Rüzgar sörfü Türkiye şampiyonu Pamir Saçkan yeni başarılara imza atıyor

Rüzgar sörfü milli sporcusu ve Türkiye şampiyonu Pamir Saçkan, Miami’de düzenlenen ‘North American Championship’ ve ‘Isaf Sailing World Cup’ı tamamladı. Saçkan, 2011-13 -14 yılları arasında rüzgar sörfü dalında Türkiye Şampiyonu olmuştu. RS:X, RS:One, Slalom, Formula, Kona ve Techno 293 gibi rüzgar sörfü kategorilerinde yarışan, ‘Sports People Turkey’ sporcusu Pamir Saçkan; Kuru kahveci Mehmet Efendi ve Hardline Nutrition tarafından desteklenmektedir. Saçkan aynı zamanda 2016 Rio Yaz Olimpiyatları ve 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları katılımcısı olacaktır.

 Pamir_4

Sailing World Cup’da yarıştı

ISAF (Uluslararası Yelken Federasyonu) tarafından düzenlenen Sailing World Cup 24 – 31 Ocak tarihleri arasında Miami’de yapıldı. 2011-13 -14 yılları arasında rüzgar sörfü dalında Türkiye Şampiyonluğu’nu elinden bırakmayan Pamir Saçkan, yarışlarda RS:X kategorisinde yarışan tek milli sporcu oldu.

Pamir_6

Saçkan, önce 17 – 19 Ocak tarihlerinde yapılan North American Championship’e katılarak hazırlık yaptı. Bu şampiyonayı 18. sırada tamamlayan Saçkan, ardından gerçekleşen ISAF Sailing World Cup’ta Türkiye Balıkadamlar Kulübü adına ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun desteğiyle yarıştı. Pamir Saçkan, ISAF Sailing World Cup’ın Miami etabını 56. olarak tamamladı.

Pamir_3

2008 yılından bu yana düzenlenen ve RS:X kategorisinin en prestijli yarışı olan ISAF Sailing World Cup’ın bu yılki rotası Miami, Amerika’dan başladı. Yarışlar, Fransa ve İngiltere’ye uğrayarak Çin’de sona erecek. Yine bu sene uygulanmaya başlayan kota sistemine göre geçmiş başarılarından dolayı ISAF Sailing World Cup’a katılmaya hak kazanan Pamir Saçkan kalan üç etapta da mücadele edecek.

Pamir_2

Pamir_1

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!