addtension

4. Sizin için iyi bir tasarım nasıl olmalıdır? Yurtdışında ya da yurtiçinde beslendiğiniz kaynaklar nelerdir?

Tasarım sürecini tamamen sosyolojik boyutta yakalamamız gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla “neler oluyor” dan çok “nelere özlem duyuyoruz, neyin arayışındayız” daha ilham verici bir çıkış noktası bence.  AddTension da zaten böyle bir arayışın sonucu olarak doğdu. İlk koleksiyonda bu daha konsantre formların, doğallığın ön planda olduğu bir süreçti. Tasarımlardaki tüm sivri ve yuvarlak hatlar birbiriyle çok zıt gibi gözükse de aslında hepsi bu doğrultuda konsantrasyonu yeniden tanımlamayı hedefliyor. Bu anlamda spesifik olarak yurtdışından beslendiğim kaynaklar var veya beslenmiyorum diyemem. Fırsatım oldukça güncel sanat sergilerini takip etmeye çalışıyorum. İstisnai olarak Floransa’yı, daha önce yaşadığımdan mıdır bilmiyorum ama, şehir aurası ve mimarisi açısından ilham verici buluyorum.

addtension sinem yem

5. Geleceğe dair sizi heyecanlandıran projeleriniz neler?

AddTension çok yeni bir marka , adım adım  genişlemesini izlemek benim için oldukça heyecan verici. Kısa vadede yabancı satın almacılarla da buluşabileceğimiz platformlarda yer alacağız. Sosyal medyadaki paylaşımlar sayesinde şu anda dahi çok geniş bir coğrafyaya ulaşabiliyoruz. Bunu offline /online ürün anlamında da gerçekleştirebileceğimiz projeler gerçek anlamda heyecanlandırıcı.

addtension urunler

 

 

ShopTheDesign.com‘da yer alan yüzlerce tasarıma ve tasarımcı hikayelerine ulaşmak için tıklayınız

Shopthedesign.com
Farklılıklardan ilham alan 150’den fazla tasarımcının adresi Shopthedesign.com, binlerce limitli ürünü sizin için keşfedip bir araya getiriyor. Özel tasarım arayanların adresi, tasarımcıların ilhamlarını ve ... Devam