Rehber rüyalar: Beyninizin akıllı tarafı ile sezgisel tarafı arasındaki köprü

Rüyalarımızın gücünün, duygularımız ve bedenimiz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bu gücü fark edebilirsek, endişelerimizle baş etmeyi öğrenebiliriz. Eğer duygularımızla, korkularımızla, kırgınlıklarımızla yüzleşemezsek, onların bizi ve yaşantımızı kontrol etmesine izin vermiş olabiliriz. Rüyalarımız, endişelerimizi farkında olarak keşfetmemizi sağlar. Sıklıkla gizli endişelerle yüz yüze gelmemizi sağlayan rüyalarımız, nasıl hareket etmemiz gerektiğini gösterir. Rüyalar, geleceğimiz konusunda bize destek olur.

Rehber rüyalar, farkındalık alanının bir parçasıdır. Sayılar, renkler ve içerdiği diğer semboller rehber rüyaların önemli bir parçasıdır. Teknolojik hayat gittikçe daha stresli ve travmatik bir hal aldığından, rüyaları iyileşme aracı olarak kullanmaya daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Dışarıdaki gerçeklerle savaşırken ve sürekli mücadele verirken, içteki benliğimizin rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı vardır.

Rüyalar stres yönetimi için çok değerlidir. İşle ilgili sorunlar, rüyadaki sembollerin doğru değerlendirilmesiyle çözülebilir. Meditasyon kendimizi yönetebilmemiz içini önemli bir araç haline gelmiştir. Rüyalardaki pek çok sembol meditasyon sırasında hatırlanabilir.

Rüya ile meditasyon bizim için köprü görevi görürler. Rüyada sembollerle çalışmak bir teknik olarak günümüzde de kullanılmaktadır. Günlük hayatta düzenlemeler yapabilmek için ise Lucid rüyalar bize yardımcı olur. Lucid rüya ile rüya gördüğümüzü ve sonucunu değiştirebileceğimizi biliriz.

Beynimizin akıllı tarafı ile sezgisel tarafı arasında ilişki kurabilmemiz rüyalarımızla mümkündür. Dışarıdaki dünya ile yeteneklerimizi fark ettiğimizde, içteki benliğimizle dışarıdaki arasındaki bağlantı birlikte hareket eder. Birbirinden ayrı olan iki ayrı parçamız, iş birliği yapmaya başlar. İş birliğine güvendikçe güçlenir, güçlendikçe daha mutlu oluruz. İçimizdeki benliğimiz, daha iyi olmamız için yönlendirici olmaya başlar, dışımızdaki benliğimiz ise çevreye ve kendine karşı güven duymaya başlayacaktır. Rüyalar hem neyin doğru olduğunu gösterir, hem de doğru olan eylemi önceden karşımıza çıkartır.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bu kabusların bir anlamı olmalı: Neden kabus görürüz?

Serap Özdağ
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam