Saç rengi nasıl seçilir?

Yaz geldi, saç renklerinde değişikliklere gidiliyor, yazın ten renkleri biraz da bronzlaştığından ona göre yaz renkleri tercih ediliyor. Ancak doğru saç rengi seçimini bronz teninize göre değil, normal ten renginize göre yapmanızda fayda var çünkü en uygun saç rengini seçmek, ten rengiyle oldukça yakından ilgili. 

Ten renginize göre saçlarınızı belirlemek için aşağıdaki ipuçlarına göz atabilirsiniz:

  • Eğer koyu tenliyseniz kahve tonlar, cildinizi soluk gösterebilir. Daha koyu ve tek bir renk tercih etmeniz sizi daha canlı gösterecek. 
  • Buğday tenliyseniz açık kahve ve sarı karışımlı bakır tonlarındaki röfleler sizi olduğunuzdan daha bronz gösterecektir. Fazla sıcak ya da fazla parlak olmayan sarı tonları daha havalı ve dikkat çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlayabilir.
  • Beyaz tene siyah saç modası geride kaldı. Önemli olan cildinizin güzel beyazlığını ortaya çıkarırken bunu daha yumuşak bir geçişle belli eden renkler tercih etmeniz olacak. Eğer ten renginize uyacak doğru kızıl/turuncu tonlarını bulabilirseniz, denemekten çekinmeyin deriz.

Düşünülmesi gereken bir diğer konu da ağırlıkla hangi tonlarda giyindiğiniz. Saçlarınızın rengini değiştirmeden önce giysi dolabınızın karşısına geçin ve ağırlıkla hangi tonlarda giyindiğinizi belirleyin. Dolayısıyla fazla renkli giyiniyorsanız, parlak tonlardan kaçınabilirsiniz (fazla balyaj ya da röfle gibi). Eğer siyah ve gri ağırlıklı bir gardıroba sahipseniz daha hareketli tercihler yapabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: Kahkül saç modelleri: Size en yakışan kahkül kesimini bulun

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!