Rüyalarınıza kulak verin: Cevaplar bazen uykudayken gelir

Bir konu ile ilgili sıkıntınız varsa, kolay karar veremiyorsanız, uykudan hemen önce bu durumla ilgili niyet ederseniz, çoğunlukla cevap gelir. Bazen kendiliğinden, bazen de bir süre sonra rüyamızda destek ve cevap gelecektir. Öncelikle doğru yorumlayabilmeniz için, sorunu tanımlamanız gerekir. Daha sonra konuyla ilgili bildiğiniz ve öğrendiğiniz her şeyi not alın. Hangi konuda bilgiye ve desteğe ihtiyacınızın olduğunu belirleyin. Konuyu çok derinleştirmeden, basite indirgeyerek inceleyin ve sadece bir konu üzerinde çalışın. Gün içerisinde fırsat buldukça o konu hakkında düşünmek, odaklanmak için zaman yaratın. Böylece uykuda iken, bilgilerinizi daha objektif değerlendirebilirsiniz.

Uyumadan önce, gün boyu topladığınız bilgileri üst benliğinize iletebilmek için, gözden geçirin. Mutlaka yatmadan önce, nefes egzersizi yapın. Nefes egzersizi sizi rahatlatarak bilinçaltınıza dair inançlarınızı, egonuzu ve konuyla ilgili günlük kaygılarınızı bırakmanızı sağlayacaktır. Uzun sürede burundan derin nefesler alarak, aldığınız sürenin iki katı sürede nefesinizi vermeye odaklanın. Uyumadan önce 5 dakika egzersiz yapmanız yeterli olacaktır.

Sabah uyandığınızda hissettiğiniz duyguyu, gördüğünüz sembolleri, rüyanın hatırladığınız kadarının tamamını yazmalısınız. Bu süreçte gördüğünüz bütün rüyaları yazmak en iyi yöntemdir. Siz yazdıkça rüyalara olan güveninizi gösterdiğiniz için, daha temiz, daha saf bilgiler akacaktır. Cevabın gelmesi bazen uzun sürebilir. Bazen cevap sadece rüyada da gelmez. Uyanık yaşantımızda da cevaplar gelebilir. O nedenle her zaman gözlemci ve iyi bir dinleyici olmalıyız. Bazen rüyaları tam olarak hatırlamasak bile içgüdüsel olarak ne yapmamız gerektiğini biliriz. Çözülmesi gereken kişilikle ilgili bazı sorunları, inançları değiştirmek, farkına varmak gibi konularda çözümler biraz daha uzun sürebilir. Bu nedenle bu tarz konularda, daha uzun zaman tanımak ve sabırla gözlemlemek çözüme ulaştırır.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, @nefesin_sesi Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bu kabusların bir anlamı olmalı: Neden kabus görürüz?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam