Rüya günlüğü: Rüyaları hatırlamanın en güçlü ve en bilinçli yolu

Bu yazımı rüya günlüklerine ayırmak istedim. Rüyaları hatırlamanın en güçlü ve bilinçli yolu olduğunu düşünüyorum. Rüya Günlüğü tutmak çok kolay olmasına rağmen çoğu zaman üşenilen bir yoldur. Hele de akıllı telefonların ses kayıtları da varken, rüyaları not etmek için bir defter tutmak zahmetli geliyor olabilir. Fakat dönüşümü daha fazla olan bir teknik olduğunu belirtmeliyim.

Rüya günlüğü nasıl tutulur?

Rüyadan uyandığınızda, ne kadarını hatırlayabiliyorsanız o kadarını yazın. En küçük ayrıntılarına kadar yazmanıza gerek yok. Sadece özellikle bir ayrıntı dikkatinizi çekiyorsa onu not almakta fayda var. Rüyanızın nerede geçtiği, zamanı, gördüğünüz insanlar, hissettiğiniz duygular varsa renk, geometrik şekil, sayılar onları not alabilirsiniz. Hatta bir haftalık tabloyu hazır hale getirebilirseniz, uyandığınızda sadece gördüğünüz kısımları doldurmanız yeterli olacaktır. Sizi yazmaya özendirecek yolları deneyebilirsiniz. Bunların dışında rüyalarınızı not alırken o günün tarihini atmayı unutmayın.

Rüyaları not almak ne sağlayacaktır?

  • Rüyalara değer vererek ve farkında olarak not almanız, rüyanın içinde de farkında olmanızı sağlar,
  • Rüyaları not almak, kaydetmek onları daha kolay hatırlamamızı sağladığı için kendimizle ilgili daha çok bilgiye ulaşırız.
  • Farkında olmadığımız bilinçsiz davranışlarımızı bilinçli hale getirmiş oluruz. Rüyalar daha bilinçli senaryolar ile akmaya başladıkça kolaylıkla yorumlar duruma geliriz,
  • Rüyaları hatırladıkça zihnimiz dinginleşir, sakinleşir. Kendi içimize yöneliriz.
  • Rüyayı gördüğünüz günlerin tarihlerini not almak çok önemli, aynı deftere rüyayı gördüğünüz günü takip eden uyanıkken yaşadığınız ilginizi çeken rüyanızla bağlantısı olduğunu düşündüğünüz olaylar yaşarsanız onları da ayrıca not almalısınız. Bu takip size hangi sembolün hangi anlama geldiğini anlatır ki bu da sizin daha sonra gördüğünüz rüyalarda sembolleri bilinçli halde fark etmenizi sağlayacaktır.
  • Gördüğünüz sayılar ve geometrik şekillerin anlamlarını sizin için bir anlamı yoksa önce ezoterizm bilgilerinden bakabilir, sonra yaşadığınız olaylarla ilgili bağlantılarını takip edebilirsiniz.
  • Bir süre düzenli rüya günlüğü tuttuktan sonra düzenli aralıklarla geriye dönük hem rüyaları hem takip eden günlerde yaşanılanları gözden geçirmek kendinizle ilgili birçok bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır. Bir dedektif gibi rüyalarınızı takip etmeli günlük hayatta yaşadıklarınızla bağlantılarını kurmaya çalışmalısınız.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz ne[email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Uyumadan önce yaptıklarınız, rüyalarınızı nasıl etkiliyor?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam